مذاکره با امریکا «اسم رمز فتنه» است
کد خبر: 963276
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042ai
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۷
رئیس سازمان پدافند غیرعامل:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه در شرایط فعلی دشمن ناچار است که متمسک به ریسمان مذاکره شود، گفت: مذاکره با امریکا در شرایط فعلی اسم رمز فتنه است و برای کشور یک سم به حساب می‌آید.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، سردار غلامرضا جلالی در همایش مدیران کل پدافند غیرعامل استانداران کشور، با بیان اینکه در سال ۹۸ عرصه جدیدی از تهدیدات را تجربه می‌کنیم، گفت: شاید بتوان گفت بعد از دوران دفاع مقدس هیچ‌گاه کشور چنین شرایطی را تجربه نکرده است.

امریکایی‌ها اسیر ابتکار ایران در لایه نظامی شده‌اند
وی با بیان اینکه ما در پنج لایه با امریکایی‌ها درگیر هستیم، گفت: در لایه سیاسی امریکایی‌ها با خروج از برجام و نقش دادن به اروپایی‌ها تلاش داشتند کشور را به گوشه رینگ بفرستند، اما با سیاستگذاری مدبرانه نظام و آغاز پلکانی کاهش تعهدات امروز دشمن است که دچار انفعال شده است.
جلالی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی دشمن ناچار است که متمسک به ریسمان مذاکره شود، گفت: مذاکره با امریکا در شرایط فعلی اسم رمز فتنه است و برای کشور یک سم است. وی با بیان اینکه در لایه نظامی هم امریکایی‌ها اسیر ابتکار ایران شده‌اند، گفت: آن‌ها تلاش داشته‌اند با ایجاد هراس جنگ علیه ایران و برخی تحرکات نظامی در منطقه مثل اعزام ناو‌های هواپیمابر، کشور را وادار به مذاکره کنند، اما اقدام غافلگیرانه ایران در انهدام یک پهپاد رادار گریز متجاوز امریکایی در ارتفاع بسیار بالا آن‌هم با یک سلاح بومی و داخلی تمام معادلات را برهم زد و همین مسئله سبب شد دشمن عقب‌نشینی کند.

حربه جنگ تنها یک مسئله روانی است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تأکید بر اینکه حربه جنگ تنها یک مسئله روانی است، ادامه داد: امریکایی‌ها برای انجام عملیات نظامی دارای شروط خاصی هستند، مانند آنکه مطمئن باشند پیروز می‌شوند و این جنگ دارای اجماع جهانی باشد، اما در خصوص ایران تمام شروط آن‌ها پاسخ منفی می‌گیرد و همین عامل نیز باعث شده مراجع حاکمیتی امریکا محدودیت‌هایی برای ترامپ در خصوص آغاز جنگ علیه ایران ایجاد کنند. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با یادآوری توقیف غیرقانونی نفتکش حامل نفت ایران از سوی انگلیس در تنگه جبل‌الطارق، به توقیف قانونی نفتکش خطاکار انگلیسی در تنگه هرمز از سوی ایران اشاره کرد و گفت: اقدام متقابل ایران که ناشی از اقتدار بود، پایانی بر امپراتوری انگلیس بر دریا‌ها بود. سردار جلالی با اشاره به لایه اقتصادی فشار‌های امریکا علیه ایران گفت: ما درگیر پیچیده‌ترین جنگ اقتصادی هستیم که بسیار مدرن است و آن‌ها در این جنگ تمام ابزار‌های اقتصادی، سیاسی، دیپلماسی، رسانه‌ای و ... را به کار گرفته‌اند. وی به لایه چهارم یعنی موضوعات امنیتی اشاره کرد و گفت: آن‌ها از تمام ظرفیت‌های خود در منطقه برای ایجاد ناامنی در ایران استفاده کرده‌اند، اما به لطف خدا امنیت کشور پایدار است و اقدامات ضد امنیتی به نوعی در کنترل کامل است.

جنگ در لایه‌های غیرنظامی فعال است
رئیس سازمان پدافند غیرعامل به موضوع جنگ و تهدیدات سایبری به عنوان لایه پنجم فشار امریکایی‌ها بر ایران اشاره کرد و گفت: آن‌ها صراحتاً اعلام می‌کنند که علیه ما جنگ سایبری به راه انداخته‌اند و بنابراین ضروری است ما توان بازدارندگی سایبری خود را هرچه بیشتر تقویت کنیم؛ هرچند که خود امریکایی‌ها اذعان می‌کنند ایران از نظر توان دفاع سایبری در جایگاه بالایی قرار دارد.
سردار جلالی همچنین ادامه داد: امریکایی‌ها به دلیل میزان وابستگی بالای زیرساخت‌های‌شان به فضای سایبری آسیب‌پذیری بیشتری نسبت به دیگر کشور‌ها از بستر تهدیدات سایبری دارند و همین عامل باعث شده است تا نگرانی‌هایی در خصوص رفتار تهاجمی امریکا در فضای سایبری در محافل تخصصی این کشور پدید بیاید. وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران پدافند غیرعامل استان‌ها با تأکید بر اینکه جنگ بیشتر در لایه‌های غیرنظامی فعال است، افزود: ما باید مدل این جنگ و ابزار‌های آن را بشناسیم. برای مثال، امروز شبکه‌های اجتماعی به ابزاری برای فشار‌های دشمنان تبدیل شده است.
سردار جلالی سیاست‌های تحمیلی به اصطلاح بین‌المللی مانند پیروی از دستورالعمل‌های FATF را از دیگر ابزار‌های اعمال فشار دشمن قلمداد کرد و گفت: ما در سازمان پدافند غیرعامل کشور به دنبال شناخت مؤلفه‌های تهدیدات جنگی در مدل‌های جدید و ارائه استراتژی دفاعی متناسب هستیم.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به رهنمود‌های اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن در فضای مجازی، اقتصاد و سیاست آرایش جنگی گرفته است اشاره کرد و گفت: در برابر این آرایش جنگی باید آرایش دفاعی مناسب در تمامی سطوح اتخاذ شود که این مهم نیازمند هماهنگی بین بخش‌های نظامی و غیرنظامی است و سازمان پدافند غیرعامل کشور حسب وظایف ذاتی خود، تلاش دارد برنامه این هماهنگی‌ها را تدوین کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار