هرگونه افزایش قیمت نان در البرز خودسرانه است
کد خبر: 971468
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044iq
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز:
رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز گفت: هر نوع افزایش قیمت نان در این استان خودسرانه بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

رامین ربیعی افزود: مردم استان البرز در صورت مشاهده هر نوع تخلفی در زمینه گرانفروشی نان می‌توانند بازرسان سازمان صمت را از طریق شماره ۱۲۴ مطلع سازند.

وی ادامه داد: بنابراین نظارت و بازرسی ها از سطح مناطق مختلف شهری و روستایی استان البرز تا زمان اعلام قیمت قانونی نان ادامه دارد و هر نوع افزایش قیمت نان خلاف قانون محسوب می‌شود .

این در حالی است که معاون استاندار در هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در جلسه شورای آرد و نان استان البرز از تشکیل کمیته تخصصی قیمت نان در این استان خبرداد.

جهانگیر شاهمرادی گفت: با توجه به افزایش هزینه و تغییر مولفه های مربوط به نان از جمله نرخ حامل‌های انرژی، اجاره بهاء و دستمزد کارگر، برخی واحدهای خبازی و نانوایی اقدام به کم فروشی و استفاده از افزودنی های غیرمجاز برای کم کردن هزینه‌های خود کرده اند که این موضوع منجر به خطر افتادن سلامت جامعه می‌شود.

وی افزود: بنابراین برای رسیدن به قیمت عادلانه کمیته تخصصی با حضور نمایندگان سازمان صنعت، حوزه اقتصادی استانداری، شرکت غله، اتحادیه نانوایان، دانشگاه علوم پژشکی، بازرسی، استاندارد و تعزیرات حکومتی تشکیل می‌شود.

شاهمرادی اظهار داشت: این کمیته تخصصی تا پایان موعد مقرر با بررسی تخصصی که انجام می‌دهند قیمت کارشناسی و قطعی نان را به دست آورده و به معاونت اقتصادی و فرمانداران اعلام می کند و در اولین روز کاری هفته آینده قیمت جدید نان در کارگروه به تصویب خواهد رسید.

وی با تاکید بر رعایت قوانین علوم پزشکی و استاندارد افزود: نان قوت اصلی مردم محسوب می‌شود و نانوایان موظف به رعایت تمام موارد مطرح شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی هستند.

معاون استاندار در هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز افزود: پس از اعلام نرخ مصوب برای نانوایان سازمان بازرسی به جد بر روند قیمتگزاری نان و استفاده از افزودنی‌های مجاز نظارت خواهد کرد و در صورتی که تخلف در حوزه سلامت شهروندان باشد با قاطعیت بر خورد می‌شود.

بیش از ۱۵ هزار واحد نانوایی دارای مجوز پخت در البرز فعالیت دارند که باید نان با کیفیت بر اساس بازار تقاضا به دست مردم برسانند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار