خوابی که هرگز تعبیر نخواهد شد
کد خبر: 988639
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Bn
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
واکنش‌ها به طرح استعماری معامله قرن
معامله ننگین به اصطلاح قرن که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «به‌توفیق الهی هرگز تحقّق نخواهد یافت»، سه شنبه شب گذشته در اقدامی نمایشی با حضور رئیس‌جمهور امریکا، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و نمایندگانی از ارتجاع عرب، در کاخ سفید رونمایی شد؛ معامله‌ای که می‌توان گفت، شکست آن قطعی است و به سرنوشت دیگر طرح‌های استعماری دچار خواهد شد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حساب کاربری رهبر معظم انقلاب در توئیتر در واکنش به رونمایی از طرح موسوم به معامله قرن با بازنشر بخشی از سخنان ایشان در ۲۵ تیرماه سال ۹۷ نوشت: «قضیه فلسطین از یاد‌ها نخواهد رفت و مسلّماً ملّت فلسطین و همه ملّت‌های مسلمان در مقابل آنان خواهند ایستاد و نمی‌گذارند معامله قرن اتفاق بیفتد. به‌کوری چشم دولتمردان امریکا سیاست شیطانی و خبیث امریکا در مورد فلسطین با نام معامله قرن به‌توفیق الهی هرگز تحقق نخواهد یافت. در مورد یهودی شدن بیت المقدس که می‌گویند باید دست یهود باشد، غلط بیخودی می‌کنند.»

رئیس جمهور نیز در واکنش به توطئه موسوم به «معامله قرن»، طی مطلبی در صفحه کاربری خود در توئیتر تأکید کرد: این اقدامات احمقانه کافی است. این نفرت انگیزترین طرح قرن است.

ولایتی: صهیونیست‌ها از منطقه خواهند رفت
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل روز پنج‌شنبه در نشستی خبری در واکنش به این طرح، جهان اسلام را به مسئله مهمی انذار داد که رئیس جمهور دروغگو و ریاکار امریکا با کمک صهیونیست دوره‌گرد اسرائیل یعنی نتانیاهو، خواب آن را دیده‌اند.

ولایتی با اشاره به اتحاد جهان اسلام و مردم فلسطین در محکومیت معامله قرن، گفت: امریکایی‌ها بدانند صهیونیست‌ها کمتر از ۲۵ سال آینده از منطقه خواهند رفت. وی طرح معامله قرن را طرحی برای فروش و تجزیه سرزمین‌های اسلامی عنوان کرد و افزود: اقدام ترامپ و نتانیاهو ادامه جنگ‌های صلیبی برای تصرف و تجزیه سرزمین‌های اسلامی است. وی خاطرنشان کرد: تعبیر خواب آشفته ترامپ و نتانیاهو کابوس‌هایی است که آن‌ها در منطقه می‌بینند و بعد از شهادت سردار سلیمانی و یارانش تشدید خواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل به پیروزی‌های اخیر محور مقاومت در ادلب سوریه و یمن اشاره کرد و گفت: امریکا و عمالش بدانند که صهیونیسم از این منطقه خواهد رفت. ولایتی همچنین به صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره از بین رفتن رژیم صهیونیستی در ۲۵ سال اشاره کرد و گفت: این رژیم کمتر از ۲۵ سال دیگر از بین می‌رود. وی انسجام و اتحاد فلسطینی‌ها و مسلمانان را در شرایط کنونی بی سابقه دانست و گفت: این برنامه ترامپ نیز مثل تمام برنامه‌های دیگرش در جهان اسلام با شکست مواجه و خون شهدا موجب تقویت محور مقاومت خواهد شد. وی با اشاره به طرح مقام معظم رهبری برای حل موضوع فلسطین و به ثبت رساندن آن در سازمان ملل گفت: بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود، برگزاری همه‌پرسی بین تمام مردم فلسطین که قبل از بیانیه بالفور در این کشور زندگی می‌کردند و تشکیل نظام سیاسی مورد نظر همه مردم فلسطین از جمله مفاد طرح هستند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، طرح مقام معظم رهبری را نقطه مقابل طرح ترامپ عنوان و اضافه کرد: ترامپ خیال می‌کند مالک جهان است و صحبت از تضمین امنیت غاصبان فلسطین می‌کند در حالی که قادر به تأمین امنیت سربازان خود نیست. ولایتی درباره شهرک سازی صهیونیست‌ها نیز گفت: دیوار‌هایی که دور شهرک‌ها کشیده‌اند آن‌ها را حفظ نخواهد کرد و فقط حصار تله‌ای است که در آن گیر کرده‌اند. وی در پاسخ به سؤالی درباره یهودی‌سازی قدس نیز خاطرنشان کرد: امریکایی‌های امروز از صلیبی‌های گذشته قوی‌تر نیستند و رویای آن‌ها برای یهودی‌سازی قدس تعبیر نخواهد شد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، اقدام ترامپ در رونمایی از معامله قرن را انتخاباتی دانست و گفت: به جز برخی مرتجعین نوکر امریکا، مردم و حکومت‌های جهان اسلام یکپارچه در مقابل طرح یهودی‌سازی قدس خواهند ایستاد. ولایتی در پاسخ به سؤال دیگری درباره رایزنی ایران با دیگر کشور‌های اسلامی درباره مقابله با معامله قرن تصریح کرد: بدون تردید جمهوری اسلامی ساکت نخواهد نشست و با کشور‌های مختلف عربی و اسلامی که به موضوع فلسطین پایبند هستند، رایزنی خواهد کرد. وی در پاسخ به سؤالی درباره حضور نمایندگان برخی کشور‌های عربی در مراسم معامله قرن نیز گفت: این معامله قرن نیست بلکه فریب قرن است و همه رئیسان جمهوری امریکا در آستانه انتخابات چنین نمایش‌هایی را برای کسب رضایت صهیونیست‌ها به اجرا در آورده‌اند.

این کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل، اقدام ترامپ را نمایشی سیاسی عنوان کرد و گفت: امریکایی‌ها در میدان عمل در عراق شکست خوردند و باید این کشور را ترک کنند و این موضوع به تصویب پارلمان این کشور رسیده است. ولایتی ادامه داد: امریکایی‌ها بعد از ترک عراق، مجبور به ترک سوریه نیز هستند و ارتش و مقاومت، آن‌ها را از شرق فرات اخراج خواهند کرد. وی، فلسفه تشکیل محور مقاومت را مقابله با زیاده‌خواهی صهیونیست‌ها عنوان کرد و گفت: همکاری بین کشور‌های اسلامی و محور مقاومت علیه رژیم صهیونیستی افزایش خواهد یافت.

طرح «معامله قرن» بی‌تأثیر در روحیه مبارزان فلسطینی
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو‌های جداگانه با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس، نبیه بری و سلیم الزعنون رؤسای مجالس لبنان و فلسطین و همچنین زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی با تأکید بر اینکه طرح قلابی «معامله قرن» ناکام خواهد ماند، گفت: این طرح در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت هیچ خللی ایجاد نخواهد کرد.

علی لاریجانی در گفت و گوی تلفنی با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، طرح «معامله قرن» را خیانتی آشکار به ملت مظلوم فلسطین و اهانت به همه مسلمانان جهان دانست و تأکید کرد: این طرح شیطانی که مدعی است قبله اول مسلمین را در اختیار صهیونیست‌ها قرار دهد، از هم اینک محکوم به شکست است. رئیس مجلس طرح «معامله قرن» را طرحی بی سرانجام خواند و افزود: با توجه به پشتوانه مبارزاتی ملت قهرمان فلسطین، بی تردید قدس شریف با حضور محور مقاومت و مبارزان فلسطینی آزاد خواهد شد و طرح‌های قلابی مانند طرح معامله قرن ناکام خواهد ماند. لاریجانی با ابراز تأسف از سیاست برخی دولت‌های کشور‌های اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: طرح معامله قرن در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت هیچ خللی ایجاد نخواهد کرد و امت اسلامی پشتیبان ملت مظلوم فلسطین خواهند بود. وی بر لزوم همگرایی کشور‌های اسلامی در سطوح مجالس و دولت‌ها برای حمایت از حقوق مردم فلسطین تأکید کرد و افزود: بی تردید این خطای راهبردی ترامپ و رژیم صهیونیستی، موجب حمایت مضاعف و بیش از پیش ملت‌های اسلامی از فلسطین خواهد شد.

لاریجانی همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با «حموده صباغ»، رئیس مجلس مردمی جمهوری عربی سوریه، با تأکید بر اینکه توطئه امریکایی-صهیونیستی معامله قرن را محکوم به شکست است، افزود: باید تلاش کرد تا همه کشور‌های اسلامی برای برهم زدن و ناکامی این توافق ضد بشری و غیرقانونی یکپارچه و هم صدا شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار