طرح جدید ترافیک تأثیری در کاهش ترافیک نداشت
کد خبر: 972347
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044x1
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به اینکه آمار‌های شهرداری از کاهش آلودگی هوا غلو آمیز است، گفت: طرح جدید ترافیک تأثیری در کاهش آلودگی هوا و ترافیک نداشته است.
سرویس جامعه جوان آنلاین:‌ محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، درباره حواشی ایجاد شده از طرح جدید ترافیکی که جایگزین طرح زوج یا فرد شد، اظهار داشت: لغو یا ادامه طرح جدید بستگی به نظر شورای عالی ترافیک دارد. متأسفانه شورای شهر عضو شورا عالی ترافیک نیست و تنها نمایندگان پلیس، شهردار تهران، معاون حمل و نقل، وزارت کشور و استانداری می‌توانند نظرات خود را در این زمینه اعلام کنند و تصمیم آن‌ها منجر به لغو یا ادامه طرح شود.

وی با تأکید بر اینکه حضور نماینده‌ای از شورای شهر در شورای عالی ترافیک ضرورت دارد، گفت: این طرح از ابتدا ایراد داشت و ما نیز با آن مخالف بودیم که پس از اجرای آن آمار‌ها نیز نشان داد طرح اثری آن طور که اعلام کرده بودند نداشته است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری تهران از ابتدای تابستان آمار‌هایی در مورد کاهش آلودگی هوا به دلیل اجرای این طرح اعلام کرد که غلوآمیز بود و درست نبود و ما مدام مطرح کردیم که نه اجرای طرح بلکه بهبود وضعیت هوا و تغییر شرایط جوی و وقوع بارش‌ها سبب کاهش آلودگی هوا شده است.

علیخانی خاطرنشان کرد: مشخص بود که در پاییز و زمستان تأثیر قطعی این طرح نمایان می‌شود و اکنون با وضعیت آلودگی هوا همه آمار‌های شهرداری در این زمینه زیر سؤال رفته است.
منبع: فارس
برچسب ها: طرح ترافیک
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار