ماشــــین ریخته‌گــــری شماره 5 فولاد مبارکه رکورد زد
کد خبر: 967968
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043oO
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
رکورد ریخته‌گری مداوم به 151 ذوب رسید‏
رئیس ماشین ریخته‌گری شماره 5 فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر در تشریح روش ریخته‌گری مداوم گفت: واژه CCM مخفف Continuse Casting Machine است که معادل فارسی آن ماشین ریخته‌گری مداوم یا پیوسته است که به واحد ریخته‌گری فولاد مبارکه اطلاق می‌شود.

‏به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، محمد فخری با تأکید بر این‌که ریخته‌گری در فولاد مبارکه در شرایط عادی نهایتا 10 تا 12 ساعت به‌صورت مداوم و پیوسته انجام می‌گیرد و بعد از آن ریخته‌گری متوقف و ماشین بازرسی می‌شود و مجددا پس از رفع عیب و آماده‌سازی شروع به ریخته‌گری می‌کند، گفت: طی روزهای اخیر کارکنان توانمند تولید و تعمیرات ماشین 5 ریخته‌گری توانسته‌اند به یاری پروردگار و با تکیه بر تعهد و توانایی‌های نهادینه‌شده، بعد از سال‌ها دوباره ریخته‌گری پیوسته را احیا کنند و به این رکورد جدید و درخور توجه دست یابند.

وی لازمۀ دست‌یابی به چنین موفقیتی را هماهنگی و دقت و سرعت عمل بسیار بالا دانست و اضافه کرد: در عملیات

 Fly Tundish بدون این‌که عملیات ریخته‌گری متوقف شود، اقدام به تعویض تاندیش حاوی مواد مذاب می‌کنند که لازم است این عملیات پرتنش در مدت‌زمانی کمتر از 3 دقیقه صورت پذیرد.اگر این مدت‌زمان طولانی‌تر شود، اتصال کامل بین شمش‌های قبلی و جدید صورت نمی‌گیرد و باعث قطع شدن ریخته‌گری می‌گردد که پرسنل توانمند ماشین 5 ریخته‌گری توانستند به‌خوبی این کار را انجام دهند.

رئیس ماشین ریخته‌گری شماره 5 فولاد مبارکه دستاورد این موفقیت جمعی را 96 ساعت تولید مداوم و ثبت رکورد تولید حدود 12000 متر تختال گرم بدون عیب اعلام کرد.

وی 96 ساعت تولید پیوسته تختال را مرهون توانمندی و آماده‌به‌کاری بالای کارکنان و ماشین ریخته‌گری شماره 5 دانست و گفت: نکتۀ قابل‌توجه در ثبت این رکورد این است که پروسۀ انجام Fly Tundish به‌صورت ذاتی عملیات پرخطری است و همکاران تولید و تعمیرات ماشین 5 با اتکا به الطاف الهی و تجارب خود توانستند آن را محقق کنند.

محمد فخری در خاتمه از حمایت‌های مدیریت ناحیه، دفاتر فنی تولید، تعمیرات و پشتیبانی، کنترل کیفی، واحد PPC و همچنین از تلاش تمامی همکاران ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم تشکر و قدردانی کرد.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار