مردم باید پلیس را پناهگاه خود بدانند
کد خبر: 972287
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044w3
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجأ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد باقری در جلسه گزارش‌گیری عالی ستادی و ارزیابی میدانی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نیروی انتظامی، بیان کرد: مسئولیت نیروی انتظامی در کشور بسیار سنگین است و این وظیفه در سایر کشور‌ها بر عهده چند دستگاه است، ولی در کشور ما به عهده نیروی انتظامی است؛ لذا تنوع مسئولیت‌ها در ناجا با توجه به افزایش جمعیت و توسعه زیرساخت‌ها و پیچیدگی فرآیند جرایم روز به روز بیشتر و بر اهمیت و مسئولیت پلیس می‌افزاید.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که نیروی انتظامی را به عنوان ظاهر و چهره حاکمیت جمهوری اسلامی ایران می‌دانند، بیان کرد: مردم باید پلیس را ملجأ و پناهگاه خود بدانند و با دیدن آن احساس آرامش کنند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه عملکرد ناجا می‌تواند به عنوان عملکرد نظام محسوب شود، تصریح کرد: این فرماندهی دارای ویژگی‌های خاصی است که ارزیابی و گزارش همکاران ما در یک ماه و نیم گذشته نشانگر این است که این استان دارای اهمیت ویژه‌ای است، چرا که سر ریز ناامنی‌ها از تهران و سایر استان‌ها به این استان معطوف و شاخص و آمار‌های امنیتی نشان می‌دهند که رشد قابل ملاحظه‌ای در سال‌های اخیر در این استان صورت گرفته است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح از جمله دلایل حضور خود در مجموعه‌های نیروی انتظامی را مطلع شدن از مأموریت‌ها و زحمات آن‌ها عنوان و تصریح کرد: باید آسیب‌ها را برای این پرسنل خدوم کمتر کنیم چرا که اقتدار نیروی انتظامی، نشان‌دهنده اقتدار نظام است. وی با اشاره به اینکه دشمن در سال ۹۶ از این بابت خیلی امیدوار بود که جامعه را به تنش بکشد، بیان داشت: با همکاری همه دستگاه‌ها و با وجود تمام فشار‌ها و مشکلات معیشتی نتوانستند ثبات و امنیت جمهوری اسلامی ایران را متزلزل کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه کلانتری و پاسگاه‌ها اهمیت زیادی دارند، اظهار کرد: در نیروی انتظامی و سایر نیرو‌های مسلح مسئله بازرسی و نظارت و کنترل بسیار حائز اهمیت است، خصوصا در کار سخت ناجا که در همه سطوح آن مسئولیت و بار سنگینی بر عهده سایر کارکنان می‌باشد و احساس نظارت است که کمک می‌کند از لغزش‌ها در این نیرو کاسته شود. سرلشکر باقری در ادامه با اشاره به اینکه مردم باید ارزش‌ها را در نیروی انتظامی ببینند، گفت: کارکنان نیروی انتظامی باید در رفتار، گفتار و عمل خود این امر را نشان بدهند و با رأفت و مهربانی با مردم برخورد کنند. وی صیانت از نیرو‌ها را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: صیانت از کارکنان بسیار مهم بوده و وظیفه ما و فرماندهان در ناجا توجه به مشکلات و مصائب کارکنان است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مسئله جانشین‌پروری، کادرسازی‌ها، فرمانده‌سازی‌ها بسیار اهمیت دارد، گفت: تربیت اخلاقی و دینی کارکنان بسیار حائز اهمیت است تا فرماندهان جوان‌تری بسازیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بیان داشت: همدلی و هم افزایی با بسیج، سپاه و وزارت اطلاعات بسیار مهم است؛ چرا که حضور بسیج می‌تواند به عنوان بازوان و کمک نیروی انتظامی در کشور باشد.

سرلشکر باقری با بیان اینکه، مشارکت ائمه جماعات و شورا‌های محلی و ریش سفیدان باید توسعه پیدا کند تا ناجا از پس تمامی ماموریت‌ها برآید، گفت: مسئله پلیس فتا و فاوای ناجا در حوزه فناوری در جرایم جدید بسیار مهم هستند حتی در توسعه ارتباط و روش‌های جدید جرایم و تقویت این رده‌ها جهت ایجاد امنیت و آرامش کشور بسیار مهم است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان با اشاره به فرمایش فرمانده کل قوا که از ناجا اظهار رضایت می‌کنند، از اقداماتی که در غرب استان تهران انجام شده و شاخص‌های انتظامی آن رو به رشد است، تشکر و قدردانی کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار