امضای تفاهم نامه برای بهره‌مندی کارگران از خدمات ورزشی +عکس
کد خبر: 964874
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00430U
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
سازمان بسیج کارگران و کارخانجات، فدراسیون ورزش کارگری و اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه‌ای را امضا کردند.
به جوان آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، صبح امروز مراسمی با حضور علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور، جواد رمضی رئیس فدراسیون ورزش کارگری، فرزاد حیدری مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میرجلیلی مسئول سازمان ورزش بسیج و سردار داوود آذرنوش رئیس سازمان بسیج ورزشکاران در سالن جلسات سازمان بسیج کارگران و کارخانجات برگزار گردید.

در این مراسم به منظور توسعه و ارتقاء سطح سلامت و ایجاد نشاط اجتماعی در بین آحاد جامعه کارگری تفاهم نامه‌ای به امضا رسید.

با امضا این تفاهم نامه، ۱۳ میلیون کارگر از خدمات مختلف تفریحی، ورزشی بهره مند می‌شوند.علی حسین رعیتی فرد مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور در این مورد گفت: بسیج ظرفیت‌ها و اماکن ورزشی مناسبی دارد که می‌توان با هم افزایی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آن در جهت استفاده بهینه کارگران استفاده نمود. ترویج ورزش در بین کارگران و ایجاد نشاط، نقش بسیار مهمی در بهره وری تولید کارخانجات و اقتصاد کشور دارد.

صادقی فر، معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن استقبال از از این تفاهم نامه گفت: ما باید همه امکانات را فعال کنیم تا استعداد‌های نهفته در جامعه کارگری پویا گردد، چه میزان می‌توانیم کمک کنیم را نباید ببینیم، چه کاری را می‌توانیم انجام دهیم باید مد نظر ما باشد.

فرزاد حیدری مدیر کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می‌کنیم اگر واقعا به بسیج اطمینان کرده باشند آن کار خوب جلو رفته و می‌توانند کار رو به درستی و سلامت پیش ببرند، انشاالله در این بحث و در این مقطع هم با هم افزایی مناسب کار به شکل مناسب و درستی پیش خواهد رفت. ورزش فقط برای صرف ورزش کردن نیست ما می‌خواهیم از طریق ورزش به بهره وری نیروی کار برسیم، می‌خواهیم کاهش آسیب‌های اجتماعی را شاهد باشیم.

جواد رمضی، رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: اتفاق بسیار خوب و ارزشمندی رخ داده است، ما باید یک دبیرخانه فعال داشته باشیم، چون بعضی از تفاهم نامه‌ها ماهیت وجودی خوبی دارند، ولی متاسفانه در عمل عملیاتی نمی‌شوند، یک جایی باید باشد که مطالبه کند فرآیند اجرای کار را و جلساتی هم به صورت ماهانه یا فصلی برگزار شود و روند کار پیگیری شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

در این تفاهم نامه چگونگی و استفاده بهینه جامعه کارگری از امکانات مجموعه‌های ورزشی و تفریحی آمده و همچنین طرفین این تفاهم نامه محور‌ها و فرآیند همکاری را برای اجرای بهتر مشخص نمودند.

*محور‌های همکاری سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور

از محور‌های همکاری سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

همکاری در برگزاری سمینار‌ها و همایش‌ها با موضوع ورزش سلامت محور، همکاری با رابطین ورزش کارخانجات و بهره گیری از ظرفیت‌های ایشان در برنامه‌های پایگاه‌های مقاومت بسیج کارخانجات، همکاری و هماهنگی در زمینه برگزاری زنگ ورزش صبحگاهی در کارخانجات و اجرای آن با تعامل طرفین، استفاده (با تخفیف) خانواده‌های کارگر از مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی پایگاه‌های بسیج محلات، همکاری در شناسایی کارگران ورزشکار و معرفی آن‌ها به فدراسیون ورزش‌های کارگری جهت استفاده و بهره گیری از ظرفیت‌های آن‌ها در انجام امورو هماهنگی و همکاری با مدیران و کارفرمایان واحد‌های تولیدی در کارخانجات و شهرک‌های صنعتی در زمینه ایجاد و اختصاص ساعات ورزش به صورت مستمر در برنامه کاری کارگران.

*محور‌های همکاری فدراسیون ورزش کارگری

همچنین محور‌های همکاری فدراسیون ورزش کارگری در این تفاهم نامه به شرح زیر می‌باشد:

تهیه دستورالعمل فنی مسابقات و جشنواره‌های ورزشی در جشنواره‌ها و برنامه‌های ورزشی بسیج کارگران، رایزنی برای تسهیل و در صورت امکان اخذ تخفیف برای شرکت در دوره‌ها و صدور گواهی مربیگری و داوری آن از فدراسیون مرجع، پیشنهاد و تهیه تقویم ورزشی و آئین نامه‌های فنی مسابقات و جشنواره‌ها.

*محور‌های همکاری اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محور‌های زیر همکاری دارند:

ارائه تخفیفات لازم به کارگران بسیجی به منظور استفاده از مجموعه‌های تفریحی و ورزشی کارگران، همکاری در برگزاری و پشتیبانی مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی بسیج برای کارخانجات و اصناف.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار