سقوط حزب لیکود به جایگاه دوم
کد خبر: 964926
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00431K
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۵
حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حال واگذار کردن اوضاع به ائتلاف «آبی و سفید» به رهبری بنی گانتز است. حمایت از حزب «اسرائیل بیتنا» به رهبری آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ سابق این رژیم نیز در حال افزایش است. پسر نتانیاهو مدعی شد که رئیس کنست و رئیس حزب «اسرائیل بیتنا» در حال طراحی کودتایی علیه پدرش هستند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: حزب لیکود در انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی که فروردین ماه امسال برگزار شد، با کسب ۳۶ رأی اکثریت کرسی‌ها را در میان احزاب دیگر این رژیم به دست آورد، اما موفق به تشکیل کابینه ائتلافی نشد و نمایندگان پارلمان با ۶۶ رأی به انحلال مجدد کنست رأی دادند تا انتخابات مجدد در ۱۷سپتامبر (۲۶ شهریور) برگزار شود. ظاهراً این تشتت که وضعیتی بحرانی گرفته در حال تشدید شدن است و حزب لیکود جایگاه خود را به عنوان حزب برتر از دست داده است. تحقیق نشریه صهیونیستی «کان» نشان می‌دهد در پی تحولات سیاسی اخیر و بسته شدن لیست‌های انتخاباتی، در حال حاضر ائتلاف «آبی و سفید» بزرگ‌ترین حزب در رژیم صهیونیستی با ۳۰ کرسی بوده و حزب لیکود با ۲۹ کرسی در جایگاه دوم قرار دارد. محبوبیت حزب اسرائیل بیتنا نیز در حال افزایش بوده و توانسته برنده ۱۱ کرسی باشد. بر اساس نظرسنجی انجام شده ائتلاف چپ میانه آبی و سفید ۴۴ کرسی را در پارلمان می‌تواند به دست بیاورد، اما ائتلاف احزاب وابسته به حزب لیکود ۴۰ کرسی را در اختیار خواهند داشت. انتقاد‌های اخیر لیبرمن از نتانیاهو حاکی از آن است که رئیس حزب اسرائیل بیتنا از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی فاصله گرفته و احتمالاً با حزب آبی و سفید ائتلاف کند.
لیبرمن در مصاحبه‌ای که روز شنبه با شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی انجام داد، نتانیاهو را دروغگویی توصیف کرد که سزاوار پست نخست‌وزیری نیست. دیروز همچنین منابع اسرائیلی نوشتند که رسوایی پرونده‌های فساد مالی و دولتی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی ادامه دارد که «شلدون ادلسون» سرمایه‌دار یهودی- امریکایی و مالک روزنامه «اسرائیل هیوم» که یکی از حامیان مالی نتانیاهو است با نزدیک شدن به زمان انتخابات، از او اعلام برائت کرده است. چنین وضعیتی باعث شده که «یائیر نتانیاهو» پسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از طراحی کودتا علیه پدرش سخن بگوید. به گفته یائیر نتانیاهو، «یولی ادلشتین» رئیس کنست و از اعضای برجسته حزب لیکود اسرائیل به همراه «آویگدور لیبرمن» رهبر حزب اسرائیل بیتنا، در حال طراحی کودتا علیه پدرش هستند.
پسر نتانیاهو برای اثبات ادعای خود به مصاحبه لیبرمن با برنامه «Meet the Press» شبکه ۱ این رژیم اشاره کرد که در آن وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی گفته بود در صورتی که بنیامین نتانیاهو موافق تشکیل کابینه وحدت با حضور بنی گانتز نباشد، وی از حزب لیکود خواهد خواست تا نامزد دیگری را برای نخست‌وزیری معرفی کند. یائیر نتانیاهو پیش‌تر نیز در توئیتر نوشته بود که لیبرمن به صورت اتفاقی از کودتایی که وی به همراه ادلشتین طراحی کرده بود، پرده برداشت. البته وی بعداً این توئیت را پاک کرد و گفت که کلمات وی بیانگر دیدگاه پدرش نیست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار