بازدید شهردار منطقه ۸ تبریز از وضعیت حمام تاریخی خان
کد خبر: 976613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00463p
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
طی برنامه ای شهردار منطقه هشت تبریز از حمام تاریخی خان در محله دالان میرزا رضا بازدید نموده و بر لزوم حل مشکلات مرمتی این حمام قاجاری و تداوم عملیات مرمتی آن تاکید نمود.
دکتر علی مدبر شهردار منطقه هشت، ضمن اعلام خبر فوق افزود: قدمت این حمام که از چندین طاق و گنبد تشکیل شده، به دوره قاجار می‌رسد که طی دهه‌های گذشته، سی درصد مجموعه مرمت گردیده، ولی بنا بر مشکلاتی عملیات مرمتی حمام خان سالهاست که متوقف شده که میبایست عملیات مرمتی این بنای تاریخی ارزشمند تداوم یافته تا از تخریب کامل نجات یابد.
مدبر با اشاره به اقدامات اخیر شهرداری منطقه هشت در راستای مرمت و احیاء دیوار ضلع شرقی حمام خان افزود: شهرداری منطقه هشت طی ماه‌های اخیر عملیات احیاء و مرمت دیوار ضلع شرقی حمام خان را اجرایی نموده و به پایان رساند.
شهردار منطقه هشت این بنا را دارای محوطه بیرونی و باغ توصیف کرده و تشریح کرد: حمام خان از دو قسمت سنتی و حمام نمره تشکیل شده که بخش سنتی آن متعلق به دوره قاجار بوده است و در قسمت اندرونی این حمام باغی بسیار با صفا موجود میباشد که با مرمت حمام و ساماندهی مجموعه میتوان استفاده گردشگری از آن نمود.
شایان ذکر است حمام تاریخی خان در محله قره باغی‌ها و درمیرزا رضا دالانی واقع شده است که شامل بخش‌های ورودی، دالان و دهلیز، بینه و سکو‌های سربینه، میان در، سرویس‌های بهداشتی، حجامت خانه، گرمخانه، موتورخانه و خزینه میباشد.
برچسب ها: مرمت ، حمام ، بازسازی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار