شیخ عطار: اقدام سفیر انگلیس وقیحانه بود
کد خبر: 987843
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048yx
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
سرويس سياسی جوان آنلاين: اقدام سفیر انگلیس در حضور در تجمع غیرقانونی تهران وقیحانه و برای دهن‌کجی به ایران بود.
علیرضا شیخ عطار سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در آلمان در گفتگو با مهر، درباره حضور سفیر انگلیس در تجمعات اخیر غیرقانونی در تهران، گفت: دیپلمات‌ها در همه جای دنیا دستورالعمل‌هایی دارند که بسیار شبیه هم است. وی افزود: یکی از این دستورالعمل‌ها که لازم‌الاجرا بوده، اجرای کنوانسیون وین است. دستورالعمل دیگر نیز این است که هر دیپلماتی اعم از سفیر یا مقام‌های پایین‌تر هر سفارتخانه، می‌بایست از هرگونه اقدامی که شائبه دخالت در امور داخلی کشور محل مأموریت تلقی می‌شود، اجتناب کنند. سفیر اسبق ایران در آلمان گفت: این مداخلات می‌تواند اظهار نظر علیه کشور محل مأموریت، حضور در تجمعات غیرقانونی یا ملاقات با افرادی مسئله‌دار باشد و همه دیپلمات‌ها از این موضوعات آگاهی کافی دارند. شیخ عطار افزود: اینکه سفیری مانند «راب مک ایر» که سابقه کاری وی نشان می‌دهد که دیپلمات کهنه کاری است و جدا از اینکه با سازمان‌های اطلاعاتی انگلیسی همکاری دارد یا نه! در تجمعی غیرقانونی شرکت می‌کند، جای سؤال دارد. وی تأکید کرد: تجمعی که سفیر انگلیس در آن حضور داشت، به خصوص بعد از وقایع آبان ماه مشخصاً واضح است که در جهت ایجاد آشوب بوده است.
وی بیان کرد: سفیر انگلیس کار وقیحانه‌ای کرده و ظاهر رفتار دیپلماتیک را نیز حفظ نکرده است. این موضوع نشان می‌دهد که اولاً شخصیت ایشان مسئله‌دار است، به این معنی که اصول حرفه‌ای را نه به خاطر ندانستن- به دلیل سابقه فراوان کار دیپلماتیک- بلکه به خاطر دهن‌کجی به ایران نقض کرده و همچنین نشان می‌دهد رؤسای کشور ایشان مقاصدی که در مورد ایران دارند، خیرخواهانه نبوده و حتی خصمانه است. سفیر اسبق ایران در هندوستان درباره اقدامات متقابل ایران با این اقدام انگلیسی‌ها و به خصوص سفیرشان نیز گفت: اولین کاری که طبق عرف دیپلماتیک انجام می‌گیرد، احضار سفیر است که وزارت امور خارجه این کار را انجام داده و به او تذکرات کافی داده شده است.
شیخ عطار ادامه داد: همچنین باید سفیر ایران در انگلیس با مقام‌های این کشور دیدار کند و مراتب اعتراض تهران را به این اقدام «مک ایر» به گوش مسئولان وزارت خارجه انگلیس برساند تا جلوی این قبیل اتفاقات گرفته شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار