سرقت خودرو پس از فروش
کد خبر: 988678
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049CQ
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۴
مرد فریبکار که با اجرای یک سناریوی پیچیده خریداران خودرو را فریب می‌داد، سرانجام بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، سرهنگ محمود مالمیر رئیس کلانتری‌۱۵۰ تهرانسر در توضیح پرونده گفت: چند روز قبل به مأموران کلانتری خبر رسید دو مرد جوان بر سر تصاحب یک خودروی پژو‌۴۰۵ مقابل یکی از طلافروشی‌های محل با هم درگیر شده‌اند که مأموران پلیس در محل حاضر شدند و هر دو نفر را بازداشت و به کلانتری منتقل کردند.

شاکی در شرح ماجرا گفت: من اهل شهرستان بندرعباس هستم. چند روزی بود که در سایت‌های فروش خودرو به دنبال خرید ماشین مناسبی بودم که با دیدن آگهی فروش یک خودروی‌۴۰۵ متوجه شدم که قیمت آن ۱۰‌میلیون تومان زیر قیمت بازار است که با فروشنده تماس گرفتم. بعد از توافق بر سر قیمت از شهرستان راهی تهران شدم و در یکی از خیابان‌های تهرانسر با صاحب خودرو قرار ملاقات گذاشتم. ساعتی قبل بعد از بررسی خودرو همراه فروشنده راهی دفتر اسناد رسمی شدیم و او سند را به نام من منتقل کرد. فروشنده به من گفت که خودرواش را برای پرداخت مهریه همسرش فروخته است و از من خواست به جای پول نقد به طلافروشی برویم و من سکه طلا بخرم و به او بدهم که قبول کردم. بعد از آن به یکی از طلافروشی‌ها رفتیم و من هم معادل پول خودرو، سکه طلا خریدم و به او دادم. بعد از تحویل دادن سکه‌ها بود که این مرد از من خواست سوئیچ ماشین را به او بدهم تا چیزی که داخل ماشین جاگذاشته بردارد. وقتی سوئیچ را به او دادم ناگهان پشت فرمان نشست و قصد فرار داشت که با او درگیر شدم که خوشبختانه مأموران پلیس از راه رسیدند و او را بازداشت کردند.

بعد از مطرح شدن شکایت، مأموران کلانتری در تحقیق بیشتر متوجه شدند که فروشنده، سند یک خودروی قدیمی را به نام خریدار منتقل کرده‌است، بنابراین متوجه شدند که با یک کلاهبردار حرفه‌ای مواجه هستند.

فروشنده خودرو در بازجویی‌ها به کلاهبرداری اعتراف کرد و گفت از مدتی قبل موفق شده به این شیوه خودروی خود را به چند نفر بفروشد و بعد از فروش، ماشین خودش را سرقت کند. او گفت: من خودروی خودم را به قیمت ۱۰ میلیون تومان زیر قیمت بازار در سایت‌های اینترنتی آگهی می‌کردم. وقتی مشتریان شهرستانی تماس می‌گرفتند با آن‌ها قرار می‌گذاشتم. بعد هم سند یک خودروی قدیمی که داشتم را به جای سند خودروی خودم به نام آن‌ها منتقل می‌کردم. پس از آن در دومین مرحله همراه خریدار به طلافروشی می‌رفتیم و با ادعای اینکه می‌خواهم مهریه همسرم را پرداخت کنم از آن‌ها می‌خواستم معادل پول را سکه بخرند و به من بدهند که قبول می‌کردند. متهم ادامه داد: در آخرین مرحله با ادعای اینکه چیزی داخل ماشین جا گذاشته‌ام سوئیچ را می‌گرفتم و ماشین خودم را سرقت کرده و به سراغ سوژه تازه‌ای می‌رفتم که سرانجام گرفتار شدم.

سرهنگ مالمیر با اشاره به اینکه تا‌کنون سه‌نفر از مال باختگان شناسایی شده‌اند، از شهروندان خواست در صورتی که افرادی به همین شیوه‌ای هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند به کلانتری ۱۵۰‌تهرانسر مراجعه کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار