اعتراف زوج معتاد به سرقت سریالی خودرو
کد خبر: 974718
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045ZG
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰
دختر و پسر معتاد پس از ازدواج اقدام به سرقت خودرو در مناطق شمال تهران می‌کردند و لوازم آن را در سایت‌های مجازی به فروش می‌رساندند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ۲۰‌مرداد‌ماه بود که مردی به مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ خبر داد که خودروی او از مقابل خانه‌اش سرقت شده است. بعد از آن بود که مأموران کلانتری‌۱۳۹ مرزداران در محل حاضر شدند. شاکی در شرح ماجرا گفت: ساعت‌۸ صبح خودروام را مقابل خانه‌ام پارک کردم و وارد شدم. ساعتی بعد وقتی از خانه خارج شدم، دیدم که ماشینم سرقت شده‌است. شاکی گفت: خودروی من مجهز به دزدگیر بود و نمی‌دانم که سارق چطور آن را سرقت کرده است.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور دادیار شعبه‌دوم دادسرای ناحیه‌۳۴ در اختیار تیمی از کارآگاهان پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.

در حالی که تحقیقات در جریان بود شکایت‌های مشابهی به پلیس گزارش شد. کارآگاهان در بررسی شکایت‌ها و دوربین‌های مداربسته متوجه شدند که همه سرقت‌ها از سوی زن و مردی جوان در حال رقم خوردن است. آن‌ها در بررسی‌های بعدی موفق شدند هویت مرد سارق را که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی کنند. متهم ۳۰‌ساله بار‌ها به اتهام سرقت بازداشت شده و به زندان افتاده بود، اما پس از آزادی دوباره سریال سرقت‌هایش را شروع کرده بود.

بررسی‌ها برای بازداشت زن و مرد سارق در جریان بود تا این که دهم مهرماه مأموران گشت کلانتری‌۱۴۰ باغ‌فیض هنگام گشت‌زنی در خیابان پیامبر به یک خودروی پراید که کنار خیابان توقف کرده‌بود، مظنون شدند و راننده و سرنشین آن را که زن و مردی جوان بودند، بازداشت کردند. وقتی دو متهم برای انجام تحقیق به پایگاه‌دوم پلیس‌آگاهی منتقل شدند، مشخص شد که آن‌ها همان زن و مرد سارق تحت تعقیب هستند. زوج جوان در بازجویی‌ها به سریال سرقت خودرو در غرب تهران اعتراف کردند. آن‌ها به ۵۰‌فقره سرقت خودرو‌های پراید، مزدا و وانت اعتراف کردند.

مرد سارق گفت: یکسال و نیم پیش با همسرم که ۳۴‌ساله است در پارک محلمان در مرزداران آشنا شدم و باهم ازدواج کردیم. از آنجایی که هردویمان اعتیاد شدید به مواد مخدر داشتیم، تصمیم گرفتیم برای تأمین هزینه زندگی و مواد مخدر، خودرو سرقت کنیم و شروع به سرقت خودرو‌های پراید، مزدا و وانت کردیم. پس از سرقت، خودرو‌ها را به شهرستان‌های اطراف تهران منتقل می‌کردیم و پس از جداکردن قطعات (رینگ و لاستیک، ضبط و پخش، باند و...) قطعات جدا شده را با نشر آگهی و فروش در سایت‌های فضای مجازی می‌فروختیم.

سرهنگ کارآگاه محسن معظمی‌گودرزی، رئیس پایگاه دوم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر دو متهم در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار