انجام خدمات شهرسازي و معماري با استفاده از سامانه الكترونيك
کد خبر: 987790
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048y6
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۶
براي اولين بار در كشور و توسط اداره كل راه وشهرسازي استان اصفهان انجام مي شود؛
در راستاي دولت الكترونيك و رعايت حقوق شهروندي، نسخه اوليه سامانه امور زيربنايي و شهرسازي توسط اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان ارائه شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رساني راه وشهرسازي استان اصفهان، استفاده از فناوري اطلاعات و ارتباطات به منظور توزيع خدمات دولتي به صورت مستقيم و 24 ساعته به مردم مي باشد. در ارائه خدمات عمومي به شهروندان ديگر نياز به مراجعه حضوري براي انجام كارها و خدمات دولتي نيست و البته اين خدمات با سرعت و اطمينان بيشتري به مردم ارائه مي شود.

عليرضا قاري قرآن مديركل راه وشهرسازي استان اصفهان  با توجه به اينكه حجم بسيار زياد ارباب رجوع به اين اداره كل مربوط به حوزه معماري و شهرسازي است، با اعلام اين خبر گفت: با استفاده از سامانه ايجاد شده، پاسخگويي و ايجاد ارتباط الكترونيكي در تمامي فرايندهاي حوزه شهرسازي و معماري مي تواند  با كمترين هزينه ، سريع ترين شيوه و بالاترين كيفيت انجام پذيرد .

وي با توجه به اهميت الكترونيكي نمودن فرايندها در سيستم اداري، اظهار داشت : با نظر به رشد فناوري اطلاعات، رشد استفاده از اينترنت بين مردم و به منظور صرفه جويي در وقت و انرژي، حركت به سمت الكترونيكي نمودن فرايندها بسيار حائز اهميت است.

وي افزود: سامانه امور زيربنايي و شهرسازي پس از يكسال كار مطالعاتي و فني انجام و نسخه اوليه (دمو) اين سامانه به عنوان اولين سامانه در حوزه معماري و شهرسازي وزارت راه وشهرسازي در كشور آماده شده كه خوشبختانه مورد استقبال مسئولين استاني نيز قرار گرفته است.

قاري قرآن ابراز اميدواري كرد : در صورت پياده سازي و اجراي كامل اين فرايند از لحظه شروع به اقدام توسط متقاضي تا ارجاع به شهرداري يا فرمانداري و انجام كليه استعلامات بين دستگاهي آن بصورت كاملا الكترونيكي است و شهروندان و دستگاههاي متولي از امكانات آن بهره برده و بدون حضور فيزيكي، متقاضي مي تواند از صفر تا صد فرايند را در سامانه انجام دهد.

گفتني است اين سامانه الكترونيكي با همت و پيگيري حوزه شهرسازي و معماري و اداره فناوري اطلاعات و ارتباطات اين اداره كل ايجاد شده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار