پل های اصفهان اصلاح و تعمیر می شود
کد خبر: 977489
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Hx
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان:
معاون عمران شهری شهرداری اصفهان از عملیات ترمیم و اصلاح پل های سطح شهر اصفهان خبر داد و گفت: اصلاح درزهای انبساطی و تعمیر پل های امام خمینی و وحید آغاز شده و در حال انجام است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،ایرج مظفر با اشاره به اینکه اصفهان به لحاظ ساخت و سازهای عمرانى سال هاى پربارى را پشت سرگذاشته است، اظهار کرد: با توجه به این موضوع، اهميت نگهدارى و تعميرات سازه های عمرانی نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است. در همین راستا معاونت عمران شهری شهردارى اصفهان با استفاده از نیروهای متخصص در اداره نگهداری و تعمیرات ابنیه فنی اقدام به پایش و نگهداری دوره ای ابنیه و سازه های احداث شده می کند.

وی در خصوص مشکلات مربوط به عملیات تعمیر و نگهداری ابنیه گفت: بزرگراه ها و شريان هاى شهر اصفهان، حيات شبانه روزى دارند. از  اين رو انسداد يك پل "سواره رو" به منظور تعويض درزهاى انبساطی يا بازديد نئوپرن ها، حتى در ساعات پايانى شب نيز كار ساده اى نيست. اخذ مجوزهاى لازم از پليس راهور نخستين گام اجرايى براى آغاز پروژه هاى تعمير و نگهدارى پل ها است كه زمان بر است. 

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در همین زمینه عملیات اصلاح و تعمیرات پل امام خمینی شهر اصفهان در حال انجام است، ادامه داد: با توجه به اینکه این پل در حدود 8 سال پیش به بهره برداری رسیده است و معمولا پل ها در بازه زمانی 8 تا 10 ساله نیاز به تعمیر و بازنگری خواهند داشت از این رو عملیات اصلاح درزهای انبساطی این پل پس از پایش از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز شده و تا 6 ماه آینده تکمیل می شود.

وی هزینه انجام این تعمیرات را در حدود 800 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: عملیات اصلاح درزهای انبساطی پل وحید نیز در آبان ماه سال جاری آغاز شده و در بازه زمانی یک ماهه تکمیل خواهد شد.

مظفر تصریح کرد: پل ها از جمله سازه هایی هستند که نیاز به پایش و نگهداری ویژه دارند، درزهای انبساطی پل ها اجزايى غيرسازه اى است كه با حفظ پیوستگی در سطح سازه پل قادر است شرایط لازم براى حركت انتقالى و چرخشى دال هاى پل را فراهم كند.

وی ادامه داد: از آنجائیکه درزهاى انبساط در پل ها به طور مستقیم در معرض بارهاى ناشى از چرخ هاى وسايل نقليه قرار دارد، بايد مقابل فرسایش و خستگى ناشى از بارهاى ديناميكى، مقاومت كند. علاوه بر اين، يك درز انبساط مناسب بايد آب بند باشد تا بتواند بخش هاى روسازه و زیرسازه پل را در مقابل خوردگى ناشى از نفوذ آب محافظت كند.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان ادامه داد: از مهمترین دلايل استفاده از درزهاى انبساط الاستومتری در سازه هاى ترافيكى، کنترل حرکت های جانبی و جلوگيرى از نفوذ آب به تكيه گاه ها، كوله ها و پايه ها است؛ آبى كه ممكن است به دليل استفاده از نمك در زمان نگهدارى زمستانى يا مخلوط شدن با آلودگى هاى شيميايى، داراى خاصيت خورندگى مضاعف باشد. 

وی بیان کرد: همچنین دست اندازهاى موجود روى عرشه پل ها ناشى از فرسودگى و عملكرد نامطلوب درزهاى انبساطی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار