سفري براي به روز رساني کردن حال دل
کد خبر: 962935
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042VD
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
راهيان نور، معنوي ترين گردش نوجوانان در تابستان
بدون شک حضور در سرزمینی که بوی عشق می‌دهد و قدم زدن بر روی خاکی که روزگاری جوانانی با روحی بلند و عزمی راسخ در مسیر رسیدن به هدف گام نهادند تاثیر شگرفی بر روح پاک و بی آلایش جوانان این مرزو بوم خواهد گذاشت...
حوريه ملکي

  

حوريه ملکي

 

 بدون شک حضور در سرزمینی که بوی عشق می‌دهد و قدم زدن بر روی خاکی که روزگاری جوانانی با روحی بلند و عزمی راسخ در مسیر رسیدن به هدف گام نهادند تاثیر شگرفی بر روح پاک و بی آلایش جوانان این مرزو بوم خواهد گذاشتهمه ساله تعداد زیادی از دانش‌آموزان برای دیدار از مناطق عملیاتی عازم سفر می‌شوند و امسال هم راهیان نور دانش آموزی با حضور ميليوني دانش آموزان برگزار می‌شود.

سفری از جنس معنویت با روحی مشتاق از نشنیده‌ها و ندیده‌ها تا بلکه با صیقل روح و پروازش در آسمانِ دیارِ شهدا، پاسخی برای سوالات بی‌شمار خود از چرایی اشتیاقشان برای رفتن به میدان جنگ و نثار جانشان در مسیر عزت و اقتدار کشور بیابند. بدون شک حضور در سرزمینی که بوی عشق می‌دهد و قدم زدن بر روی خاکی که روزگاری جوانانی با روحی بلند و عزمی راسخ در مسیر رسیدن به هدف گام نهادند تاثیر شگرفی بر روح پاک و بی آلایش جوانان این مرزو بوم خواهد گذاشت. جوانانی که قرار است پرچم اقتدار و پیشرفت کشور را در آسمان جهان به اهتزاز درآورند و وارثانی به حق برای شهدا و رزمندگانی باشند که درس شجاعت و ازخودگذشتگی را برای آنها مشق کرده‌اند.

 

***

 

راهیان نور به عنوان یک حرکت عظیم فرهنگی، ظرفیت مناسبی برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت و رفع شبهات دانش‌آموزان دراین زمینه است.

اوايل خرداد بود که مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اعزام تابستانه ۱۵۰۰ دانش آموز پسر دوره دوم متوسطه مدارس این استان به مناطق عملیاتی غرب کشور، گفت: این برنامه برای دومین سال اجرا می شود.

نادر جهان آرای با اشاره به اینکه امسال برای دومین بار اردوهای راهیان نور تابستانه دانش آموزی اجرا می‌شود، اظهار کرد: ۱۵۰۰ دانش آموز پسر مدارس متوسطه دوم استان گیلان تابستانه امسال به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام می‌شوند.

وی افزود: این تعداد دانش آموز در قالب ۳۰ دستگاه اتوبوس به مدت سه روز از مناطق بازی دراز، سرپل ذهاب و قصر شیرین در کرمانشاه بازدید می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان در ادامه به برخی برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در طول تابستان اشاره کرد و گفت: امسال طرح‌های مختلفی از سوی بسیج دانش آموزی در سطح استان اجرایی می‌شود که می‌تواند به اردوی سه روزه یاوران ولایت با حضور ۶۰۰ دانش آموز دختر و پسر دوره دوم متوسطه مدارس استان گیلان اشاره کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح «بهنام محمدی» با مشارکت نهاد مدرسه، خانواده‌ها و مسجد، بیان کرد: در صورت تأمین اعتبار این طرح نخستین بار با مشارکت ۳ هزار و ۵۰۰ نفر در قالب ۸ اردوی دو روزه ویژه دانش آموزان دوره اول متوسطه برگزار می‌شود.

نادر جهان آرای با بیان اینکه اردوهای جهادی یکی دیگر از برنامه‌های آموزش و پرورش و سپاه است، ادامه داد: در این برنامه دانش آموزان تابستان به صورت رایگان مدارس را رنگ آمیزی و مرمت می‌کنند.

 

آذربایجان غربی میزبان ۳۰۰ هزار زائر راهیان نور

 

چند روز پيش بود که معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی از میزبانی ۳۰۰ هزار زائر در قالب کاروان راهیان نور در مناطق عملیاتی استان خبر داد.

سرهنگ تقی نجمی با بيان اينکه استان از ۱۵ تیر میزبان ۳۰۰ هزار زائر کاروان های راهیان نور شده گفت: مردم آذربایجان غربی حتی قبل از آغاز جنگ تحمیلی با گروهک های ضد انقلاب مقابله و شهدای گرانقدری را تقدیم امنیت و صیانت از آرمانهای والای انقلاب اسلامی مان کرده است.

سرهنگ نجمی خاطرنشان کرد: از ۱۵ مرداد هم بیش از ۱۵ هزار نفر از این استان در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور در دوران دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی هم در این نشست گفت: آذربایجان غربی همواره سنگری مستحکم برای کشور بوده و مردمان غیور این استان همچنان با عزمی راسخ و اراده ای استوار در صحنه دفاع و صیانت از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی حضور دارند.

علی مصطفوی وجود امنیت را نعمتی بزرگی برای کشور دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز به یک جزیره امن و بازیگری قدرتمند در منطقه و جهان تبدیل شده و حتی دشمنان نظام نیز به این صلابت و اقتدار جمهوری اسلامی اعتراف می کنند.

وی ادامه داد: امروز ایران تنها کشوری است که در آن جایی برای نفس کشیدن استکبار وجود ندارد؛ بی تردید این افتخار و عزت را مدیون خون پاک شهدا و رشادت های رزمندگان هستیم.

مصطفوی خاطرنشان کرد: در برهه کنونی ما بعنوان وارثان شهدا وظیفه سنگینی بر عهده داریم و همه باید دست به دست هم دهیم تا این فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده نیز منتقل شود.

وی افزود: برگزاری اردوهای راهیان نور بعنوان یک عملیات بزرگ فرهنگی تاثیر زیادی در ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان و نسل های آینده دارد، لذا همه دستگاه ها باید در جهت هرچه باشکوهتر برگزار شدن این اردوها اهتمام ویژه داشته باشند.

 

راهیان نور و توسعه گردشگری فرهنگی کرمانشاه

 

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور معتقد است راهیان نور به عنوان یک صنعت گردشگری تعالی بخش می‌تواند موجب رشد، تعالی و توسعه فرهنگی کرمانشاه شود.

رحیم زاده ظهر گفت: به واسطه اینکه آغاز و پایان جنگ در این استان بود و تقدیم ۹۸۰۰ شهید، ۱۹۶۰۰ جانباز، ۱۷۰۰ آزاده ظرفیت خوبی در راستای راهیان نور دارد.

وی راهیان نور را یکی از بهترین راه‌های انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان دانست و گفت: به این منظور ضروری است تمام زمینه‌های مهم را فراهم کنیم.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور بیان داشت: راهیان نور به عنوان یک صنعت گردشگری تعالی بخش می‌تواند باعث رشد، تعالی و توسعه فرهنگی و زیرساختی استان کرمانشاه شود.

این مسئول گفت: همانطور که امام (ره) از وفاداری و ولایتمداری مردم کرد صحه گذاشت باید بتوانیم این فرهنگ کرمانشاه را به تمام جهان منتقل کنیم.

رحیم زاده یادمانهای استان کرمانشاه را بی نظیر ارزیابی کرد و ادامه داد: باید تمام تلاش خود را انجام داد که رشادت‌ها و خاطرات شهدای دوران دفاع مقدس این استان را به‌خوبی به نسل جدید انتقال دهیم.

وی با اشاره به آمار یادمان‌های کل کشور گفت: ۵۷ یادمان در کل کشور وجود دارد و از این تعداد استان کرمانشاه سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد مرکزی راهیان نور خاطر نشان کرد: بالغ بر ۷ استان از جمله کردستان، بوشهر، کرمانشاه، هرمزگان، ایلام و آذربایجان به طور مستقیم میزبان کاروان‌های راهیان نور هستند.

این مسئول افزود: ضروری است جاذبه‌های گردشگری دفاع مقدس کرمانشاه با موج رسانه قوی، محکم و پرصلابت به گوش ملت برسد.

رحیم زاده با بیان اینکه راهیان نور جناحی و حزبی نیست و متعلق به تمام مردم ایران است، گفت: رسانه القا کننده هویت فرهنگی جامعه است و می‌توانند در راستای ارتقا فرهنگ جامعه بسیار تأثیرگذار ظاهر شوند.

در همين راستا مسئول ستاد راهیان نور سپاه کربلا نيز گفت: سه اردوگاه برای اعزام راهیان نور در مناطق عملیاتی جنوب پیش بینی و طراحی شده است.

سرهنگ عسگر مجیدی با بیان اینکه هر سال در اجرای برنامه‌های راهیان نور شاهد انسجام و پیشرفت هستیم اظهار داشت: سه اردوگاه راهیان نور برای زائران استان در مناطق عملیاتی تدارک دیده شده است.

وی افزود: راهیان نور در واقع امتداد خط کربلا ودفاع مقدس است و بسیاری از شهدا و رزمندگان دفاع مقدس در هفت تپه حضور داشته‌اند.

سرهنگ مجیدی با اشاره به ساخت اردوگاه شهید شیرسوار، شهید جعفرزاده و شهید بلباسی در راهیان نور ادامه داد: خوشبختانه اعزام راهیان نور در استان منسجم‌تر شده است.

لازم به ذکر است، سالانه بیش از ۲۲ هزار نفر از مازندران به اردوهای راهیان نور اعزام می‌شوند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار