مرگ سارق پس از ربودن کلاشنیکف پلیس
کد خبر: 971085
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044cf
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۴
درگیری گانگستری پلیس با دو سارق در یک کوچه بن‌بست به مرگ یکی از سارقان و زخمی شدن دومین نفر منجر شد. فیلمبرداری یکی از شهروندان از صحنه درگیری نشان می‌دهد، سارقان برای فرار از دام پلیس پس از زخمی کردن سرباز وظیفه اسلحه کلاشنیکف او را سرقت می‌کنند، اما در نهایت پس از چند دقیقه درگیری نفسگیر یکی از آن‌ها کشته و دیگری به شدت زخمی می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ساعت‌۷ صبح روز جمعه ۲۲‌شهریور‌ماه امسال مأموران گشت کلانتری‌۱۴۸ انقلاب در حوالی بیمارستان امام خمینی (ره) مشاهده کردند، مرد میانسال از خودروی پژوی سواری پیاده شد و در حال پرسه زدن در نزدیکی در ورودی بیمارستان است. مأموران به وی که سر وضع مناسبی نداشت مشکوک شدند و احتمال دادند وی قصد سرقت اموال شهروندان و همراهان بیماران را دارد. بنابراین مأموران برای دستگیری مرد مظنون اقدام کردند، اما او فرار کرد. مأموران خیلی سریع متهم را‌که شاپور نام دارد، بازداشت کردند و پس از آن مأموران به سراغ همدستش که وحید نام داشت، رفتند که او هم با دیدن مأموران پایش را روی پدال گاز خودرواش گذاشت و به سرعت فرار کرد. بدین ترتیب در حالی که متهم دستگیر شده داخل خودرو‌ی پلیس بود، تعقیب و گریز مأموران با راننده خودرو رقم خورد.

سارق سابقه دار به بن بست رسید
خودروی پلیس که راننده آن سرباز وظیفه‌ای بود و در کنارش هم مأمور درجه‌داری میدان را فرماندهی می‌کرد آژیرکشان در خیابان‌های اطراف میدان انقلاب خودروی پژو را تعقیب کردند. مأمور پلیس چند باری با شلیک چند تیر هوایی به وحید هشدار داد تا توقف کند، اما وی با حرکات مارپیچ و خطرناک همچنان به فرار خود ادامه داد تا اینکه پس از ۲۰‌دقیقه تعقیب و گریز نفسگیر وارد کوچه بن‌بستی شد و مأموران با خودرو راه او را سد کردند.

درگیری گانگستری سارق سابقه‌دار با مأموران
در این لحظه مأمور درجه دار اسلحه به دست کنار خودرو مواظب بود که متهم دستگیر شده فرار نکند و سرباز وظیفه هم برای دستگیری متهم از خودروی پلیس پیاده شد و به طرف خودروی پژو رفت که وحید در حالی که چاقوی بزرگی در دست داشت به طرف سرباز وظیفه حمله ور شد. متهم چاقو بدست لحظه‌ای به سرباز وظیفه حمله می‌کرد و لحظه‌ای هم به دور خودروی پلیس می‌چرخید تا راهی برای فراری همدستش از داخل خودروی پلیس پیدا کند. از طرفی متهم دستگیر شده هم تلاش می‌کرد تا از دست مأمور فرار کند، اما مأمور درجه‌دار که هر از گاهی به کمک سرباز وظیفه می‌رفت و دوباره به طرف در خودروی بر‌می‌گشت و مانع فرار متهم می‌شد. صحنه‌های حمله و گریز متهم و سرباز دقایقی طول کشید و متهم هم در این دقایق شش‌باری به دور خودروی پلیس چرخید تا اینکه با ضربه چاقو سرباز را زخمی کرد.

مرگ سارق کلاشنیکف به دست
پس از زخمی شدن سرباز، وحید در سمت راننده را باز کرد و اسلحه کلاشنیکف سرباز را برداشت و مسلح کرد. سرباز وظیفه که از ناحیه پهلو زخمی شده بود به طرف متهم رفت تا اسلحه‌اش را بگیرد و از طرفی هم مأمور درجه دار به کمک سرباز وظیفه شتافت که متهم دستگیر شده از فرصت استفاده کرد و از داخل خودروی پلیس بیرون آمد. این بار دو متهم که یکی مسلح به اسلحه کلاشنیکف و دیگری مسلح به چاقو بود با دو مأمور درگیر شدند.

وحید اسلحه بدست مأموران را تهدید می‌کرد و شاپور هم خودش را به پشت فرمان خودروی پلیس رساند و سوئیچ خودرو را برداشت تا مأموران نتوانند آن‌ها را تعقیب کنند و بعد پشت فرمان خودروی پژو همدستش نشست تا فرار کند. در این لحظه مأمور درجه‌دار به مرد مسلح هشدار داد تا اسلحه را زمین بگذارد، اما وحید اسلحه را به طرف آن‌ها نشانه رفت که مأمور درجه‌دار او را با کلت کمری به گلوله بست. در حالی که مرد مسلح خونین نقش بر زمین شده بود شاپور با خودروی پژو قصد فرار داشت که مأمور درجه دار او را نیز هدف قرار داد و با چند گلوله زخمی کرد.

پس از اعلام این حادثه قاضی غلامی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران در محل حاضر شد. در حالی که متهم زخمی ادعای عجیبی را مطرح می‌کرد بررسی فیلم درگیری هالیوودی متهمان با مأموران پلیس که از سوی شهروندی از پشت بام خانه‌اش فیلمبرداری کرده بود، ثابت کرد حرف‌های مأموران با صحنه درگیری واقعیت دارد.

اعتراف متهم
صبح دیروز شاپور پس از بهبودی نسبی برای بازجویی به دادسرای امور جنایی منتقل شد و به جرم خود اقرار کرد. وی گفت: ۳۰‌سال است که معتاد به هروئین هستم و از ۲۰ سال قبل با وحید که چند باری هم سابقه سرقت دارد، دوست بودم. روز حادثه وقتی به دام افتادیم مأمور پلیس به وحید گفت اسلحه را زمین بگذارد، اما او قبول نکرد که مأموران او را با گلوله زدند. متهم برای ادامه تحقیقات به دستور قاضی غلامی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار