کوره‌های فولاد یکی پس از دیگری خاموش خواهد شد
کد خبر: 979743
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046sJ
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۳
مدیرعامل فولاد مبارکه مطرح کرد:
مدیرعامل فولادمبارکه گفت: کاهش ۷۰۰ هزار تنی واردات ورق به کشور گواه آن است که فولاد مبارکه به‌خوبی مأموریت‌ خود را انجام می‌دهد، اما لازم است تولیدکنندگان بزرگ سنگ‌آهن هم به وظایف ملی خود در تأمین مواد اولیه فولادسازان عمل کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، حمیدرضا عظیمیان،  با اشاره به کاهش موجودی دپوهای استراتژیک این شرکت اظهار داشت : در فولاد مبارکه به دلیل عدم تأمین سنگ‌آهن موردنیاز مجبور شده‌ایم از دپوهای استراتژیک استفاده کنیم که به‌ طور اصولی نباید این اجبار برای شرکتی مثل فولاد مبارکه پیش بیاید.

وی افزود: فولاد مبارکه باید طبق برنامه‌ریزی‌هایی که از چندین سال قبل صورت گرفته، سنگ‌آهن موردنیازش را از چادرملو، گل‌گهر و معادن دیگر در کشور تأمین کند.

عظیمیان با تأکید بر این‌که ما نباید دغدغهٔ تأمین سنگ‌آهن داشته باشیم، گفت: از دولت و مجموعه وزارت صمت انتظار داریم که برنامه‌ریزی لازم برای تأمین سنگ‌آهن فولاد مبارکه را تدوین و عملیاتی کنند.

وی ادامه داد: انجمن نیز باید در این زمینه نقش صنفی خود را ایفا کند و زمینه لازم برای رفع چالش‌های این مسیر را فراهم آورد.

مدیرعامل فولاد مبارکه به اهمیت تأمین مواد اولیه فولادسازان اشاره کرد و گفت: برای این‌که دولت در زمینه تأمین سنگ‌آهن به‌خوبی برنامه‌ریزی و اقدام کند، لازم است به پیشرفت‌های شرکت‌های فولادی در بخش تولیدات دقت شود. به‌ عنوان نمونه، شرکت فولاد مبارکه چند سال قبل 3.5 میلیون تن تولید داشت، درحالی‌که اکنون این میزان به ۶ میلیون تن رسیده است. بنابراین این شرکت به حمایت بیشتری در تأمین مواد اولیه نیاز دارد.

عظیمیان با اشاره به این‌که باید موانع تولید فولاد برطرف شود تصریح کرد: کاهش ۷۰۰ هزار تنی واردات ورق به کشور گواه آن است که فولاد مبارکه به‌خوبی مأموریت‌های ملی خود را انجام می‌دهد، اما لازم است تولیدکنندگان بزرگ سنگ‌آهن هم به وظایف ملی خود در تأمین مواد اولیهٔ فولادسازان عمل کنند.

وی افزود: دولت هم باید با نظارت کامل و جدی خود مانع کاهش تولید فولاد در کشور در شرایط فعلی شود، چراکه اگر روند عدم تأمین پایدار سنگ‌آهن برای فولادسازان مدتی دیگر ادامه یابد، کوره‌های فولاد یکی پس از دیگری خاموش خواهد شد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار