زندگی در طبقه مهربانی!
کد خبر: 974324
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Su
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۵
مهربانی یکی از زیباترین خصیصه‌های انسانی است. رنگ مهربانی چنان در خوردِ مهربانان رفته که دائم بوی محبت می‌دهند. مهربان‌ها عطر رحمانیت خدا را دارند. بی‌دلیل مهر ورزیدن، کارشان است. خدا بندگانش را مثل گل آفرید زیبا و لطیف، پس برای گل‌های زندگی‌ات باغبان باش.
سُها سپهری

سرویس سبک زندگی جوان آنلاین: اغلب مردم مهربانی را یکی از مهم‌ترین صفات انسان‌های خوب می‌دانند. روان شناسان، مهربانی را توجه‌کردن و ارزش‌دادن به دیگران و یاری دادن آن‌ها بدون در نظر گرفتن منفعت شخصی تعریف کرده‌اند. انتظار می‌رود این حالت‌های عاطفی در موقعیت‌هایی که امکان مقابله به مثل یا منفعت شخصی وجود ندارد افزایش یابد و به شکل رفتار‌های یاری‌گرانه بروز پیدا کند.


مهربانی یکی از زیباترین خصیصه‌های انسانی است. رنگ مهربانی چنان در خوردِ مهربانان رفته که دائم بوی محبت می‌دهند. مهربان‌ها عطر رحمانیت خدا را دارند. بی‌دلیل مهر ورزیدن، کارشان است. خدا بندگانش را مثل گل آفرید زیبا و لطیف، پس برای گل‌های زندگی‌ات باغبان باش. به‌موقع آبیاری کن. مبادا از بی‌محبتی خشک شوند. مبادا از آبیاری زیاد بپوسند. به گل‌های باغچه زندگی‌ات به‌موقع برس. خارهایش را از ریشه بزن.

برای گل‌هایت باغبان خوبی باش تا باغ زیبایی داشته باشی. یکسری آدم‌ها شاید به زیبایی گل نباشند، اما دلشان نازک‌تر از هر گلبرگ گل است. اگر بهشان نرسی، شاید زود پژمرده و پرپر شوند. به داد دل این آدم‌ها باید قبل از پرپر شدن رسید. گلی که پرپر شد هرچقدر هم که به آن برسی دیگر جان نمی‌گیرد. دیگر نمی‌تواند آن طراوت قبلی را داشته باشد.

آنان بدون آنکه ادعایی داشته باشند، بودنشان را ثابت می‌کنند. مهربانی را تصنعی دور نزنیم. آدمی فرق محبت و تظاهر را خوب می‌داند. چرا باید گاهی از بی‌مهری آدم‌ها یخ بزنیم، گاهی از مهربانی زیادمان آدم‌ها را گرمازده کنیم؟
آدمک قصه زندگی‌مان، آهنی است که گاهی شیشه دلش در باران تنهایی‌ها خیس می‌شود، اما در بوران بی‌مهری‌ها می‌تواند همچنان مهربان بماند. گاهی کسانی را که در وفور محبت‌هایمان قرار می‌دهیم، در قحطی محبت‌هایشان جان باخته‌ایم. باید بدانیم مهربانی برچسبی است که با اعمال و رفتار خودمان به ما خورده شده است.
شاید اگر می‌دانستیم مهربانی با قلب‌ها چه کار می‌کند، با هم خیلی مهربان‌تر رفتار می‌کردیم. زیبایی آدم‌ها به صورتشان نیست. زیبایی اصلی یک انسان متعلق به طینت زیبای اوست نه ظاهر زیبایش. باید بدانیم دوست داشتن زیباست. حتی زیباتر از دوست داشته شدن. هدیه دادن زیباست. حتی زیباتر از هدیه گرفتن. محبت کردن زیباست. حتی زیباتر از مورد محبت واقع شدن.

درواقع می‌شود با مهربانی به زندگی آدم‌ها طلوع بخشید. ببینید طلوع و غروب زندگی‌تان چه کسانی هستند. نه تنها مهربانی فقط یک اسم ساده نیست، بلکه مهربانی مثل یک معمای چند تکه است. دور از ترحم و تظاهر. مهربانی تنها یک جمله است: محبت بی‌دریغی که بی‌منت باشد. پس مهربان باش حتی اگر دیگران گمان کنند ساده‌ای. مهربان باش، اما نگذار مهربانی‌ات را کسی دور بزند یا احساست را پایمال کند. به امید آن روز که سیل مهربانی در جهان راه بیفتد و محبت‌هایمان بند نیاید. مهم نیست خانه‌مان کجا و کدام خیابان باشد. مهم خانه دل است. پس الهی خانه دل هر انسانی واقع در خیابان شادی، بن‌بست عشق، پلاک امید، طبقه مهربانی و واحد آرامش باشد. زندگی کوتاه است، با هم مهربان باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار