محاسبه و قیمت بیمه بدنه: شرایط عمومی بیمه بدنه سال ۹۸
کد خبر: 962733
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Rx
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین بیمه گر کشور، درباره شرایط افراد و سازمان‌هایی که می‌توانند تحت پوشش‌های بیمه‌ای مختلف قرار گیرند راه حل‌های مناسبی ارائه داد. با ما همراه باشید تا چکیده‌ای از تمامی این راه کار‌ها را با هم بشناسیم.
 
راه حل مناسب پوشش‌های بیمه‌ای برای افراد و سازمان
بیمه بدنه اتومبیل برخلاف بیمه شخص ثالث بیمه نامه اختیاری میباشد و یکی از انواع بیمه‌های اموال می‌باشد که به یک وسیله‌نقلیه تعلق می‌گیرد. شخص بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت مبلغ مشخصی به عنوان حق‌بیمه به شرکت بیمه، وسیله‌نقلیه خود را در برابر خطراتی که ممکن است برای خودرو به وجود بیاید، بیمه کند و خسارت خود را از شرکت بیمه دریافت می‌نماید.

پوشش‌های بیمه بدنه:
 
راه حل مناسب پوشش‌های بیمه‌ای برای افراد و سازمان
۱- خطرات یا پوشش‌های اصلی
۲- خطرات یا پوشش‌های اضافی

پوشش‌های اصلی:

سرقت کلی، خساراتی که حین نجات و انتقال خودرو به آن وارد می‌شود، رخ دادن حادثه برای اتومبیل، خساراتی که با رخ دادن حوادث آتش‌سوزی، انفجار، صاعقه به وسیله نقلیه بیمه‌شده و یا وسایل یدکی همراه آن وارد می‌شود و خسارت‌های وارده به لاستیک و چرخ‌های موضوع بیمه‌شده، می‌باشد.

پوشش‌های اضافی:

جبران خسار‌ت وسیله‌نقلیه در برابر حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و فوران آتش‌فشان
سرقت لوازم و قطعات خودرو
پاشش رنگ و اسید بر روی خودرو
شکست شیشه
پرداخت هزینه ایاب‌وذهاب
نوسانات بازار
خسارات وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر کشیده شدن میخ و یا اشیای نوک‌تیز
خسارت‌های ناشی از کاهش ارزش خودرو
هزینه توقف خودرو در زمان بروز حادثه
پوشش حذف استهلاک
پوشش حذف فرانشیز
خسارت‌های وارد شده به خودرو خارج از مرز‌های کشور
خسارت‌های وارد شده بر بدنه خودرو بر اثر آزمایش سرعت و حمل مواد منفجره.

خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه بدنه نیستند:

۱- خسارت‌های ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب و یا تهاجم.
۲- خسارت‌های مستقیم و غیر مستقیم ناشی از انفجار‌های هسته ای.
۳- خسارت‌هایی که عمداً توسط بیمه گذار، ذی نفع و یا راننده موضوع بیمه به آن وارد می‌شود.
۴- خسارت‌های وارده به موضوع بیمه حین گریز از تعقیب مقامات انتظامی مگر آنکه عمل گریز توسط متصرفین غیر قانونی باشد.
۵- در صورتی که راننده موضوع بیمه هنگام وقوع حادثه فاقد گواهینامه رانندگی باشد یا گواهینامه رانندگی وی باطل شده باشد و یا مطابق مقررات راهنمایی و رانندگی گواهینامه راننده برای رانندگی موضوع بیمه متناسب نباشد. اتمام اعتبار گواهینامه در حکم بطلان آن نیست.
۶- خسارت‌های ناشی از حوادثی که طبق گزارش مقامات ذی صلاح به علت مصرف مشروبات الکلی و یا استعمال مواد مخدر یا روان گردان توسط راننده موضوع بیمه بوجود آمده باشد.
۷- خسارت ناشی از بکسل کردن وسیله نقلیه دیگر مگر آنکه موضوع بیمه مخصوص و مجاز به انجام این کار باشد و اصول و مقررات ایمنی را رعایت کرده باشد.
۸- خسارت‌های وارده به وسایل و دستگاه‌های الکتریکی و الکترونیکی موضوع بیمه در صورتی که ناشی از نقص و خرابی در کارکرد آن‌ها باشد.
۹- خسارت‌هایی که به علت حمل بار بیش از حد مجاز توسط موضوع بیمه به آن وارد شود.

خرید بیمه بدنه:

همانند سایر بیمه ها، خرید این بیمه نیز نیازمند کسب اطلاعات و مقایسه کیفی و قیمتی بیمه نامه‌ها می‌باشد. در این حالت پیشنهاد می‌کنیم به سایت‌های مجاز و کارگزار‌های رسمی بیمه آنلاین مراجعه کنید و با انتخاب دسته بندی بیمه بدنه خودرو، مشخصات خودرو و وسایل نقلیه خود را وارد نمایید. سپس می‌توانید فهرست کاملی از پیشنهادات شرکت‌های مختلف بیمه مشاهده نمایید.
 
راه حل مناسب پوشش‌های بیمه‌ای برای افراد و سازمان
در همین رابطه بخوانید:
صفر تا صد بیمه بدنه خودرو

نتیجه گیری:

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای خرید اینترنتی بیمه به یکی از کارگزاری‌های مجاز آنلاین و رسمی مراجعه کنید. کارگزاری رسمی بیمه دات کام جزو محدود کارگزاری‌های رسمی آنلاین صنعت بیمه در زمینه آنلاین به شمار می‌رود. این برند با بیش از چندین هزار مشتری فعال توانسته است خدمات گسترده‌ای را در موضوعات مختلف خرید اینترنتی بیمه ارائه دهد. بیمه دات کام یکی از بالاترین نرخ تبدیل در بازدید صفحات را دارد. این موضوع به دلیل قیمت گذاری نفوذی و تخفیفی انواع بیمه نامه است. از این رو بیشتر مخاطبین سایت پس از استعلام بیمه مورد نظر اقدام به خرید می‌نمایند.
برچسب ها: بیمه ، خرید بیمه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار