فروش اینترنتی پرواز‌های اربعین آزاد شد
کد خبر: 971568
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044kS
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
جزئیات فروش بلیت‌های هواپیما به مقصد نجف
بررسی سایت‌های فروش اختصاصی ایرلاین‌ها نیز از پُر بودن همه پرواز‌های نجف خبر می‌دهد و تنها برخی شرکت‌ها تعداد محدودی صندلی پرواز به بغداد دارند.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: در نشست روز دوشنبه انجمن شرکت‌های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری مقرر شد لیست سایت‌های مجاز فروش اینترنتی پرواز‌های اربعین اعلام شود.
به گزارش مهر، امسال نیز طی هماهنگی انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری، نرخ بلیت پرواز‌های اربعین مدتی است مشخص و اعلام شده است. برای تاریخ‌های ۲۰ تا ۳۰ مهرماه امسال، نرخ بلیت پرواز‌های تهران - نجف - تهران و تهران - بغداد - تهران ۲/۲ میلیون تومان و نرخ بلیت مشهد – نجف- مشهد و مشهد – بغداد- مشهد ۸/ ۲ میلیون تومان تعیین شده است. نرخ بلیت‌های یکطرفه در مسیر‌های تهران ـ نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد ـ نجف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است. طبق اعلام مرتضی دهقان، معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری، تاکنون ۶۲۶ مجوز پرواز برای ایام اربعین صادرشده و طبق برنامه‌ریزی تا ۷۲۰ مجوز برای پرواز به فرودگاه‌های نجف و بغداد ظرفیت ایجاد شد.

بررسی سایت‌های فروش اختصاصی ایرلاین‌ها نیز از پُر بودن همه پرواز‌های نجف خبر می‌دهد و تنها برخی شرکت‌ها تعداد محدودی صندلی پرواز به بغداد دارند. در همین ارتباط مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفتگو با مهر درباره بلیت پرواز‌های اربعین اظهار داشت: فروش بلیت این پرواز‌ها در تاریخ ۲۰ تا ۳۰ مهر ماه به قیمت ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و اگر خارج از این قیمت پرداخت شود، تخلف است.
وی ادامه داد: برخی شرکت‌های هواپیمایی نتوانسته‌اند هنوز پرواز‌های اربعین را راه‌اندازی کنند که علت آن، یا عدم صدور مجوز از سوی سازمان هواپیمایی کشوری بوده یا با فرودگاه نجف نتوانسته‌اند به توافق برسند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی یادآور شد: ماهان و کیش ایر از روز دوشنبه فروش بلیت پرواز‌های اربعین را آغاز کرده‌اند ایران ایر هم قرار است تا یکی دو روز آینده با فرودگاه نجف قرارداد امضا کند که پرواز‌های اربعین این شرکت هم به زودی آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه هنوز مجور پرواز‌های فوق‌العاده صادر نشده، گفت: تعداد پرواز‌ها محدود است؛ سال گذشته هم فقط ۱۰۸ هزار نفر با مسافرت هوایی به عتبات عالیات مشرف شدند که حدود ۴ درصد از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفری است که سال گذشته در ایام اربعین به عراق سفر کردند. اسعدی سامانی با بیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود به دلیل حذف روادید عراق در ایام اربعین، تعداد زائران اربعین به بیش از ۳ میلیون نفر برسد و در نتیجه میزان تقاضای سفر‌های هوایی عتبات نیز افزایش خواهد یافت، تصریح کرد: باید بتوانیم این حجم تقاضا را مدیریت کنیم، از همین رو شرکت‌های هواپیمایی دفاتر فروش بلیت‌های اربعین را اعلام کرده‌اند که در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی در دسترس زائران قرار گرفته است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه بیشترین استقبال از بلیت‌های اربعین، پرواز‌های نجف است گفت: ۹۵ درصد پرواز‌های عتبات عالیات در ایام اربعین به فرودگاه نجف انجام می‌شود و کمتر پروازی به فرودگاه بغداد داریم.
وی درباره برخی اقدامات فرودگاه نجف در سال گذشته که مشکلاتی که برای مسافران ایرانی ایجاد شده بود و احتمال تکرار آن در پرواز‌های اربعین سال‌جاری، خاطرنشان کرد: امسال خود شرکت‌های هواپیمایی رأساً با فرودگاه نجف مذاکره کرده‌اند؛ ضمن اینکه مدیریت فرودگاه‌های عراق از زیرمجموعه وزارت حمل‌ونقل این کشور خارج و به زیرمجموعه نخست وزیری منتقل شده و مدیریت فرودگاه نجف نیز تغییر کرده است. در روز‌های اخیر همه شرکت‌هایی که برنامه پروازی در ایام اربعین داشته‌اند، مذاکراتی با فرودگاه نجف داشته‌اند ضمن اینکه در این ایام، بازرسانی از انجمن شرکت‌های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری در فرودگاه نجف مستقر می‌شوند.
اسعدی سامانی رقم بدهی ایرلاین‌های ایرانی به فرودگاه نجف را ۱۵ میلیون دلار عنوان و اظهار کرد: برخی از این بدهی پرداخت شده یا در حال پرداخت است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار