قرارگیری دانشگاه کردستان در بین 5 هزار دانشگاه برتر جهان
کد خبر: 963460
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042dg
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
معاون پژوهش دانشگاه کردستان:
معاون پژوهش دانشگاه کردستان گفت: بر اساس رتبه‌بندی و بومتریکس اسپانیا، دانشگاه کردستان در بین 5 هزار دانشگاه دنیا در جایگاه 1553 قرار گرفته است.

کیومرث کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار کرد: سیستم رتبه‌بندی و بومتریکس که در اسپانیا مستقر است، بر اساس تعداد ارجاعات اعضای هیات علمی در گوگل اسکولار در سال 2019 اقدام به رتبه‌بندی دانشگاه‌ها کرده است.

وی افزود: در این رتبه‌بندی، پنج هزار دانشگاه در سراسر جهان بر اساس مجموع تعداد ارجاعات مربوط به ١٠٠ پروفایل برتر اعضای هیات علمی در  گوگل اسکولار ارزیابی شده‌اند که بر این اساس دانشگاه کردستان با  ۵۳ هزار و ۱۳۹  مورد ارجاع، موفق به کسب رتبه یک هزار و ۵۵۳ شده است.

کرمی کسب این رتبه را دستاورد مهمی برای دانشگاه کردستان تلقی کرد و گفت: بر این اساس رتبه دانشگاه کردستان به نسبت دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه بوعلی همدان، خوارزمی، ارومیه، شهید چمران اهواز و زنجان از جایگاه برتری برخوردار است.

معاون پژوهش دانشگاه کردستان در خصوص تاثیر این رتبه‌بندی نیز عنوان کرد: کسب رتبه و قرار گرفتن دانشگاه کردستان در جمع دانشگاه‌های برتر جهان، افزایش تمایل بیشتر دانشجویان و هیات علمی برای حضور در این دانشگاه را در پی داشته و علاوه بر این، موجب استقبال از استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاه نیز خواهد شد.

وی همچنین به تاثیرگذاری اجتماعی کسب این رتبه نیز اشاره کرد و گفت: حضور در جمع دانشگاه های برتر جهان در عرصه بین المللی نیز تاثیر مثبت داشته و تمایل دانشجویان خارجی به حضور در این دانشگاه را در پی خواهد داشته و همکاری و مراودات بین المللی را افزایش خواهد داد.

به گفته کرمی، دانشگاه با این رتبه‌بندی‌ها زنده است و چنانچه بخواهد در سطح بین‌الملل مطرح شود و فعالیت داشته باشد، باید برای ارتقای رتبه و جایگاه خود بکوشد.

وی همچنین در خصوص اقدامات دانشگاه برای ارتقای رتبه، اعلام کرد: به منظور ارتقای رتبه و جایگاه دانشگاه،  شورای سیاست‌گذاری رتبه‌بندی دانشگاه تشکیل شده که رئیس دانشگاه در راس هرم قرار دارد و معاون پژوهشی، معاون آموزشی، رئیس روابط بین‌الملل و مدیر دفتر نظارت و ارزیابی و چند نفر پژوهشگر شاخص دانشگاه در آن حضور دارند و به دنبال ارائه راهکار و سیاست گذاری برای ارتقای رتبه بندی دانشگاه هستند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار