کشف بیش از ۴.۵ تن مواد مخدر در استان مرکزی
کد خبر: 976815
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004675
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
 فرمانده انتظامی استان مرکزی خبرداد
 فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف 4 تن و 553 کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات های پلیس استان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این عملیات‌ها هشت هزار و 687 نفر معتاد و 183نفر قاچاقچی و هزار و 834 نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و 15 باند مواد مخدر منهدم شد.

 فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف 4 تن و 553 کیلوگرم انواع مواد مخدر در عملیات های پلیس استان در هفت ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این عملیات‌ها هشت هزار و 687 نفر معتاد و 183نفر قاچاقچی و هزار و 834 نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر و 15 باند مواد مخدر منهدم شد.

سرهنگ "حسن مفخمی شهرستانی" در اینباره گفت:‌ یکی از مهم‌ترین برنامه‌ریزی‌های عملیاتی پلیس استان،‌ بازنگری طرح‌های مبارزه با مواد مخدر و بهره‌گیری از آخرین دستاوردهای علمی و تخصصی پلیس و پیگیری ویژه مطالبات و گزارش‌های مردمی به مرکز فوریت های پلیس 110 بوده است.

وی توجه به گزارش های مردمی و اجرای هدفمند طرح های ظفر در سطح استان را بخش مهم دیگری از برنامه های اولویت دار پلیس استان در این حوزه خواند و گفت:‌ از ابتدای سال تا کنون، انجام عملیات های موردی، اجرای طرح های عملیاتی پاک سازی نقاط آلوده و از حدود 2 ماه قبل برنامه ریزی اجرای طرح های عملیاتی ظفر با بهره گیری از توان اجرایی پلیس استان به صورت مستمر دنبال می شود که این مهم رضایت مندی مطلوبی از عملکرد پلیس در مبارزه با مواد مخدر را به همراه داشته است.

وی با اشاره به آخرین کشفیات و دستاوردهای پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر گفت: در 7 ماهه نخست امسال، میزان کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 7 درصد افزایش داشته، به نحوی که در این بازه زمانی 4 تن و 553 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شده است.

وی ادامه داد: در این عملیات ها 183 نفر قاچاقچی، هزار و 834 نفر خرده فروش مواد مخدر و هشت هزار و 687 نفر معتاد دستگیر و به مراجع قضائی یا به مراکز کمپ ترک اعتیاد معرفی شدند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه، برنامه ریزی در حوزه پیشگیری اجتماعی را یکی از مهمترین رویکردها در برنامه های ریزی های پلیس استان خواند و گفت:‌ یکی از راه‌های اساسی برای تحقق پیشگیری اجتماعی، آموزش‌های همگانی است و پلیس با آگاهی از نقش قربانیان در بروز جرایم و آسیب‌های اجتماعی بویژه در حوزه مبارزه با مواد مخدر و با هدف کنترل و کاهش این نقش که به کاهش جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی منجر خواهد شد، اجرای برنامه‌های آموزش همگانی را از مدت‌ها قبل به دو شیوه‌ حضوری و غیر حضوری دنبال می کند.

وی افزود: در برنامه‌های آموزشی چهره به چهره در راستای افزایش آگاهی بخشی عمومی از ابتدای سال، در حدود 61 جلسه تخصصی برای اقشار مختلف اجتماعی با اولویت افراد در معرض آسیب برگزار شده است که در حدود 2073 نفر تحت آموزش های تخصصی و چهره به چهره کارشناسان پلیس قرار گرفتند و این برنامه ریزی همچنان با قوت تداوم خواهد یافت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی آموزش های غیرحضوری را بخش دیگر از برنامه های آگاه بخش پلیس در مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: بهره گیری از تولیدات نوشتاری، تولیدات هنری، برگزاری نمایشگاه‌های آگاه‌سازی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌ای استان، برگزاری مسابقات انتظامی و ارائه آموزش های همگانی از طریق فضای مجازی نیز از جمله اقداماتی است که بخشی از آن با همراهی دیگر دستگاه های اجرایی استان انجام شده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار