اردبیل جزو ۳ شهر پاک در سطح کشور است
کد خبر: 986531
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048dn
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: شهر اردبیل از نظر شاخص‌های کیفی هوا جزو سه شهر پاک در سطح کشور مطرح است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، سعید شهند در جلسه کارگروه مقابله با آلودگی هوا و پدیده گرد و غبار در اردبیل اظهار داشت: با وجود اینکه اردبیل جزو شهرهای پاک کشور است، برای مقابله با آلودگی هوا و پدیده گرد و غبار در اردبیل افزایش ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا و همکاری دستگاه‌های متولی با ارائه راهکار‌های لازم در شهر اردبیل مورد تاکید است.

وی به وجود یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا در محل موزه تاریخ طبیعی اردبیل اشاره کرد و افزود: به ‌منظور پایش وضعیت کیفی هوا ضرورت دارد ایستگاه‌های سنجش هوا در شمال، مرکز و جنوب شهر اردبیل نصب و به مرکز پایش فراگیر در سطح کشور متصل شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: جلوگیری و کنترل انتشار عوامل آلاینده جوی در سطح استان باید به طور همه جانبه مورد توجه واقع شود که در این زمینه ارائه برنامه کاری و عملیاتی در دستور کار قرار داده شده و به همین منظور توسعه فضای سبز شهری و درختکاری می‌تواند راهکاری برای حل این مسئله باشد.

شهند با اشاره به در پیش بودن هفته هوای پاک و اجرای برنامه‌های زیست محیطی در این هفته در سطح استان اردبیل تصریح کرد: کاشت گونه‌های سازگار و ایجاد فضای سبز در کنار واحد‌های تولیدی و صنعتی از راهکار‌های کاهش آلودگی هوا است در حالیکه سرانه فضای سبز شهری در اردبیل 9 متر است و از سرانه کشوری پایین‌تر است و نیاز است در این زمینه شهرداران برای تحقق سرانه استاندارد فضای سبز برنامه‌ریزی کنند.

وی افزود: سوزاندن ضایعات کشاورزی بعد از برداشت محصول، فعالیت‌های معدنی و فعالیت کارخانه‌های تولید آسفالت به‌صورت مقطعی از جمله موارد آلوده کننده هوا در سطح استان هستند که با ارائه راهکارهایی به‌دنبال دور کردن این معضل آلودگی از سطح استان هستیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار