دفاع موسوی تبریزی از برخورد با منافقین در سال ۶۷
کد خبر: 966165
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043LJ
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
سایت اعتماد آنلاین، او را این‌گونه معرفی می‌کند: «سید حسین پورمیرغفاری، ملقب به آیت‌الله سید حسین موسوی‌تبریزی، مجتهد، فقیه، پژوهشگر، نویسنده و استاد سطوح عالی حوزه، دبیر مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم است. موسوی‌تبریزی همچنین دادستان کل انقلاب در دوران حیات امام خمینی بوده است.» و حالا او در مصاحبه با این رسانه و گفتگو پیرامون وقایع مهم دهه ۶۰ از اعدام‌های سال ۶۷ دفاع می‌کند و می‌گوید: «مسلماً حق‌شان اعدام بود.»

آیت‌الله موسوی تبریزی ابتدا از عفو و آزادی منافقین در سال‌های قبل از مرصاد می‌گوید: «در زمانی که خودم دادستان بودم، آقای منتظری با اجازه امام گروه عفو را تشکیل داد که اشخاصی مثل مرحوم آقای ابطحی، مرحوم آقای گیلانی، آقای آسید جعفر کریمی که الان هم هستند و مرحوم آقای قاضی خرم‌آبادی به همراه من به شهر‌های مختلف رفتیم و از زندان‌ها بازدید و در پایان مأموریت لیستی از مجاهدین خلق تهیه کردیم و خواستار آزادی‌شان شدیم که آزاد هم شدند.»

او سپس درباره مسئله اعدام‌های سال ۶۷ و عدم شفاف سازی آن، گرچه ابتدا می‌گوید «این سؤال را باید از آقای ری‌شهری بپرسید که آن زمان وزیر اطلاعات بود و شروع آن ماجرا از وزارت اطلاعات بود.»،

اما در ادامه توضیح می‌دهد «در واقع پس از حمله مرصاد که بعد از قطعنامه رخ داد، آقای ری شهری به امام نامه نوشته و توضیح داده بود که مجاهدین با صدام کنار آمده‌اند و می‌خواهند شهر‌ها را تصرف کنند.

ظاهراً قرارشان هم این بود که منافقین زندانی هم بیرون بیایند و به هم‌سلفان خود در سازمان مجاهدین بپیوندند. به همین دلیل امام گروهی را تشکیل دادند تا با زندانی‌ها صحبت کنند و بدانند چه کسی توبه کرده و چه کسانی هنوز به سازمان وفادارند. هر کسی ادعای توبه می‌کرد و راضی به مصاحبه می‌شد، یا آزاد می‌شد یا در زندان باقی می‌ماند و هر کسی توبه نمی‌کرد یا حاضر نبود توبه‌اش را در مصاحبه اعلام کند، اعدام می‌شد.»

او ادامه می‌دهد: «برخورد کلی اشتباه بود، اما وقتی آن‌ها به کسانی که در عملیات مرصاد شرکت کرده بودند اعلام وفاداری کردند، مسلماً حق‌شان اعدام بود. حکم شرعی برای گروهی که به یک کشور مسلمان حمله می‌کنند و همه آن‌هایی که حاضرند به حمله‌وران متعهد بمانند، در زمان امیرالمومنین هم اعدام بود. حتی حضرت علی فرموده‌اند: آن‌هایی را که توبه نکرده‌اند و در حال فرار هستند بگیرید.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار