هشدار سیلاب در مناطق جنوب غربی کشور
کد خبر: 977613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Jx
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
مسئول مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی و مدیریت بحران می‌گوید که بارندگی‌های نوار غربی کشور تا روز سه شنبه ادامه دارد.
سرويس جامعه جوان آنلاين: احد وظیفه مسئول مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی و مدیریت بحران عنوان کرد: روز بیست و یکم آبان ماه یعنی سه شنبه هفته گذشته پیش بینی بارش باران و برف برای روز ۲۵ آبان یعنی امروز شده بود. روز‌های ۲۲ و ۲۳ هوای ابری توام با بارش برف و باران برای امروز پیش بینی شده بود.

وظیفه افزود: روز گذشته نیز پیش بینی شده بود که برای نوار شمالی تهران بارش برف خواهیم داشتیم. این بارش امروز ادامه خواهد داشت، اما به تدریج تلطیف می‎شود. فردا نیز به طور پراکنده در نوار دامنه‌های البرز این بارش‌ها ادامه پیدا می‎کند.

مسئول مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی و مدیریت بحران گفت: برای بوشهر و خوزستان بارندگی‌ها از امروز شروع و تا فردا تقویت می‌شود. استان‌های جنوب و جنوب غربی کشور نیز بیشتر درگیر خواهند بود.

وی بیان داشت: روز‌های یکشنبه و دوشنبه در بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، غرب فارس بارندگی توام با رعد و برق وجود خواهد داشت و احتمال راه افتادن سیلاب وجود دارد.

این مقام مسئول در رابطه با بارش برف و باران در تهران نیز گفت: تهران از روز سه‎شنبه از این «موج بسته» بارش برف و باران گذر می‌کند و بارش‌ها قطع خواهد شد.

وظیفه یادآور شد: از روز سه شنبه موج بسته بارش باران و برف در نیمه شرقی کشور فعال می‌شود. این موج بارش به خصوص سواحل دریای خزر را خوب پوشش خواهد داد. بارندگی از روز گذشته در سواحل خزر آغاز شده و میزان بارش به ۱۰۰ میلی متر خواهد رسید.

مسئول مرکز ملی پایش و هشدار خشکسالی و مدیریت بحران تاکید کرد: بارندگی‎ها در نقاط جنوبی کشور به گونه‌ای خواهد شد که سیلاب راه می‌افتد. این سیلاب توام با رگبار و رعد و برق خواهد بود.

احد وظیفه در پایان گفت: از آبان ماه بارش‌های سراسری در کشور آغاز شده است. این بارندگی‌ها تا نیمه خرداد سال آینده ادامه خواهد شد. ما بعد از این مدت تا پنج ماه بارندگی نخواهیم داشت. این بارندگی‌ها اکنون فرصتی برای ذخیره سازی است.
منبع: جام جم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار