خوانساری: کارآفرینی در جنگ اقتصادی حماسه است
کد خبر: 986262
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ZS
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵
اینکه کارآفرینان کشور در تحریم و جنگ اقتصادی، کلنگ راه‌اندازی کسب و کاری متناسب با این زمانه را بر زمین می‌زنند، یعنی حماسه آفریده‌اند و می‌توانند الگو و مولد باشند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با بیان این مطلب گفت: اگر پیش از این کارآفرینان سعی می‌کردند در خلوت کار کنند، امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند مردم با آن‌ها آشنا شوند.

به گزارش «جوان» مسعود خوانساری در چهارمین دوره اهدای نشان و تندیس امین‌الضرب که در تالار وحدت برگزار شد، کارآفرینان را سرمایه‌های انسانی کشور دانست و گفت:حاکمیت می‌توانست طی چند دهه کارآفرینان را به نماد انسان‌دوستی تبدیل کند، اما نگاه همراه با سوءظن این اجازه را نداد. امروز کجای این کشور می‌توان موزه‌ای از صنعت، کارآفرینی و اقتصاد پیدا کرد؟ چرا در هیچ کتاب درسی نامی از آن‌ها نیست؟ وی ادامه داد: عموم مردم همواره در برابر اخبار فساد و انواع رانت‌ها قرار دارند، اما ببینید دست چند درصد کارآفرینان جامعه آغشته به رانت است. در این موقعیت چرا نباید کارآفرینان را به عنوان نماد و الگو به مردم جامعه معرفی کرد؟ چرا دولت‌ها صدای این منادیان امید را نمی‌شنوند و چرا گوش‌ها بسته است؟ خوانساری خطاب به کارآفرینان حاضر در جمع گفت: امروز رسالت شما این است که از تمام ابزار‌های برای توسعه مفهوم کارآفرینی استفاده کنید. انزواطلبی راهکار امروز نیست، اگر پیش از این کارآفرینان سعی می‌کردند در خلوت کار کنند، امروز باید به صحنه بیایند و اجازه دهند مردم با آن‌ها آشنا شوند. رئیس اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: متأسفانه آنچه در اقتصاد و جامعه ایرانی قربانی شده، گوهر اعتماد عمومی است. جوان ایرانی که به هزار امید و انگیزه از دانشگاه به شایستگی بیرون آمده و نسلی که تمنای پیشرفت و توسعه دارد، مردمی که قلبشان برای این آب و خاک می‌تپد و آموخته‌اند که باید در همین سرزمین زیست، چطور باید به فکر کسب و کار و فردایشان باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار