سهل‌انگاری عجیب دولت دوازدهم در تخصیص ارز
کد خبر: 972856
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00455E
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵
استاد دانشگاه علامه با اشاره به رویکرد صنعت‌زدایی دشمن برای فروپاشی اقتصاد ایران افزود: دولت دوازدهم از نظر سهل‌انگاری در تخصیص ارز روی دولت‌های قبلی را سفید کرده‌است.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «تسنیم»، فرشاد مؤمنی در نشست اقتصادی کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها که در دانشگاه الزهرا برگزار شد، گفت: استراتژی دشمن در اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه کشور ما بر فروپاشی از درون استوار شده‌است که این هدف با روش‌هایی مثل صنعت‌زدایی در حوزه اقتصاد در حال پیاده‌سازی است.

وی افزود:‌در این شرایط منابع ارزی به عنوان ذخایر استراتژیک ملی باید در نظر گرفته می‌شد و تخصیص آن به صورت سفت و سخت و با برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌شد.

این استاد دانشگاه در تشریح مدیریت ارزی در بحران سال ۹۷ و بعد از اعمال تحریم‌های جدید گفت: دولت آقای روحانی روی دولت‌های گذشته را در سهل‌انگاری تخصیص ارز سفید کرده‌است. در اجرای این راهبرد تحریمی مهم‌ترین اقدام صنعت‌زدایی در کشور است؛ چراکه موجب شدت بخشیدن به تورم و بیکاری می‌شود. وی افزود: از نظر استراتژیست‌های دشمن این دو نتیجه یعنی تورم و بیکاری که حاصل صنعت‌زدایی در کشور است بالاترین تأثیر را در چشاندن درد تحریم به مردم دارد. جدیدترین آمار‌های دریافتی از مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که ۵۹ درصد جمعیت فقیران در کشور را شاغلین و ۳۰ درصد را بازنشستگان تشکیل می‌دهند. وی ادامه داد: این آمار حاکی از آن است که بیشتر جمعیت فقرا شامل افراد شاغل یا بازنشسته است که نتیجه همان صنعت‌زدایی در کشور است. وی در ادامه گفت: ابزار اصلی در اعمال فشار صنعت‌زدایی است که سهل‌انگاری در این حوزه موجب به خطر افتادن امنیت ملی می‌شود. وی گفت: در این راه هر مسیری که موجب رانت‌های غیر‌عادی شود، تهدیدی علیه امنیت ملی است. چیزی که در حال حاضر مشاهده می‌شود این است که بسیاری از مسئولان تخصص اقتصادی ندارند.

وی افزود: برای مثال مصوبه‌های شورای عالی هماهنگی سران قوا به شکل شدیدی غیرکارشناسی بوده‌است. ماجرای تحریم مربوط به همه ایرانیان است در شرایط فعلی اگر نمی‌توانیم کمکی انجام دهیم، پاس گل هم به دشمن ندهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار