ورود نقدینگی به بورس نشان از اعتماد مردم به امنیت ایران دارد
کد خبر: 987649
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048vp
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۵
رشد بازار سرمایه و ثبات نسبی بهای ارز و طلا در شرایطی که در جنگ اقتصادی با امریکا قرار داریم، نشان می‌دهد که مردم با همه سوء‌مدیریت‌هایی که در بخش‌های دولتی وجود دارد، به آینده اقتصاد ایران امیدوار هستند در همین راستا شاخص کل بورس با بیش از ۵هزار و ۲۰۰ واحد افزایش به کانال ۴۱۱هزار واحدی رسید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به نظر می‌رسد مردم و سرمایه گذاران در مقابل چنگ و دندان‌هایی که امریکایی‌ها هر از چندگاهی نشان می‌دهند ایزوله شده‌اند و به امنیت ایران نیز باور دارند، زیرا در بدترین شرایطی که تلاش شد کشور با چالش‌هایی مواجه شود، نقدینگی بدون هیچ ترس و واهمه‌ای وارد بازار سرمایه شد بطوری که شاخص‌های بازار سرمایه همگی صعودی شدند و ورود نقدینگی به بازار سرمایه چنان جریان پیدا کرده‌است که دیگر نوسان و رونقی در بازار‌های موازی، چون مسکن، ارز، طلا و سکه و خودرو به چشم نمی‌خورد، از این رو برخی از کارشناسان پیش بینی می‌کنند که شاید بازار سرمایه یکی از بهترین سال‌های خود را تجربه کند، اما در عین حال این هشدار را می‌دهند که سرمایه‌گذاران با آگاهی و مشاوره و چشم باز در بازار سرمایه گذاری کنند.

شاخص کل بورس که درروز‌های دوشنبه و سه‌شنبه روند کاهشی و تعدیل به خود گرفته بود، روز چهارشنبه آخرین روز کاری هفته، درصدد جبران برآمده و با جهش ۵۲۰۲ واحد به رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن ۲۴۳۰ واحد رشد کرده و به رقم ۱۳۱ هزار و ۸۵۰ واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از ۱۴۹۵ تریلیون تومان رسید، معامله‌گران بورس بیش از ۱/۵ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۶۴۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۳۴۳۷ میلیارد تومان دادوستد کردند. خالص نقدینگی ورودی حقیقی‌ها به بازار از ابتدای آذر تا روز گذشته بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده‌است. روز گذشته نیز نیز بیش از ۲۳۶ میلیارد تومان پول خالص دیگر، فقط توسط حقیقی‌ها وارد بازار شد.

تنها نگرانی در بازار سرمایه این است که ماندگاری نقدینگی در بازار سرمایه کم باشد و با فعال شدن بازار دیگری به یکباره بخشی از نقدینگی از بازار خارج شود و بازار با اصلاح قیمتی مواجه شود، اما ورود نقدینگی به بازار در شرایطی که خارجی‌ها تلاش دارند برای اقتصاد ایران ریسک ایجاد کنند، نشان از اعتماد عامه مردم به امنیت پایدار در کشور و اقتصاد دارند. بی‌شک رعایت احتیاط در معاملات و نگهداری و خرید سهام نقدشونده بهترین گزینه پیش روی معامله‌گران ریسک‌گریز در این شرایط مبهم است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار