سرقت از سالخوردگان برای خرید دلار
کد خبر: 977371
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046G3
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۶
سارق سابقه‌دار که پس از فریب سالخوردگان کارت عابربانک آن‌ها را سرقت و اقدام به خرید دلار می‌کرد سرانجام بازداشت شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، رسیدگی به جریان این پرونده از اواخر تیرماه و همزمان با طرح شکایت‌های مشابه درباره سرقت کارت عابربانک افراد سالخورده به جریان افتاد. تحقیقات اولیه حکایت از این داشت که مردی جوان با فریب سالخوردگان کارت عابربانک آن‌ها را سرقت و موجودی حسابشان را خالی می‌کند.

در حالی که شکایت‌های بیشتر در حال مطرح شدن بود پرونده به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه سه در اختیار کارآگاهان اداره‌سوم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. یکی از شاکیان توضیح داد: من در ایستگاه مترو می‌خواستم کارت بلیتم را شارژ کنم، اما کار کردن با دستگاه‌های نصب شده را بلد نبودم. همان لحظه مردی جوان از راه رسید و اجازه خواست تا کارتم را شارژ کند که قبول کردم. من کارت بلیت و کارت عابربانکم را به آن مرد دادم و رمز کارت را هم به او گفتم. آن مرد هم کارت بلیت من را شارژ کرد و به همراه کارت عابربانکم به من بازگرداند و خداحافظی کرد و به مسیرش ادامه داد. ساعتی بعد بود که پیامکی برایم ارسال شد که نشان می‌داد همه موجودی حسابم برداشت شده‌است. وقتی به سراغ کارت عابربانکم رفتم، فهمیدم که آن مرد کلاهبردار بوده و کارت من را با کارتی مشابه عوض کرده و به خاطر اینکه رمز کارتم را هم به او گفته بودم موجودی حسابم را خالی کرده است که حالا از او شکایت دارم.

در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان با بررسی‌شکایت‌های مطرح شده متوجه شدند که همه کلاهبرداری‌ها از سوی یک‌نفر رقم خورده‌است، بنابراین مرد فریبکار تحت تعقیب قرار گرفت. تحقیقات درباره حساب‌های شاکیان نشان داد که همه پول‌ها به حساب یکی از دلالان خرید و فروش ارز واریز شده‌است، بنابراین وی را به اداره پلیس دعوت کردند.

مرد مظنون گفت که نقشی در سرقت کارت عابربانک سالخوردگان ندارد، اما واریز کننده پول‌ها را می‌شناسد. او گفت از مدتی قبل بود که با مردی ۲۵‌ساله به نام روزبه آشنا شدم. او گفت که قصد خرید دلار دارد و بعد از واریز کردن پول به حسابم به او دلار می‌فروختم و از سرقتی بودن پول‌ها هم خبر نداشتم.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که کارآگاهان در جریان قرار ساختگی روزبه با مرد دلارفروش، او را بازداشت کردند. روزبه در بازجویی‌ها به سرقت از سالخوردگان اعتراف کرد و گفت: مدتی قبل بود که برای کار از شهری در جنوب کشور راهی تهران شدم. به خاطر اینکه محلی برای زندگی نداشتم شب‌ها را در مسافرخانه‌ها به صبح می‌رساندم. متهم در شرح سرقت‌هایش هم گفت: من به دنبال کسب پول زیادی بودم برای همین تصمیم گرفتم از سالخوردگان سرقت کنم برای همین کنار باجه‌های شارژ کارت بلیت یا عابربانک کمین می‌کردم و افراد سالخورده‌ای که شیوه کار با دستگاه را بلد نبودند، شناسایی می‌کردم. بعد هم به بهانه کمک کارت عابربانک آن‌ها را با کارت مشابهی که همراه داشتم عوض می‌کردم. به خاطر اینکه رمز کارت آن‌ها را در اختیار داشتم موجودی حسابشان را به حساب دلارفروش واریز می‌کردم و در قبال آن دلار می‌گرفتم که آخرین بار در جریان قرار با دلارفروش در یک طباخی بازداشت شدم.

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: در بازرسی از مسافرخانه محل سکونت متهم ۶۰۰ دلار و مقداری پول نقد کشف شد و تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهم در پایگاه سوم پلیس‌آگاهی جریان دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار