فرمانده ناجا: پلیس آماده برخورد با هر گونه نا امنی است
کد خبر: 980686
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00477W
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۳
فرمانده نیروی‌انتظامی با تأکید بر آمادگی پلیس برای برخورد با هر گونه نا امنی گفت که در حادثه اخیر مأموران پلیس با درایت و هوشمندی با توطئه‌ها برخورد کردند و بسیاری از اشرار و آشوبگران را که هرگز فکر نمی‌کردند، گرفتار شوند شناسایی و دستگیر کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، سردار حسین اشتری در مراسم روز دانشجو که صبح دیروز در دانشگاه علوم انتظامی برگزار شد درباره آشوب‌های اخیر و افزایش ناگهانی قیمت بنزین گفت: موضوع افزیش قیمت بنزین و ساماندهی سوخت از اردیبهشت‌ماه از سوی دولت مطرح بود، اما به دلیل نبود زیر ساخت‌ها به تعویق افتاد و سرانجام قرار شد ۲۴‌آبان‌ماه این طرح اجرا شود که البته ناجا هم نظراتی داشت و ما معتقد بودیم باید روی زمان آن تجدید نظر صورت بگیرد و در نهایت هر تصمیمی که اتخاذ شود ما برای اجرای آن و تأمین امنیت آماده هستیم.

سردار اشتری با اشاره به حوادث لبنان و عراق گفت: نگرانی ما بر این بود که شاید این حوادث به داخل کشور تسری پیدا کند، البته امریکا و اسرائیل و معاندان دیگر در شبکه‌های اجتماعی مردم را تحریک می‌کردند، حتی می‌گفتند چگونه اعتراض کنند، به طور مثال مدل چین و هنگ‌کنک درباره رها کردن خودرو‌ها یا خالی کردن شن و ماسه را در معابر مطرح کردند. فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس شب جمعه در تمام پمپ‌بنزین‌ها مستقر شد، گفت: تا عصر روز جمعه مشکلی نداشتیم، اما بعد از آن در خرمشهر حرکت مسلحانه شکل گرفت که با عکس‌العمل سریع نیرو‌های نظامی روبه‌رو شدند، همچنین در سیرجان نخستین حمله به پمپ‌بنزین صورت گرفت، در این شهر یک انبار سوخت نزدیک پمپ‌بنزین بود که البته آن محل از دست افراد شرور خارج شد، اگر آن محل آتش می‌گرفت خسارات زیادی به بار می‌آمد. البته معاندان همزمان با آن در فضای مجازی شروع به پخش فیلم‌ها و تصاویر کذبی کردند و این طور القا می‌کردند که پمپ‌های بنزین زیادی آتش گرفته‌است، اما تمام این موارد تا آن لحظه کذب بود. فرمانده نیروی انتظامی افزود: مأموران ما نیز با درایت و بصیرت و با هوشمندی اقدام به برخورد با این توطئه‌ها کردند به طوری که بسیاری از اشرار و آشوبگران دستگیر شده در اعترافات خود گفتند که پیش‌بینی نمی‌کردند این طور از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شوند؛ چراکه حضور مأموران ما هوشمندانه و مقتدرانه بود.

وی اظهار داشت: امروز نیروی انتظامی آمادگی برخورد با هرگونه ناامنی و بی‌قانونی در کشور را دارد البته کسانی که مسئولیت دارند هم باید بستر‌ها را از بین برده و مشکلات مردم را حل کنند، اما ما آمادگی کامل داریم.

وی در پایان بر ضرورت ارتقای دانشگاه علوم انتظامی امین و دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح تأکید کرد و گفت: من معتقدم که دانشگاه‌های نیرو‌های مسلح باید از همه جلوتر باشد و اگر بناست در کشور پژوهشی انجام شود باید به این دانشگاه‌ها رجوع شود. امروز ما می‌توانیم خیلی از مشکلات جامعه را حل کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار