کمدی‌ها با خنده سهم بقیه فیلم‌ها را می‌خورند
کد خبر: 977858
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Nu
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
اختلال سینمادار‌ها در اکران فیلم‌های سینمایی
بعضی از سینمادار‌ها برخلاف مقررات سانس‌های فیلم‌های کم‌فروش را به فیلم‌های اغلب پرفروش کمدی اختصاص می‌دهند تا فیلم‌های دیگر کمتر از حد معمول امکان دیده شدن داشته باشند.
محمدصادق عابدینی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: عدم رعایت نوبت اکران فیلم‌ها در سینما‌ها باعث اعتراض فیلمسازان و واکنش شورای صنفی نمایش شده است. بعضی از سینمادار‌ها که فیلم‌ها را به صورت چرخشی اکران می‌کنند، با حذف سانس‌های فیلم‌هایی که به نظر فروش متوسطی دارند، بر تعداد سانس‌های اکران فیلم‌های پرفروش‌تر می‌افزایند. این اقدام غیرقانونی باعث تضییع حقوق فیلم‌های سینمایی شده است.

در همین زمینه سعید خانی، کارگردان سینما در یادداشتی اعتراضی نوشت: «شاهد بیشترین تخلفات توسط برخی از سینما‌ها هستیم. بعضی از سینما‌ها جنبه فیلم پرفروش و کمدی را ندارند! وقتی بعضی سینما‌های تهران که باید الگو باشند تخلفات وحشتناکی را انجام می‌دهند، دیگر به عنوان مثال از سینمای لاله پارک تبریز که دو هفته ا‌ست افتتاح شده، گلایه‌ای نیست که به فیلم دفتر ما یک سانس آن هم ۱۲ظهر اختصاص داده است! وقتی سینمایی تصمیم می‌گیرد روز سه‌شنبه فیلم را تعویض کند! یعنی حداقل‌های سینماداری را بلد نیست! فروش ضعیف شهریور و مهر ثابت کرد که باید در هر ماه حداقل یک فیلم پرفروش در سینما‌ها اکران شود تا به رونق گیشه و حتی گرم کردن سایر فیلم‌ها کمک کند. اما اکران فیلم پرفروش دلیلی بر بی‌ثباتی سانس‌ها و عدم نظارت کمیته تخلفات نیست (اگر کمیته تخلفاتی وجود داشته باشد) و این میزان تخلف که شاهد آن هستیم بسیار مشکوک است، وقتی حتی شورای صنفی نمایش برای اینکه سه فیلم کودک همزمان اکران نشود هیچ گونه برنامه‌ریزی‌ای ندارد، قطعاً با این نوع ساختار شورای صنفی نمی‌شود جلوی تخلفات برخی از سینما‌ها را گرفت. متأسفانه شاهد یکی از ضعیف‌ترین ادوار شورا‌های صنفی نمایش هستیم و به شدت موافق ورود دولت در حوزه اکران هستم.»

اقدام غیرقانونی سینمادار‌ها واکنش شورای صنفی نمایش را نیز در پی داشت. غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در این باره گفت: «سینما‌هایی که در چرخه اکران حسب حواله شورا رعایت سانس نمایش هر فیلم را نکنند، در مرحله اول تذکر و در مرحله بعد به صورت مکتوب تذکر می‌گیرند و در صورت عدم اجرای صحیح سانس چرخشی با تصویب شورای صنفی از صدور حواله برای آن‌ها جلوگیری می‌شود.» تغییر در سانس‌های اکران در شرایطی که فشردگی فیلم‌های روی پرده زیاد شده است و بسیاری از فیلم‌ها بدون داشتن سرگروه و با تک سانس‌ها در حال اکران هستند، باعث ضرر و زیان فیلم‌های سینمایی در حال اکران شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار