بیانیه کانون همبستگی فرزندان شاهد درباره جشنواره فجر
کد خبر: 988073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00492f
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰
کانون همبستگی فرزندان شاهد، در آستانه برگزاری سی‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و با توجه به حواشی پیش آمده در برگزاری این جشنواره، در بیانیه‌ای به رویکرد این جشنواره واکنش نشان داد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش «جوان» در بخشی از بیانیه کانون همبستگی فرزندان شاهد آمده است: «جشنواره فجر اندکی پس از جنگ قد کشید. شاید کسانی که بذر آن را کاشتند گمان می‌کردند هنر می‌تواند روح رنجور ملتی در حال دفاع را التیام بخشد...، اما هر ساله در انجام رسالت خود کاهل‌تر شدند تا جایی که همراهی کلمه انقلاب با جشنواره فجر تضاد بین مضمون و قالب به نظر آمد.

اینک در آستانه چهل‌ویکمین جشن پیروزی انقلاب... برخی هنرمندان با بهانه قرار دادن سانحه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراین از جشنواره فجر انصراف می‌دهند. هر‌چند بسیاری از این بزرگواران اصولاً در جشنواره فیلمی برای ارائه نداشتند... گمان ما بر این است که هنر و هنرمند متعهد بایستی بتواند بر نگرش‌های بنیادین تأثیر مطلوب بگذارد و پیشاهنگِ جریان‌های آرمان‌گرای اجتماعی باشد نه اینکه در پسِ خرده فرهنگ‌هایی استحاله شده پنهان شود. در هیچ کجای جهان چنین آزادی بیانی دیده نمی‌شود که به نام عالی‌ترین آرمان‌های یک حکومت، رویدادی هنری رقم بخورد و آن رویداد عاری از ارزش‌های اولیه و بدیهی حکومت باشد... در پایان ضمن آرزوی توفیق برای هنرمندان بزرگی که همواره در تعامل با رسانه‌های داخلی، در فرایند خدمتی متقابل، هم بالیدند و هم سطح استاندارد‌های بصری رسانه را کیفیت بخشیدند، خطاب به عزیزانی که از حضور در جشنواره فجر انصراف داده‌اند، می‌گوییم: هنر نزد ما همان دمیدن روح تعهد در کالبد انسان‌هاست و «قلندران طریقت به نیم جو نخرند/ قبای اطلس آن کس که از هنر عاری است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار