احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در پنج استان
کد خبر: 967372
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043em
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
به دستور رئیس جمهور آغاز شد
عملیات اجرایی "طرح اقدام ملی" ۱۱۰ هزار واحد مسکونی که شامل احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در پنج استان در قالب ساخت پنج هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی در استان خراسان رضوی ،19100واحد مسکونی در قالب 45پروژه در استان اصفهان، ۷۱۲۵ واحدمسکونی در استان هرمزگان، ۱۲۲۵۰ واحد مسکونی در خراسان جنوبی و ۵۰۱۹ واحد مسکونی در چهارمحال بختیاری در چهارمین روز ازهفته دولت طی مراسمی به صورت ویدئو کنفرانس رئیس جمهوری آغاز شد.

به گزارش خبرنگار استانی روزنامه جوان ، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز احداث ۱۱۰ هزار واحد مسکونی ضمن تأکید بر رونق بخشیدن به نهضت خانه‌سازی گفت: با اجرای این برنامه‌ها و نهضت خانه‌سازی درنظر است تا اعتمادسازی را در دو صحنه که شامل اعتماد بین دولت و سازندگان و همچنین مردم و سازندگانش را ایجاد کنیم.

اسلامی با اعلام این مطلب که تاکنون ۱۶۷ هزار واحد از نهضت خانه‌سازی آغاز شده است گفت :حجم سرمایه‌گذاری مسکن در طرح اقدام ملی، ۳۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این میزان سرمایه‌گذاری ۱۳۰ هزار اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و متأثر از این تحرک و اراده سایر ظرفیت‌ها به مدار می‌آیند و ساخت و ساز رونق می‌گیرد.

هومن گریوانی مدیر عامل شرکت شهر جدید گلبهار گفت: بخش اعظم واحدهای مسکن مهر در شهرجدید گلبهار ساخته شده اند. از ۴۰ هزار واحد مسکونی در این شهر تاکنون ۳۲ هزار واحد در اختیار مردم قرار گرفته و دولت تمام تعهدات خود را در این حوزه انجام داده است. باقیمانده این واحدها متعلق به شرکتهای تعاونی و دیگر نهادهای مشابه است.

وی اعلام کرد: هم اینک جمعیت گلبهار با رشد بالایی روبرو  است که به ۸۰ هزار نفر رسیده است.

استاندار خراسان رضوی در حاشیه  این مراسم در شهرجدید گلبهار گفت: در چارچوب طرح اقدام ملی ۲۲ هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی در سطح این استان ساخته می شود تا مشکلات مسکن بخشی از شهروندان خراسانی در این حوزه برطرف حل شود.

علیرضا رزم حسینی با توجه به حاشیه نشینی شهر مشهد گفت : پدیده مزمن حاشیه نشینی افزون بر ۷۰ سال پیش در مشهد آغاز شده است و برای رفع پدیده حاشیه نشینی در مشهد علاوه بر اقداماتی که در گذشته صورت گرفته است اخیرا نیز در قالب هشت محله این کلانشهر "طرح اقدام ملی" برای کاهش آسیبهای اجتماعی اجرا شده است.  ۳۲ دستگاه اجرایی و حکومتی مسئولیت کاهش آسیبهای اجتماعی در حاشیه شهر مشهد را بر عهده گرفته اند. این طرح ۳۰۰ هزار نفر جمعیت را در حاشیه شهر پوشش می دهد.

قائم مقام آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: همکاری و انسجام بین مجموعه دولت و این آستان برای ارائه خدمات هرچه بهتر به مردم به ویژه در مناطق کم برخوردار برقرار است.  

شهرجدید گلبهار که برای جمعیت ۲۰۰ هزار نفر و قابل توسعه تا ۴۰۰ هزار نفر  اجرا شده است با وسعت چهار هزار هکتار در ۳۵ کیلومتری شمال غربی مشهد در امتداد جاده مشهد -  قوچان واقع است. ایجاد این شهر  در چارچوب سیاست ایجاد مراکز اقماری اسکان جمعیت برای شهرهای بزرگ به منظور کنترل توسعه پیوسته این شهرها، هدایت اسکان جمعیت در محدوده اطراف آنها و جلوگیری از نابودی زمینهای کشاورزی اطراف شهرها و اسکان بی رویه جمعیت سال ۱۳۷۲ به عنوان نخستین مصوبه "طرح جامع شهرهای جدید" به تصویب شورای عالی شهرسازی ایران رسید.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار