ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ۲۰۰۰ واحد مسکونی برای محرومان کرمان می‌سازد
کد خبر: 988176
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00494K
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
سرویس ایران جوان آنلاین: مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کرمان از ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومان در کرمان خبر داد.
محمد‌علی روح‌اللهی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کرمان با اعلام خبر ساخت ۲ هزار واحد مسکونی محرومان در این استان، گفت: تأمین زمین و اقدامات اولیه ساخت این واحد‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه شعار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) پیشرفت و محرومیت‌زدایی است، افزود: در این راستا سال ۸۸ مقام معظم رهبری به این ستاد مأموریت آبادانی هزار نقطه محروم ایران و ساخت هزار مدرسه در نقاط محروم کشور را دادند که این فرمان منجربه تأسیس بنیاد برکت شد. این مسئول تصریح کرد: بنیاد برکت پس از آن در مناطق محروم کار خود را آغاز کرد و تمام فعالیت‌های این بنیاد در حوزه خدمات زیربنایی و عمرانی است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) کرمان از ساخت هزار و ۶۰۰ مدرسه، هزار و ۲۰۰ مسجد و خانه عالم و اجرای ۳۰۰ هزار طرح اشتغالزایی در کشور خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد سهم استان کرمان ساخت حدود ۶۰ مدرسه و ۴۴ مسجد است.
وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) معین اقتصادی شهرستان راور است گفت: این ستاد حدود هزار و ۱۷۰ طرح اشتغالزایی در راور اجرا کرده که عمده آن در حوزه قالی دستباف است.

روح‌اللهی با اشاره به پیشینه این شهرستان در حوزه فرش دستباف بیان کرد: بیشتر شهرت قالی کرمان هم به دلیل قالی راور بوده که با اقدامات انجام شده قالی دستباف راور در این شهرستان دوباره احیا شده است.
این مسئول با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در حوزه اشتغالزایی گفت: در مبحث کشاورزی و دامداری سبک و سنگین هم اقداماتی را انجام شده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با همکاری وزارت راه و شهرسازی ساخت ۵۰ هزار واحد مسکونی را در نقاط مختلف کشور در برنامه دارد، افزود: از این تعداد سهم استان کرمان ۲ هزار واحد مسکونی است که هزار و ۵۰۰ واحد آن در شهر کرمان و ۵۰۰ واحد در شهرستان سیرجان است. روح‌اللهی با اشاره به اینکه واگذاری این واحد‌ها شرایط ویژه‌ای دارد گفت: زمین‌هایی که قرار است این واحد‌ها در آن ساخته شود تأمین، کار‌های اولیه انجام و مشاوره طرح تا ۸۰ درصد انجام شده است. وی گفت: اقدامات اولیه و انتخاب پیمانکار صورت گرفته و کاربری برخی زمین‌ها غیرمسکونی بوده که همکاری خوبی برای تغییر کاربری آن‌ها توسط مسئولان انجام شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار