برگزاری آیین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر
کد خبر: 982967
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047iJ
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
رئیس بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل:
رئیس بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: 8 دی ماه با هدف گرامیداشت حماسه 9 دی آیین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر در استان اردبیل برگزار می شود.

سرهنگ علی لطفی در گفتگو با خبرنگار روزنامه جوان با بیان اینکه رسانه ها منابع عمده تربیتی و پویایی هر جامعه ای هستند، اظهار کرد: آنچه امروز بیشتر ذهنها را به خود مشغول کرده واز هر حوزه ای صحبت می شود و یا جهت پیشگیری از موضوع های مختلف در اجتماع حرفی زده می شود نام رسانه به میان می آید چون رسانه ها منابع عمده تربیتی وپویایی هر جامعه ای بشمار می روند.

وی بیان کرد: این ابزار امروزه چنان خود را در زندگی انسانی رسوخ داده که دسترسی به جامعه ای با فرهنگ وهنر وپویا بدون آن محال ودست نیافتنی است برای اینکه تنها از طریق آن می توان در زمان های مختلف در حیطه های آموزشی واطلاع رسانی وآگاه سازی وتفریح و سرگرمی وتربیتی و تولید فرهنگ مولد وبصیرت افزایی به مخاطبان تاثیر گذاشت وهدایت کرد تا جامعه ای پویا وتوانا بوجود آید.

رئیس بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه امپراتوری رسانه ای با سوار شدن برموج رسانه برعلیه جوامع مستقل ودینی حمله می کنند گفت: پس رسالت رسانه های متعهد در دفاع از شان ومنزلت دین مبین اسلام بیش از پیش همت جهادی می خواهد تا بتواند در مقابل این دسیسه ها مقاومت کند و یکی از روشها توجه به جشنواره هاست که جشنواره ابوذر برای کمک به این موضوع فعالیت می کند.

لطفی ادامه داد: دراین مبارزه توجه به اصل وبنیاد انقلاب اسلامی که همان منویات ولی زمان است مهمترین موضوع است که رسانه های ما به آن توجه کنند وهمه محورهای این جشنواره با توجه به این موضوع طراحی وعملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره در 10 محور و 9 بخش صورت پذیرفته تشریح کرد: این محورها عبارتند از دفاع مقدس وجبهه مقدس، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، مبارزه با آسیبهای اجتماعی، دستاوردهای انقلاب اسلامی، بصیرت افزایی و دشمن شناسی، بسیج و حوزه های اقدام به محرومیت زدایی، مسائل صنفی و دغدغه های اجتماعی خبرنگاران و دو بخش ویژه گام دوم انقلاب اسلامی و سازگاری با کم آبی با تکیه بر مدیریت مصرف آب که همه محورها مسائل مختلف کشور اسلامی ما می باشند که با کمک رسانه ها می شود کمک شایان توجهی را انجام داد.

رئیس بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل به ارسال 1637 اثرخبرنگاران به جشنواره اشاره کرد و گفت: خبرنگاران 698  قطعه عکس و 134 گزارش تصویری و خبری و1 عدد موشن گرافی وهشتصد و چهار اثر نوشتاری به دبیرخانه جشنواره در استان ارسال کرده اند.

وی افزود: پس از هشت روز داوری در بخشهای تیتر، یادداشت، مقاله، عکس، گزارش خبری مکتوب، مصاحبه، خبر، گزارش تصویری و مدیا و موشن گرافی برگزیدگان جشنواره مشخص واز رسانه های مختلف و خدوم استان تعیین شده اند.

رئیس بسیج رسانه سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل اظهار کرد: آیین اختتامیه این جشنواره در تاریخ هشتم دی ماه بعد از نماز مغرب وعشاء در سالن ولایت سپاه استان با حضور سخنران کشوری جناب آقای ضرغامی رئیس سابق صدا وسیما  و عضو شوراهای عالی فضای مجازی وانقلاب فرهنگی برگزار خواهد شد.

لطفی در پایان گفت: در بخش گزارش نویسی رشد قابل توجهی داریم ولی در بخشهای دیگر مشکل داریم و از سوی دیگر، نشریات استان اردبیل در تولید خیلی مشکل دارند واین موضوع توجه مسئولین را می طلبد که فکری محققانه به این موضوع داشته باشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار