تلاش برای حذف گاز اشتباه است
کد خبر: 972885
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00455h
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
مدیرعامل شرکت BP تلاش‌ها برای حذف گاز طبیعی به عنوان منبع گرمایش برای ساختمان‌های جدید و در نیروگاه‌ها را محکوم و اعلام کرد حذف گاز در راستای تلاش‌ها برای حذف کربن از اقتصاد، یک ریسک عظیم و غیرضروری است.

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: باب دادلی، مدیرعامل شرکت BP در کنفرانس نفت و پول لندن به کمپین مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک برای به حاشیه کشاندن گاز در نیروگاه‌ها و ابتکار ده‌ها شهر بزرگ آمریکا برای توقف ساخت ساختمان‌های جدیدی که گاز منبع گرمایش آنهاست، اشاره کرد و همچنین از قول دولت انگلیس برای پایان دادن به استفاده از گاز به عنوان گرمایش در خانه‌های جدید تا سال ۲۰۲۵ انتقاد کرد.

مایکل بلومبرگ در ژوئن قول داده بود کمپین تعطیلی همه نیروگاه‌های زغال سوز آمریکا و توقف رشد گاز را از نظر مالی تامین کند.

مدیرعامل شرکت BP با اشاره به فراوانی، منعطف بودن و هزینه ارزان گاز، آن را مکمل منابع انرژی تجدیدپذیر دانست و اظهار کرد: ما به هر ابزار قابل دسترسی نیاز داریم. گاز نقش مهمی در گذر انرژی دارد و حذف گاز، دست زدن به یک ریسک عظیم و غیرضروری است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کمپین‌هایی نظیر کمپین مورد اشاره ممکن است با نیات خوبی باشند، اما دچار گمراهی شده و بر مبنای معادل نادرست میان گاز و زغال سنگ و بر مبنای این فرضیه هستند که اقتصاد کاملا الکتریکی قرار است بزودی ظهور کند. در حالی که با سوییچ از زغال سنگ به گاز، جهان در ظرف مدت یک دهه انتشار بیش از ۵۰۰ میلیون تن دی اکسید کربن را کاهش داده است.

بر اساس گزارش پلاتس، شرکت BP عمدتا به نفت متمرکز بوده و در مقایسه با رقیبانش در توسعه کسب و کار LNG کندتر عمل کرده است. انتظار می‌رود برنارد لونی، مدیر بخش بالادستی BP و جانشین دادلی که در فوریه سمت مدیرعاملی را بر عهده می‌گیرد، رویکرد جدیدی را در پیش بگیرد.

منبع: ايسنا
برچسب ها: گاز ، گرمایش ، نیروگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار