حفظ آرامش، دوری از حاشیه و مدیریت
کد خبر: 968369
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043ur
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۳
مقابله با شیطنت‌ها و توطئه صهیونیست‌ها در ورزش برنامه می‌خواهد
حاشیه‌ها و اتفاقات مسابقات جهانی جودو و نقشه‌ای که از سوی صهیونیست‌ها و شخص رئیس فدراسیون جهانی جودو برای سعید ملایی قهرمان جودوی کشورمان به اجرا درآمد هنوز هم خبرساز است.
فريدون حسن
سرویس ورزشی جوان آنلاین: هرچند که این نقشه با اقدام سریع و پاسخ شدیداللحن مسئولان ورزش کشور همراه شد، اما نباید از یاد برد که این شروع کار است و آن‌ها برای کل ورزش کشور و منزوی کردن ایران در جهان برنامه‌ریزی کرده‌اند. همین مسئله هوشیاری بیشتر و بهتر مسئولان ورزش ایران را می‌طلبد.

باید حساب شده کار کنیم
لزوم برخورداری از یک دیپلماسی قوی، برنامه‌ریزی و مدیریت محکم برای ارتباط با مجامع جهانی و قانع کردن آن‌ها به موضوع عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی از سوی ایران مسئله‌ای است که تمامی کارشناسان ورزش و پیشکسوتان مدیریت ورزش کشور روی آن اتفاق‌نظر دارند. محمدرضا یزدانی‌خرم، رئیس سابق فدراسیون‌های والیبال و کشتی با اشاره به اینکه تمامی فدراسیون‌های جهانی از سیاست ما در این مسئله باخبر هستند، می‌گوید: «با توجه به جریان ایران‌هراسی که استکبار جهانی در دنیا به راه انداخته، فضایی علیه کشورمان ایجاد شده است که البته ما باید با تدبیر این موضوع را مدیریت کنیم. این موضوع کار وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است. روابط بین‌الملل این دو سازمان باید وارد عمل شوند. نباید در سطح پایین وارد این کارزار شویم، از سوی دیگر باید اطلاعات دقیقی کسب کنیم. اگر دیپلماسی فعالی داشته باشیم با رایزنی با کشور‌های مختلف می‌توانیم این موضوع را مدیریت کنیم. البته نباید دیپلماسی رژیم صهیونیستی را دست‌کم بگیریم. آن‌ها امریکا و چند کشور اروپایی را همراه خود دارند که به این موضوع دامن می‌زنند، اما ما باید تلاش کنیم در نهایت آرامش و بدون ایجاد تنش این بحث را مدیریت کنیم.»

کمیته ملی المپیک کشورمان به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد برای مقابله با این جریان بلافاصله وارد عمل شد. صالحی‌امیری که پیش از این با مکاتبه و دیدار با باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک جلوی تعلیق فدراسیون جودو را به سبب کارشکنی‌های ویزر گرفته بود، این‌بار هم به کمیته بین‌المللی المپیک نامه نوشت تا آن‌ها را با ایران همراه کند. او با تأکید بر اینکه بسیاری از فدراسیون‌های جهانی از جمله کشتی و تکواندو هیچ مشکلی با ایران ندارند، گفت: «براساس اطلاعات و مستنداتی که در اختیار داریم ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو وابستگی زیادی به رژیم صهیونیستی دارد و از افتخاراتش این است که عکس خودش را با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی منتشر کند و همسرش نیز وابستگی شدیدی به رژیم صهیونیستی دارد. نامه شدید‌اللحنی را خطاب به آقای باخ ارسال و نسبت به رفتار ویزر اعتراض کردم که این رفتار‌ها سیاسی و خارج از منشور المپیک است.»

صالحی‌امیری ادامه داد: «در این مسئله از رسانه‌ها و صداوسیما گرفته تا مدیریت ورزش و شخص وزیر همه کمک کردند و چند روز تمام‌وقت روی  این مسئله متمرکز بودیم تا آن را مدیریت کنیم و با کمترین هزینه آن را به پایان برسانیم. اکنون نیز منتظر عکس‌العمل IOC هستیم تا با انتخاب بازرس بی‌طرف مسئله را رسیدگی کند. ما باید مسیر روشنگری را در خصوص رفتار سیاسی و غیرورزشی ویزر ادامه دهیم. هنوز هم اتفاقات خاص و ناگواری نیفتاده، اما ما برای سناریو‌های مختلف برنامه‌ریزی‌های مختلف داریم.»

رئیس کمیته ملی المپیک  با اشاره به اینکه ویزر و همفکران صهیونیستش از هیچ تلاشی برای به انزوا کشیدن ایران فروگذار نمی‌کنند به ملاقاتش با او اشاره کرد و گفت: «در یک ملاقات دو ساعت و نیمه، با او مفصل بحث‌وجدل کردم و متوجه شدم که ادبیات دیپلماتیک ندارد و به دنبال جریان‌سازی است. به او تأکید کردم این رفتار خارج از مبادی منشور المپیک و یک شخصیت ورزشی است. ویزر اواخر سال پیش بدون هیچ دلیل منطقی نامه تعلیق را زده بود که بلافاصله نامه اعتراض را به IOC زدم و کمیته بین‌المللی المپیک  از ما دفاع کرد و او وادار شد نامه را پس بگیرد. براساس اطلاعات موثقی که داریم، طرف مقابل برای خوش‌خدمتی به رژیم صهیونیستی می‌خواهد موضوع را سیاسی کند. از آن طرف ورزشکار ما در بحران روحی قرار دارد و پیغام‌هایی که به من می‌دهد، نشان از آن دارد که علاقه‌مند است برگردد. من هم پیغام داده‌ام اینجا خانه اوست و برای بازگشت مشکلی ندارد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار