برگزاری المپیک بازی‌های تشکیلاتی برای دانش متوسطه
کد خبر: 986256
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048ZM
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۰
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از برگزاری المپیک بازی‌های تشکیلاتی از ابتدای پاییز ۹۹ در مقطع متوسطه اول خبر داد و گفت: این المپیک با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود.
 سرویس جامعه جوان آنلاین: دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با تأکید بر اینکه مجموعه انجمن اسلامی در خاستگاه مدرسه و با محوریت دانش‌آموزان شکل گرفت، گفت: در مدرسه فعالیت‌هایی دنبال می‌شود که عمدتاً از طریق خود دانش‌آموزان مدیریت شده که در سال‌های یازدهم تحصیلی هستند و دیگر دانش‌آموزان همفکر و هم اندیشه‌شان را همراه می‌کنند. حسین تاریخی افزود: این تشکل تنها تشکلی است که تا سال ۱۳۷۳ به صورت رسمی در مجموعه آموزش و پرورش فعالیت می‌کرده و پس از آن تشکل‌ها در فضای دانش‌آموزی شروع به شکل‌گیری کرده‌اند.

وی فعالیت‌های تشکیلاتی را یکی از راه‌های افزایش مهارت کار گروهی و مسئولیت‌پذیری‌دانش‌آموزان عنوان کرد و ابراز داشت: در پیمایش‌های جدی ما مشخص شده دانش‌آموزانی که عضو تشکل‌ها می‌شوند، به طور محسوسی در مواجهه با آسیب‌های اجتماعی مصون بوده‌اند. این آسیب‌ها را می‌توان بحران‌های هویتی، بحران حوزه عفاف و حجاب، فضای مجازی و ابتلا به مواد مخدر عنوان کرد.

وی سابقه ۴۰ ساله فعالیت این تشکل را بیانگر وجود بستری مهیا برای هویت بخشی به دانش‌آموزان خواند و گفت: دانش‌آموزانی که دارای هویت برتر می‌شوند عمدتاً سابقه فعالیت تشکیلاتی در زمان دانش‌آموزی دارند. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یکی از طراحی‌های ویژه این اتحادیه را ایجاد بازی‌های گروهی تشکیلاتی با عنوان تاما برشمرد و اظهار داشت: آنچه باعث شده به این مسئله نگاه ویژه داشته باشیم مسئله هویت بخشی کار گروهی است، برخلاف سازوکار‌های عمده محور که به افزایش مهارت‌های فردی دانش‌آموزان می‌پردازد به تقویت مهارت‌های گروهی توجه می‌کنیم. به گفته تاریخی ۵۰ بازی به عنوان پایلوت در این حوزه طراحی شده که بخشی از آن متکی بر بازی‌های بومی بوده و در سطح کشور و در برخی استان‌ها اجرا شده است. وی از برگزاری المپیک بازی‌های تشکیلاتی از ابتدای پاییز ۹۹ در مقطع متوسطه اول خبر داد وگفت: این المپیک با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان برگزار می‌شود. دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان طراحی منظومه فکری و تربیتی نوجوانان را هم از دیگر برنامه‌های در حال اجرای این اتحادیه برشمرد و بیان داشت: تصویر نوجوان تراز انقلاب اسلامی در این منظومه فکری تشریح می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار