اقتضای کشور، مشارکت حداکثری درانتخابات است
کد خبر: 988386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00497i
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
رحمانی‌فضلی در همایش استانداران:
سرویس سیاسی جوان آنلاین: وزارت کشور با توصیه رئیس‌جمهور واقعاً به دنبال این است که ما فضا را کاملاً قانونی و انتخابات را در محیطی سالم و با رقابت حداکثری برگزار کنیم.
به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار داشت: ما حق همه می‌دانیم که اگر ایراد و اشکالی در نحوه اجرای قانون وجود دارد آن را در محاکم صالحه پیگیری کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون به بیش از ۸۰درصد این شکایت‌ها رسیدگی شده است، گفت: تقریباً اکثر قاطع آن‌ها منجر به برائت شده است و این سلامت انتخابات را نشان می‌دهد.
رحمانی‌فضلی با اشاره به شرایط دشوار پیش آمده در اثر فشار‌های جهانی، منطقه‌ای و برخی مسائل گفت: با سیاست‌های مقاومت و استقامت که حق ملت است می‌توانیم از گنجینه‌ها و میراث مردم حفاظت بکنیم، ما در شرایطی قرار گرفته‌ایم که اقتضای این فضا این است که با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هم وحدت و انسجام داخلی و هم حمایت از نظام را رقم بزنیم و هم دست رد به دشمنان که به دنبال تشدید اختلافات داخلی هستند، بزنیم.

وی افزود: در فرصت باقی مانده برای اعلام نتایج از طرف شورای نگهبان برای صلاحیت‌ها امیدواریم فضای امن و سالم داشته باشیم و فضا بیش از پیش آماده رقابت‌های منطقی، قانونی و اصولی شود و همه مردم بتوانند احساس این را داشته باشند که داوطلبان مورد علاقه خود را در فهرست‌ها بیابند.
وزیر کشور گفت: باید بیش از همه مانور قدرت سیاسی و اراده مردم را در تجلی مقاومت و استقامت نشان بدهیم.
رحمانی‌فضلی خاطرنشان کرد: وزارت کشور با توصیه ریاست‌جمهوری واقعاً به دنبال این است که ما فضا را کاملاً قانونی و انتخابات را در محیطی سالم و با رقابت حداکثری برگزار کنیم.

وی گفت: نتایج بررسی‌های ما در هیئت‌های اجرایی با قانونی که شرایط جدیدی را ایجاد می‌کرد، نشان داد که پایبند قانون هستیم و به تمام موارد عمل کردیم و هر کس شکایت دارد می‌تواند پیگیر مسائل باشد.
رحمانی‌فضلی ادامه داد: امیدوارم همه باهم در کنار هم بتوانیم این مرحله مهم از سرنوشت انقلاب و مردم را که با انتخابات می‌توان رقم بالای تجلی حضور مردم در حمایت از انقلاب را داشت، به خوبی طی کنیم.

وزیر کشور گفت: من دوباره از همه فرمانداران و استانداران که واقعاً در شرایط کنونی در سال ۹۸ اتفاقات بزرگی در کشور رخ داده است، تشکر می‌کنم؛ اول سال سیل داشتیم، سپس موضوع‌های دیگری در حوزه‌های امنیتی داشتیم، شما تلاش کردید در مراسم اربعین ۳ میلیون و ۷۷۸نفر را پوشش خدمات دهید که کار بزرگی بود و بعد از آن در حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش‌های بسیار زیادی داشتید، زحمات شما را خدمت رئیس‌جمهور فرستادیم، سپس حوادث آبان و دی ماه را داشتیم و در حال حاضر دو ماه است که در حال آماده شدن برای انتخابات هستیم که ان‌شاءالله اسفند ماه رقم خواهد خورد و به هر حال به عنوان نمایندگان عالی مردم در استان‌ها و شهرستان‌ها و بخش‌ها امیدوارم در بسیج عمومی مردم برای مقاومت و استقامت و ان‌شاءالله حضور پررونق انتخابات مردم کوشا باشید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار