کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های اردبیل
کد خبر: 985373
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048L7
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل:
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان‌های اردبیل هماهنگی‌های لازم برای اجرای دستورالعمل شش ماده ای دادستان کل کشور انجام شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، یوسف خدادادی در نشستی با  قضات محاکم حقوقی، شورای حل اختلاف و اجرای احکام در زندان اردبیل اظهار داشت: هدف دستگاه قضایی این است کسانی که واقعاً مستحق زندان هستند در زندان بمانند و کسانی که با جرایم سبک وارد زندان می‌شوند یا دارای جرایم غیرعمد ، مالی و مهریه هستند و قانون و محاکم قضایی احراز می‌کنند که فرد معسر است از زندان آزاد شوند.

وی با درخواست از قضات محاکم برای بررسی مجدد پرونده ها و قبول اعسار تقسیط زندانیان افزود: کسانی که به جرم مهریه، نفقه و یا بدهی مالی غیرعمد در زندان هستند و مدت هاست که بخاطر عجز از پرداخت دین در زندان مانده اند با بررسی مجدد و با هماهنگی و وحدت زمینه آزادیشان را فراهم خواهیم کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: طبق دستورالعمل صادره از سوی دادستان کل کشور زندانیان تحت قرار بلاتکلیف نیز باید در کمترین زمان ممکن تعیین تکلیف شوند و انتظار می رود زمینه آزادی تعدادی از زندانیان زندان مرکزی اردبیل فراهم شود.

خدادادی تصریح کرد: رسیدگی به وضعیت زندانیان دارای رد مال های بدون تقاضای شاکی، پیگیری درخواست های زندانیان برای استفاده از پابندهای الکترونیکی ، استفاده از تاسیسات حقوقی مانند آزادی مشروط، تعلیق مجازات و مرخصی منجر به پایان حبس و همچنین شناسایی و آزاد سازی زندانیان بیمار جسمی و روحی مشمول ماده 502 آئین دادرسی کیفری شش ماده این دستور العمل می باشند که انتظار می رود با اجرایی شدن این قانون تعداد قابل ملاحظه ای از زندانیان از زندان ها آزاد شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار