کارسخت تامین امنیت توسط مردان بزرگ
کد خبر: 972864
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00455M
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
استاندار استان اصفهان :
دکتر عباس رضایی گفت : از مهم ترین وظایف دولت ها، تامین امنیت و سلامت جامعه است و اگر امنیت نباشد دیگر بخش های جامعه نیز قادر نخواهند بود وظایف خود رابه خوبی انجام دهند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از پایگاه خبری پلیس ، در جلسه ای با فرمانده انتظامی و دیگر مسئولان انتظامی این استان داشت با اشاره به اینکه از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که از فرصت ها استفاه شود و خدمات ارائه شود گفت: هفته نیروی انتظامی فرصتی است که زحمات و خدمات کارکنان خدوم این نیرو برای مردم بازگویی شود و پلیس نیز بتواند در این هفته سیاست ها،دیدگاه ها ، اقدامات و عملکرد خود را ارائه دهد.

دکتر عباس رضایی با اشاره به اینکه از مهم ترین وظایف دولت ها تامین امنیت و سلامت مردم است بیان داشت : اگر امنیت و احساس امنیت در ابعاد مختلف مانند اجتماعی ، اقتصادی و دیگر موارد در جامعه ای نباشد دیگر بخش های جامعه نیز نمی توانند در انجام کار خود خوب عمل کنند.

وی بیان داشت: مردم استان اصفهان مردمی فهیم و ولایی هستند که بیش از 23 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند ، از اولین استانی ها بوده اند که علیه نظام طاغوت قیام کردند ، بنابراین خدمت دراین استان با دیگر استان ها فرق دارد و مسئولیت ما که خدمت گزار اینچنین مردمی هستیم بیشتر است .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جلسه با جانبازان نابینا و خانواده های آنها داشته اند بیان داشت : جانبازانی در این استان وجود دارد که 39 سال است روی ویلچر اند و من در وجود آنها جز صبر و استقامت و ایثار ندیدم و امیدوارم قدر توفیق خدمت به این عزیزان را بدانیم و بتوانیم ادامه دهنده راه آنها باشیم.

استاندار اصفهان ادامه داد: کار سخت برآورد کردن نیاز امنیت مردم از دست مردان بزرگ بر می آید که شما مصداق های واقعی این قضیه هستید ، انسان هایی با نگرش و نگاه مثبت در نیروی انتظامی این استان وجود دارد ، انصافا سردار "معصوم بیگی" در جلسات شورای تامین تحلیل های علمی و واقع بینانه ای دارد که قابل تحسین است .

وی تاکید کرد: امید است در کنار مردمی بودن شما روز به روز آمادگی هایتان نیز بیشتر شود ، از ابزار و فناوری های جدید در ماموریت هایتان که سخت و برجسته هستند استفاده کنید و این را بدانید که در مقابل شما انسان های شیطان صفت ایستاده اند .

استاندار استان اصفهان در پایان با اشاره به اینکه نظام ما به رهبری مقام معظم رهبری در مقابل استکبار جهانی ایستاده و انسجام و همدلی و اطاعت از رهبری در بخش های مختلف کشورمان حاکم است برمبارزه با مسئله مفاسد اقتصادی نیز تاکیدکرد و خاطر نشان کرد: بار دیگر از زحمات شما عزیزان که در اقصی نقاط استان مشعغول خدمت رسانی هستید تشکر و از خدای متعال آرزوی توفیق خدمت رسانی شما به مردم را دارم .

دکتر رضایی گفت : امروز تمرکز نیروی انتظامی بر پیشگیری از جرایم است و این نیرو از اولین دستگاه هایی بود که ساختار پلیس پیشگیری را ایجاد کرد.

درادامه این دیدارفرمانده انتظامی استان ، گفت: نیروی انتظامی به دلیل اینکه ارتباطی وسیع و گسترده با مردم دارد نیازهای مردم را در حوزه نظم عمومی، سریع تر تشخیص و در صدد ایجاد راه حل و رفع مشکلات مردمی است .

سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی پیشتار و پیشران امنیت است و ارتباط مردمی گسترده ای دارد افزود: تمرکز پلیس بر پیشگیری از جرم است و اولین دستگاهی که با ایجاد پلیس پیشگیری ،حوزه پیشگری را در نظم عمومی دنبال کرد نیروی انتظامی بود و دیگر دستگاه های امنیت ساز بعد از پلیس به این موضوع پرداختند .

این مقام انتظامی ادامه داد: در حوزه فضای مجازی با ایجاد ساختارپلیس فتا از سازمان های پیشتاز بوده ایم و امروز پلیس فتای اصفهان در پیشگیری از آسیب ها و رصد جرم و برخورد با مجرمان مجازی ممتاز است .

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه معاونت اجتماعی پلیس در حوزه اجتماعی تر شدن و مردمی شدن پلیس فعالیت می کند و کارکنان این حوزه با آموزش های لازم زمینه تعامل 2 سویه و ارتباط مردمی با پلیس را فراهم می کنند بیان داشت: همچنین درآینده ای نزدیک پلیس امنیت اقتصادی در استان اصفهان و چندین استان دیگر کشور راه اندازی می شود که این مورد از تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) نیز است .

وی تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی امنیت لازم برای فعالیت های اقتصادی را از مرزها ، گمرک تا شهرها فراهم می کند و با افرادی که در نظر داشته باشند حوزه اقتصاد را برهم بزنند برخورد می شود.

معصوم بیگی با اشاره به استفاده پلیس از فناوری های جدید در ماموریت ها اظهار داشت: در حوزه ترافیکی ، قبوض کاغذی در حال حذف است ، تمام وضعیت خودروهای متخلف در اختیار افسران نیروی انتظامی قرار دارد ، آزمایشگاه فناوری فارنتیک ، داده ها را تحلیل و در اختیار پلیس قرار می دهد و بخش عمده ای از موضوع ها قبل از حادث شدن تشخیص و اقدامات پیشگیرانه لازم انجام می شود.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر حرفه ای گرایی پلیس و اینکه در بخش آموزش تمرکز ویژه ای در تخصص گرایی وجود دارد اظهار داشت : شرایط خدمت در نیروی انتظامی به گونه ای است که انسان های دین مدار، امانتدار، با تقوی ،حلال زاده و پاک می توانند فعالیت کنند و کار در نیروی انتظامی در میدان مین تعریف شده است که آموزش در این حوزه ها نیز در حال انجام است .

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان ضمن تقدیر از استاندار و اعضای شورای تامین استان اصفهان که منسجم وکارآمد در حفظ امنیت تلاش می کنند خاطرنشان کرد:پلیس استان اصفهان طبق آمار ارائه شده از ناجا توانسته در 6 ماهه ابتدای امسال در زمینه رضایتمندی مردمی شاهد افزایش 4 درصدی باشد و همچنین رضایتمندی مردمی از پلیس در مقایسه با دیگر دستگاه های امنیت ساز در بالاترین سطح قرار دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار