شست و شوی مخازن بدون قطعی آب
کد خبر: 980625
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00476X
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
معاون بهره برداري و توسعه شركت آب و فاضلاب خوي:
معاون بهره برداري و توسعه شركت آب و فاضلاب خوي گفت: عمليات شستشو و گندزدايي مخازن ذخيره آب در شهر خوي و شهرهاي تابعه اين شركت انجام شد.
ابراهیم اصغرنژاد اظهار دشت: شهر‌های خوی، فیرورق، ایواوغلی و قطور دارای ۹ باب مخزن ذخیره آب با حجم ۳۶ هزار و ۳۵۰ مترمکعب است که آب شرب مورد نیاز شهروندان را تامین می‌کنند.
وی با اشاره به اهمیت نگهداری بهداشتی و شستشوی مخازن ذخیره آب، اظهار کرد: ۳۱ هزار متر مکعب از این مخازن نگهداری آب شرب در شهر خوی و ۵ هزار و ۳۵۰ مترمکعب نیز در شهر‌های فیرورق، ایواوغلی و قطور واقع شده است.
معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی افزود: شستشوی مخازن با هدف ارتقای سطح کیفی و بهداشتی آب برای توزیع به شهروندان صورت گرفت و بر اساس برنامه زمان بندی شده مبنی بر توزیع آب سالم مطابق با استاندارد‌های جهانی بهداشت آب، تمام مراحل شستشو تحت نظارت دفتر کنترل کیفی و بهداشت آب و فاصلاب انجام شد.
وی گفت: همچنین بیش از ۱۶۲ کیلومتر از شبکه توزیع آب شرکت خوی در سال جاری شستشو شد که این امر بیانگر عملکرد مطلوب شرکت آب و فاضلاب در این خصوص است.
اصغرنژاد در خصوص مراحل شستشو مخازن آب نیز گفت: ابتدا مخازن به طور کامل از آب تخلیه و سپس عملیات خارج کردن رسوبات ته نشین شده با فشار آب شد و در نهایت دیواره‌ها و کف مخازن پس از شستشو توسط مواد گندزا با غلظت مناسب چند بار شستشو شد.
وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون بخش کنترل کیفی این شرکت ۱۷ هزار و ۱۴۷ مورد کلرسنجی روزانه انجام داده است.
معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب خوی تصریح کرد: مخازن تامین آب این شهر‌ها به صورت دوقلو بتنی ساخته شده اند لذا شستشو و گندزدایی این مخازن بدون هیچگونه مواجه با قطعی آب انجام می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی