نشست امنیتی لبنان برای برخورد با آشوبگران
کد خبر: 987462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048so
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴
رئیس‌جمهور لبنان در نشستی با حضور وزرای دفاع و کشور و فرماندهان پلیس، تحولات امنیتی این کشور را مورد بررسی قرار داد و خواستار هماهنگی دائم سرویس‌های امنیتی از طریق فعال‌سازی اتاق عملیات مشترک شد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش سایت النشره، منابع آگاه روز سه شنبه اعلام کردند، فرماندهان امنیتی در این نشست که هدفش بررسی اوضاع این کشور بود، گزارش‌هایی را در خصوص تحولات داخلی از ۱۷ اکتبر تاکنون ارائه دادند. در این گزارش‌ها به وجود نفوذی‌هایی در میان معترضان اشاره شد که دست به آشوب و تعرض به نیرو‌های امنیتی زده‌اند. بر اساس این گزارش، در جریان این نشست در خصوص اقدامات آتی امنیتی در حمایت از شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز لبنان و همچنین از اموال عمومی و خصوصی و همچنین ممانعت از اقدامات گروه‌های تخریبگر که سرویس امنیتی اطلاعات مفصلی از آن‌ها دارند گفتگو و قرار شد با دستگاه‌های قضایی برای اجرای قوانین، هماهنگی به وجود آید. میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان که ریاست این نشست را بر عهده داشت، خواستار هماهنگی دائم سرویس‌های امنیتی از طریق فعال‌سازی اتاق عملیات مشترک شد.

در نشست مذکور وزیر دفاع، وزیر کشور و فرماندهان سرویس امنیتی لبنان با هدف بررسی تحولات امنیتی این کشور حضور داشتند. لبنان چند شب گذشته شاهد تظاهرات مردمی علیه تأخیر در تشکیل دولت بوده که طی درگیری‌های شدیدی میان معترضان و نیرو‌های امنیتی در خیابان‌های بیروت شمار زیادی از دو طرف مجروح شدند. از سوی دیگر، تجمع علمای مسلمان لبنان از «حسان دیاب» نخست‌وزیر مکلف این کشور خواست تصمیم نهایی را بگیرد و ساختار نهایی خود درباره تشکیل دولت را به میشل عون، رئیس‌جمهور تحویل دهد. به گزارش شبکه المنار، در این بیانیه آمده، «اگر اعتراضی به این ساختار باشد باید به سبب منافع کشور از آن گذشت، زیرا کشور در این مرحله هدف قرار گرفته است».
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار