تاکید معاون وزیر نفت بر لزوم شتاب در اجراي پروژه ها
کد خبر: 967590
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043iI
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
معاون وزير نفت و مدير عامل شركت ملي پالايش وپخش فرآورده هاي نفتي ايران :
معاون وزير نفت و مدير عامل شركت ملي پالايش وپخش فرآورده هاي نفتي ايران در جریان بازدید از پروژه هاي در حال اجراي شركت پالايش نفت اصفهان بر ضرورت تسريع انجام طرح ملي جامع بهينه سازي و بهبود فرآيند اين شركت تاکید کرد.

 به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،   عليرضا صادق آبادي  در حاشیه بازدید از روند اجراي  طرح جامع شركت پالايش نفت اصفهان و در نشست مشترك با پيمانكاران،  این طرح را يکی از طرح‌های بسیار مهم پالايش و پخش برشمرد و  تصريح كرد:  براي انجام هر چه بهتر آن ، همكاري چندجانبه پالايشگاه اصفهان، پالايش  وپخش و پيمانكاران، بيش از پيش  صورت مي گيرد.

    وي با اعلام اينكه شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران آماده هرگونه همکاری و مساعدت است، ابراز داشت: با مدیریت پیمانکاران و منسجم ساختن آنها شاهد نتایجی مطلوب خواهيم بود  و به طور حتم  در بخش ریالی و ارزی نیز حمايت هاي پالايش  وپخش  افزايش مي يابد.

 در اين نشست  مدير عامل شركت پالايش نفت اصفهان نيز در خصوص روند اجراي پروژه هاي زير مجموعه طرح جامع توضيحاتي ارائه نمود و اظهار داشت: طرح جامع بهينه سازي  وبهبود فرآيند 6 زيرپروژه  دارد كه از سال 94 پروژه احداث مجتمع بنزين سازي با توليد حدود 11 ميليون ليتر بنزين يورو 4 و 5 راه اندازي شده است.

مرتضي ابراهيمي گفت: در سال جاري نيز واحد تقطير و گاز مايع شماره 3  با ظرفيت 120 هزار بشكه در روز  و با هدف افزایش ضریب اطمینان فرآيند و بهبود كيفيت فرآورده هاي نفتي راه اندازي و مراحل آزمايش نهايي خود را طي مي نمايد.  وي با تاکید بر این که هدف از راه‌اندازی این واحد بهبود عملکرد شركت پالايش نفت اصفهان بوده و ظرفیت پالایشی افزايش نخواهد داشت، تصريح كرد: با راه‌اندازی كامل  این واحد در شرايط عادي ، ظرفیت کلی پالایشگاه  از 375 هزار به روزانه 360 هزار بشکه كاهش  خواهد يافت.

مدير عامل شركت پالايش نفت اصفهان طرح احداث واحد هاي  تصفيه گازوئيل، يوتيليتي و مخازن را به عنوان  زير پروژه ديگر طرح جامع  عنوان كرد و افزود: اميد است مراحل اجرايي احداث واحد تصفيه گازوئيل  اواخر  سال جاري  پايان يافته و اوايل  سال آينده شاهد انجام مراحل راه اندازي واحد باشيم.

وي ادامه داد: قرارداد RHU  يا  احداث  گوگرد زدايي از ته مانده برج هاي تقطير  نيز با مبلغ 500 ميليون يورو در سال جاري منعقد شده و مراحل طراحي آن در حال انجام است.

گفتني است اداي احترام به جايگاه شهداي شركت پالايش نفت اصفهان  در دوران دفاع مقدس و مزار دو شهيد بي نشان دفن شده  در اين شركت، از برنامه هاي بازديد معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار