زائرین راهیان نور، سفیران شهدا برای آینده انقلاب هستند
کد خبر: 987565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048uT
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر :
هادی ایلکا گفت :زائرین راهیان نور پیام آوران ایثار ورشادت رزمندگان اسلام و سفیران شهدا برای آینده انقلاب هستند.
محمدرضا عباسی

سرهنگ هادی ایلکا فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهدا اسلامشهر در آیین بدرقه های نخستین کاروان راهیان نور دانش آموزان پسر اسلامشهر، اظهار کرد:زائرین سرزمین های راهیان نور ،پیام‌آور ایثار و شهادت و جانفشانی های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی و سفیران شهیدان برای آینده انقلاب اسلامی هستند .
ایلکا با تاکید بر نقش و اهمیت بازدید از سرزمین های راهیان نور ،افزود :هر نظامی یک آرمان و سمبلی دارد ،یکی از المان ها و افتخارات انقلاب اسلامی ،زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان است، که خون مقدس خود را در راه دفاع از انقلاب و ارزشهای انقلاب اهدا کردند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
و ی با اشاره به اینکه کاروان های راهیان نور عمل متقابل در برابر تهاجم فرهنگی است، تاکید کرد: کاروان‌های راهیان نور فرصت مناسبی را برای مقابله با توطئه های نرم دشمن است واثر گذاری بر روی اقشار مختلف مردم به ویژه نسل سوم و چهارم دارد.
ایلکا بیان کرد: شاید اگر راهیان‌نور نبود اثر دوران دفاع مقدس برای نسل امروز روشن و ملموس نمی شد ،حرکت راهیان نور برای این است که توطئه های جنگ نرم را به زانو در آوریم ،بایدفاصله بین نسل ها را حفظ کنیم، ارتباطی بین نسل انقلاب که رفتند از انقلاب دفاع کردند و نسل سوم و چهارم انقلاب که باید انقلاب را حفظ کنند و آرمان های بزرگ را نگه دارند، برقرار شود.
فرمانده سپاه سیدالشهدا با بیان اینکه وجب به وجب از سرزمین راهیان‌نور مزین به خون هزاران شهید است، تاکید کرد: کسانی که در راه زیارت وبازدید از سرزمین های راهیان نور قدم می گذارند، مطمئن باشند که دعوت شده از سوی شهدا هستند، شک نکنند که دعوت آنها از سوی شهدا ارسال شده است .
ایلکا خطاب به دانش‌آموزان اعزامی به مناطق راهیان نور خاطرنشان کرد، شما زائر این مناطق عملیاتی و سرزمین های نور تلاش کنید، در طول مدت این سفر معنوی و پر فیض با فاصله گرفتن از فضاهای مجازی و حقیقی در پی کسب معرفت و ارتباط با شهدا و سفیران خوبی برای کسانی باشید که با ایثار جان خود، مانع از رسیدن دشمن به اهداف و آرزوهای استکبار شدند .
حسینعلی بنار مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر هم در ادامه این مراسم،طی سخنانی اظهار کرد:اردوهای راهیان نور دانش آموزی در جهت توانمند کردن نسل جوان و پیوند زدن افکار و اعتقادات دانش آموزان با شهدای ۸سال دفاع مقدس برگزار می شود .
بنار افزود:امسال اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان اسلامشهر ،در حالی برگزار می شود که تقارن یافته با ایام بزرگداشت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که یکی از برجسته ترین سرداران این سرزمین بود .
مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با اشاره به ویژه گیهای سردار سلیمانی ،خاطر نشان کرد:اخلاص،پایبندی به نظام و رهبری،درایت و شجاعت،غیرت و غرور ملی و ظلم ستیزی ودریک کلام نماد مقاومت در برابر استکبار از مهمترین شاخصه های سردار سلیمانی بود که در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی عمر شریفش را گذاشت . نخستین کاروان راهیان نور دانش آموزان پسر شهرستان اسلامشهر به همت کانون بسیج دانش آموزی ،معاونت فرهنگی و اردویی سپاه ناحیه سیدالشهدا و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، متشکل از ۱۵۰ نفر از دانش آموزان پسر مقطع متوسطه جهت بازدید از مناطق عملیاتی جنوب کشور از طریق مسیر ریلی و از ایستگاه راه آهن آپرین اسلامشهر اعزام شدند و دومین کاروان هم قرار است در تاریخ ۱۷ بهمن ماه بهمن ماه به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی