قتل آتشین بر سر ۲ میلیون تومان
کد خبر: 968442
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043w2
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری و اعتراف متهمان یک جنایت در پارک کودک محدوده "خلیج فارس" خبرداد که برای یک دستگاه تلفن همراه دوستشان را به آتش کشیده بودند.
به گزارش جوان، سرهنگ کارآگاه "علی ولیپور گودرزی" در گفتگو با پایگاه خبری پلیس، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: ۱۰ تیرماه امسال طی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک فقره آتش سوزی منجر به جراحت شدید جوانی حدوداً ۳۰ ساله در محدوده پارک کودک محله خلیج فارس تهران، به کلانتری ۱۷۹ اعلام شد.
این مقام انتظامی عنوان داشت: با اعلام خبر اولیه، ماموران کلانتری راهی محل حادثه شدند، که مشاهده شد یک جوان ۳۰ ساله به علت شدت جراحت وارده بر اثر آتش بر زمین افتاده که بلافاصله طی تماس با مرکز فوریت‌های پزشکی، مصدوم برای اقدامات درمانی به بیمارستان "شهدای هفتم تیر" یافت آباد منتقل شد.
وی افزود: ماموران کلانتری با حضور در بیمارستان، در تحقیقات اولیه یکی از دوستان مصدوم به نام "علی" را که شاهد عینی ماجرا بود، شناسایی کردند.
سرهنگ گودرزی، بیان داشت: علی به مأمورین گفت که روز حادثه، ساعت ۱۲ ظهر که با دوستش شهرام (مصدوم) در پارک کودک نشسته بوده که ۲ تن از دوستان مشترکمشان به نام‌های "سامان" و "شاهین" به سمتشان آمده و سامان شروع به گفتگو با شهرام کرد که بعداز پنج دقیقه مشاجره بین آن ۲ بالا گرفت، سامان از وی پول طلب داشت. این درگیری لفظی بالا گرفت که ناگهان شاهین و سامان شیشه پلاستیکی حاوی بنزین را روی شهرام ریخته و او را با فندک آتش زدند.
معاون جنایی پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: با توجه به این اظهارات پرونده در اختیار بازپرس شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت و دستور دستگیری عاملان این جنایت در دستور کار پلیس آگاهی که در نهایت ۱۱ تیرماه هر دو متهم در محله خلیج فارس تهران شناسایی و دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: با انتقال متهمان به اداره پلیس تحقیقات انجام شد که هر ۲ منکر جرم خود شدند و اظهار داشتند که مصدوم در حال مصرف مواد مخدر بوده که این اتفاق افتاده است و حادثه‌ای بیش نیست.
سرهنگ ولیپور، افزود: تحقیقات در جربان بود که مصدوم به علت سوختگی شدید ۵۰ درصدی، در تاریخ ۱۶ تیرماه فوت کرد و پرونده تحت عنوان "حریق عمدی منجر به فوت" مورد بررسی تخصصی قرار گرفت که در نتیجه با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم و ارائه مدارک و مستندات، متهمان چاره‌ی جز بیان حقیقت را نداشته و در لب به اعتراف گشودند.
این مقام انتظامی، ادامه داد: یکی از متهمان در اعترافات خود اذعان داشت که یکدستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش ۲ میلیون تومان به مقتول فروخته و قرار شده بود که ظرف چند روز آینده پول گوشی را دریافت کند، اما مقتول پول را پرداخت نمی‌کرد و برای این که زهر چشمی از او گرفته باشد، محتویات بطری را روی مقتول ریخته و فندک را روشن کرده و متواری شده اند.
معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اعتراف صریح هر ۲ متهم به انگیزه اختلاف شخصی و مالی با مقتول و ایجاد حریق عمدی منجر به فوت، متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند...
دستگیری زورگیر محله سیزده آبان
- رئیس کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان از دستگیری یک موبایل قاپ بلافاصله پس از زورگیری خبر داد.
به گزارش جوان سرهنگ "عبدالوهاب علائی" در تشریح این خبر بیان داشت: ساعت ۰۲:۵۰ بامداد دهم شهریور ماه سال جاری ماموران کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان درحال گشت زنی در محدوده میدان خالقی به سمت ایستگاه آتش نشانی بودند که متوجه زورگیری ۲ جوان موتورسوار شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ترک نشین موتورسیکلت با تهدید سلاح سرد ضربه‌ای به دست مال باخته زده و گوشی‌های وی را گرفته و به همراه راکب موتورسیکلت به سرعت از محل گریختند، عنوان کرد: بلافاصله ماموران برای دستگیری متهمان وارد عمل شدند و به تعقیب موتورسواران پرداختند.
وی گفت: متهمان برای رهایی از قانونی بدون توجه به فرمان‌های پلیسی به فرارشان ادامه، ولی به عرت سرعت بالایی که داشتند، تعادل موتورسیکلت را از دست داده و به زمین برخورد می‌کنند.
کلانتر محله سیزده آبان با بیان اینکه راکب موتورسیکلت در تعقیب و گریز پلیسی دستگیر، ولی ترک نشین موتورسیکلت از محل گریخت، افزود: با دستگیری راکب و بازرسی بدنی از وی، ۲ گوشی سرقتی مالباخته کشف و متهم به جرم ارتکابی اعتراف کرد.
سرهنگ اعلائی گفت: متهم به ۳ فقره موبایل قاپی با همکاری همدستش اعتراف و اظهار کرد: با استفاده از تاریکی شب از شهروندان زورگیری کرده اند.
وی با اشاره به اینکه مالباخته در این حادثه مصدوم شد، در پایان خاطر نشان کرد: متهم پس از تحقیقات پلیسی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و دستگیری سارق دوم پرونده نیز در دستور کار قرار دارد...
۱۳ فقره موبایل قاپی تنها در یک روز
- رئیس کلانتری ۱۲۷ نارمک از دستگیری ۲ موبایل قاپ خبر داد و گفت: متهمان به ۱۳ فقره موبایل قاپی در یک روز اعتراف کردند.
به گزارش جوان سرهنگ "صادق ضرونی" بیان داشت: شب دهم شهریور ماه ماموران انتظامی کلانتری ۱۲۷ نارمک هنگام گشت زنی در محدوده محله نارمک متوجه رفتار مشکوک ۲ موتورسواری شدند که در حال پرسه زنی با یک دستگاه موتورسیکلت با پلاک مخدوش بودند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه ماموران انتظامی مدتی رفتار این ۲ موتورسوار را تحت مراقبت قرار دادند، تصریح کرد: گشت انتظامی کلانتری نارمک برای بررسی موضوع به موتورسوران نزدیک و دستور ایست را دادند.
وی گفت: متهمان به محض مشاهده گشت انتظامی کلانتری در نزدیکی خود از محل متواری و پس از طی چند کوچه اصلی و فرعی وارد ساختمانی که در آن باز بود، شدند.
سرهنگ ضرونی با اشاره به اینکه سارق بودن موتورسوران محرز بود، گفت: با هماهنگی مقام قضائی تیم گشت انتظامی وارد ساختمان شده و هر ۲ متهم را در ساختمان دستگیر و در بازرسی بدنی از آنان تعداد ۱۳ دستگاه گوشی همراه و مقدار ۱۵ گرم شیشه و هروئین کشف کردند.
کلانتر محله نارمک اضافه کرد: متهمان در همان بازجوئی اولیه، اظهار کردند: گوشی‌های سرقتی را در روز جاری با همکاری یکدیگر سرقت کرده اند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه هر ۲ متهم ۲۵ ساله و مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند، خاطر نشان کرد: پس از تحقیقات تکمیلی و شناسایی مال باختگان هر ۲ متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند...
دستگیری سارقانی که با آبمیوه مسموم، سرقت می‌کردند
رئیس کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب، از دستگیری اعضای یک باند سرقت خبر داد و گفت: این متهمان که سوژه‌های خود را با آبمیوه مسموم، بیهوش کرده و سرقت می‌کردند، با تلاش ماموران این کلانتری دستگیر شدند.
به گزارش جوان سرگرد "مجید سلیمانی مقدم"، به تشریح این خبر پرداخت و گفت: بامداد روز گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشت‌زنی در محدوده اطراف پایانه مسافربری غرب تهران بودند که یکی از شهروندان سراسیمه به آن‌ها مراجعه کرده و اظهار داشت که از سوی چهار سارق مورد سرقت قرار گرفته است.
این مقام انتظامی عنوان داشت: این مالباخته در اظهارات خود بیان داشت که پس از خروج از پایانه مسافری چهار مرد به او مراجعه و پس از اظهار دوستی به وی آبمیوه تعارف کرده اند که پس از مصرف دچار بیهوشی شده و زمانی که به هوش آمده خود را در جنگلی پشت پایانه مسافربری در حالی که اموالش به سرقت رفته بود، یافته است.
وی افزود: با ارایه اطلاعات از سوی این شهروند مالباخته، پرونده‌ای در کلانتری تشکیل و تیمی از ماموران انتظامی این کلانتری با به دست آوردن مشخصات ظاهری و چهره متهمان به تعقیب و تحقیق در این خصوص پرداختند.
سرگرد سلیمانی مقدم، تصریح کرد: پس از چند ساعت تعقیب و مراقبت و تحقیقات در این خصوص هر چهار سارق مذکور در محوطه پایانه مسافری غرب تهران مشاهده، در یک عملیات ضربتی دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.
کلانتر پایانه مسافربری غرب تهران، اظهار داشت: متهمان پس از حضور در کلانتری تحت بازجویی قرار گرفتند، اما منکر اتهامات وارده شدند، اما زمانی که با مالباخته روبرو شده و در بازرسی از وسایل آن‌ها چند بطری آبمیوه و ماده بیهوشی کشف شد به ناچار لب به اعتراف گشوده و به جرم خود اعتراف کردند.
وی بیان داشت: با اعتراف متهمان پرونده مقدماتی برای تحقیقات بیشتر به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد تا در خصوص سرقت‌های احتمالی دیگر این متهمان تحقیقات انجام شود و اموال مسروقه مالباخته به وی بازپس داده شد...
دستگیری برادران سارق منزل و لوازم خودرو در مشیریه
رئیس کلانتری ۱۶۹ مشیریه از دستگیری ۲ برادر سارق حرفه‌ای منزل و لوازم خودرو خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان یک نیسان لوازم سرقتی کشف شد.
به گزارش جوان سرهنگ "سید امین موسوی پور" در تشریح این خبر، بیان داشت: تعدادی از اهالی محل مشریه به کلانتری تماس و اظهار داشتند: فردی که اخیرا از زندان آزاد شده است پس از رهایی از زندان با همکاری برادرش مشغول به سرقت منزل و لوازم خودرو شده است.
این مقام انتظامی بیان داشت: با تشکیل پرونده‌ای در این خصوص بررسی موضوع در دستور کار قرار گرفت و تیمی از ماموران عملیات کلانتری مسئولیت پرونده را عهده دار شدند.
وی اظهار داشت: در تحقیقات محلی که توسط ماموران کلانتری انجام شد به دست آمد که متهمان در طول یک ماه اخیر در چندین مرتبه با یک دستگاه خودروی نیسان لوازم سرقتی را به مخفیگاهشان منتقل و افراد مشکوکی نیز به این محل در تردد هستند.
سرهنگ موسوی پور با اشاره به اینکه پس از تایید صحت خبر نتیجه اقدامات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار داده شد، ادامه داد: تیمی از ماموران عملیات کلانتری با هماهنگی مقام قضائی برای دستگیری و بازرسی از مخفیگاه متهمان اعزام شدند.
کلانتر محله مشریه عنوان کرد: ماموران پس از مراجعه به محل و کنترل تردد متهمان موفق شدند یکی از سارقان در جلوی در ورودی مخفیگاه متهمان دستگیر و متهم دوم پرونده را نیز در همان عملیات در مخفیگاه متهمان دستگیر کردند.
این مقام انتظامی با بیان اینکه در بررسی از مخفیگاه متهان تعداد یک نیسان اقلام سرقتی منزل و لوازم خودرو کشف شد، گفت: هر ۲ متهم به همراه اموال کشف شده به کلانتری منتقل شدند.
رئیس کلانتری مشریه گفت: تحقیق از متهمان برای شناسایی مال باختگان و کشف جرائم آنان ادامه دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار