راز هجمه‌های ترامپ به نمایندگان رنگین پوست
کد خبر: 962609
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Px
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
هجمه شدید اللحن ترامپ به برخی از نمایندگان زن رنگین پوست مجلس نمایندگان، بیش از قبل نشان داد که رئیس جمهور خودشیفته آمریکا تحمل مخالفت احدی با سیاست‌های داخلی و خارجی‌اش را ندارد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدن در آمریکا دست به اقدامات و موضع گیری‌های جنجالی زده است. ترامپ زمانی کشور‌های السالوادور، هائیتی و برخی کشور‌های آفریقایی را با لفظ بسیار بد توصیف کرد. اما جدیدترین موضع گیری ترامپ هم حمله به نمایندگان رنگین پوست کنگره آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در توییتی به گروهی از نمایندگان مجلس نمایندگان از جناح پیشرو حزب دموکرات گفته که آن‌ها اصالتاً از کشور‌های دیگری آمده‌اند و بهتر است به کشور‌های خود بازگردند و مشکلات آنجا را حل کنند. کشور‌هایی که به نوشته ترامپ، دولت‌های ناکارآمد، فاسد و فاجعه‌باری دارند.

اشاره ترامپ به چهار نماینده زن مجلس نمایندگان آمریکاست که برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ به سمت خود انتخاب شدند و در انتقاد از دونالد ترامپ گوی سبقت را از هم حزبی‌های خود هم ربوده‌اند.

این چهار نماینده عبارتند از: الکساندرا اوکازیو کورتز، ایلهان عمر، رشیدا طلیب و آیانا پریسلی. نمایندگانی که هدف حمله دونالد ترامپ بودند، زنانی هستند که سفیدپوست به حساب نمی‌آیند. یکی از آن‌ها تبار فلسطینی دارد، یکی لاتین‌تبار است، یکی از سومالی آمده و دیگری سیاه‌پوست است.

نمایندگانی که هدف حمله دونالد ترامپ بودند، زنانی هستند که سفیدپوست به حساب نمی‌آیند. یکی از آن‌ها تبار فلسطینی دارد، یکی لاتین‌تبار است، یکی از سومالی آمده و دیگری سیاه‌پوست است.

اما برخلاف اشاره رئیس جمهوری آمریکا، سه نفر از این نمایندگان از کشوری دیگری نیامده‌اند که حالا به گفته او باید به آنجا برگردند. خانم طلیب، متولد شهر دیترویت در ایالت میشیگان است. خانم پریسلی در شهر سینسیناتی در ایالت اوهایو به دنیا آمده است. خانم اوکازیو کورتز هم همشهری رئیس جمهوری از نیویورک است. فقط ایلهان عمر است که در این جمع متولد کشور دیگری است. او در سومالی به دنیا آمده و در جریان جنگ‌های داخلی این کشور با خانواده‌اش به آمریکا پناهنده شده است.

عایده النجار در مطلبی در الدستور اردن در این باره آورده است: «رئیس جمهور خودشیفته آمریکا تحمل احدی که با سیاست‌های داخلی و خارجی وی مخالف باشد را ندارد. ترامپ برای اینکه رئیس جمهور آمریکا باشد مناسب نیست. وی دارای تناقض در مواضع داخلی و بین المللی اش است. ترامپ نژادپرستی است که فقط منافع شخصی خود را مد نظر قرار می‌دهد».

عبدالله عبد السلام در الاهرام مصر آورده است: «حرف‌های ترامپ لغزش زبان نیست بلکه طرحی محکم برای روی کار آمدن مجدد با تمرکز بر موضوعاتی مانند مهاجرت و ایجاد دیوار است».

رأی الیوم در مطلبی در این باره آورده است: «در این کشمکش ارتش متعلق به این چهار زن رنگین پوست بر ترامپ و تمامی نژادپرستان مشابه ترامپ چیره می‌شوند و نظام آمریکا را تغییر می‌دهند. مبارزه شرافتمندانه و شجاعانه این چهار زن و صلابتی که در این مسیر نشان دادند درسی برای همه آنانی است که با این رئیس جمهور احمق هم سنگر شده اند و در این مسیر آن دسته از عرب‌هایی که از طریق تزریق صد‌ها میلیارد دلار پول به آمریکا، از ترامپ حمایت می‌کنند هم مستثنی نیستند.

رأی الیوم: ترامپ یک نژادپرست نازی و احمق است

اظهار نظر زشت و بی سابقه دونالد ترامپ که در آن به چهار زن عضو کنگره با ریشه عربی- آفریقایی و اسلامی تاخته، آنان را به دشمنی با آمریکا متهم کرده و از آنان خواسته است تا به کشور اصلی خود بازگردند، برای ما غافلگیر کننده نبود، این مرد، یک نژادپرست نازی و احمق است و نباید رئیس جمهور کشوری باشد که مدعی زعامت در حوزه آزادی، تساوی فرصت‌ها و تساوی نژادهاست و ارتش آن را برای اشغال دیگر کشور‌ها و تغییر نظام‌هایی می‌فرستد که خود را در لابلای چنین شعار‌های دهن پرکنی مخفی می‌کنند.

درست است چنین اظهار نظر‌هایی از جانب نمایندگان و اعضای کنگره آمریکا و حتی برخی از مقامات سفید پوست غربی با محکومیت گسترده روبرو شد، اما واکنش‌ها در این سطح برای کسی که چنین اظهاراتی را مکتوب کرده است کافی نیست، این فرد سعی دارد با آغاز تبلیغات انتخاباتی با بسیج اطرافیان سفیدپوست و نژادپرست خود، علیه نژاد‌های غیر سفید آمریکا فضا سازی کند، او با در پیش گرفتن سیاست‌های خصمانه و فاجعه بار، سعی می‌کند همچون اواسط قرن گذشته میلادی که شهروندان آمریکایی آفریقایی الاصل نمی‌توانستند از خودرو‌های عمومی با رانندگان سفید پوست استفاده کنند، نژادپرستی را در کشورش احیا کند.

این روند یک بیماری خطرناک است و عامل شیوع این نوع بیماری نباید در این سمت باقی بماند. چهار زن عضو کنگره با همدلی، ارتشی از آزاد اندیشان را تشکیل می‌دهند که در برابر این اقدام نژادپرستانه و وقاحت و انحطاط آن می‌ایستند تا نقاب از چهره همه سفید پوستانی بردارند که با رأی خود چنین شخصی را به کاخ سفید فرستاده اند، این زنان در مسیر این مبارزه، مثل دیگر شرافتمندان آمریکا از قبیل مارتین لوترکینگ با نژادپرستی مبارزه کرده اند.

ترامپ و اطرافیان نژادپرست وی در تلاش برای به سکوت واداشتن این زنان مبارز و دیگر مبارزان موفق نخواهند بود بلکه این مبارزان هستند که فریاد‌های نژادپرستانه ترامپ و امثال او را خاموش می‌کنند و دهان‌های آنان را که به سبب الفاظ نژادپرستانه بوی تعفن گرفته است خواهند بست تا فضا برای ارزش‌هایی، چون برابری و هم زیستی فراهم شود.

رأی الیوم: آمریکا کشور سفید پوستان نبوده است که حال تلاش ترامپ و امثال او این باشد که در پی حفظ ژن سفیدپوستی در کشور باشند

آمریکا کشور سفید پوستان نبوده است که حال تلاش ترامپ و امثال او این باشد که در پی حفظ ژن سفیدپوستی در کشور باشند، این کشور برای تمامی نژاد‌ها و تمامی رنگ هاست و در این میان کسی که باید برود شخص ترامپ است نه دیگری.

این مرد که بذر نفرت و نژادپرستی می‌پاشد و از جایگاهش برای تحریک افکار عمومی علیه غیر سفید پوستان بهره می‌برد؛ فردی عقده‌ای است و به همین دلیل است که خشم درونیش را علیه مکزیکی‌ها، مسلمانان و مهاجرانی از آمریکای لاتین به کار گرفته است.

او با در پیش گرفتن شعار‌های صهیونیستی- نازیستی، موجودیت ساکنان اصلی آمریکا را نفی می‌کند، مدعی است قبل از آنکه یهودیان وارد فلسطین شوند، این منطقه خالی از سکنه بود به همین دلیل یهودیان، قانون نژادپرستانه سرزمین یهود را مصوب کردند. او با استناد به چنین دلایلی از اسرائیل و از سیاست نسل کشی و پاکسازی نژادی اسرائیل علیه اعراب، مسلمانان و صاحبان اصلی فلسطین حمایت می‌کند و تمامی توان کشور ابرقدرتی، چون آمریکا را به خدمت سیاست‌های نازیستی در آورده است.

چهار زنی که زنگ خطر را به صدا در آوردند و در برابر این وحشی نژادپرست، نادان و احمق ایستادند شایسته تقدیر واحترامند، تاریخ در آینده از آنان به عنوان پیشگامان دفاع از عدالت و مساوات در کشوری یاد می‌کند که رئیس جمهور آن به همراه برخی از حامیان نازیست خود، از مسیر عدالت خارج شده است.

این زنان بیش از ترامپ و تمام سفیدپوستان نژادپرستی که پیروزی ترامپ در دوره دوم ریاست جمهوریش را می‌خواهند آمریکایی ترند، زیرا از مساوات، امنیت و ثبات آمریکا دفاع و در این مسیر تلاش می‌کنند تا کشورشان از آسیب‌های جنگ داخلی در امان بماند. این‌ها نکاتی است که به گواه میلیون‌ها انسان، ترامپ به دلیل حماقت، قدرت درک آن را ندارد.

مشاهده می‌کنیم برخی از رژیم‌های عربی با افتخار از ترامپ، رئیس جمهور نژادپرست، دشمن اعراب و مسلمانان و طرفدار سیاست‌های نژادپرستانه اسرائیل، حمایت و به او و حامیان نژادپرست و سفید پوستش که ویژگی اصلی آن‌ها نفرت پراکنی علیه اعراب و مسلمانان است صد‌ها میلیارد دلار پول پرداخت می‌کنند».

اما علت اقدامات ترامپ علیه این نمایندگان رنگین پوست چیست؟

ترامپ نشان داده که دو چیز بیش از همه او را می‌آزارد، یکی ایجاد شبهه در اینکه او با کمک روسیه به ریاست جمهوری رسیده و دیگری صحبت از استیضاحش. چندی پیش او یک جلسه کاری با رهبران حزب دموکرات را صرفاً به این دلیل که آن‌ها از استیضاح صحبت کرده بودند به هم زد.

علاوه بر این ترامپ به دنبال این است که پیروز انتخابات ریاست جمهوری بعدی با دستاویز قرار دادن برگه‌هایی مانند مهاجران و شعار موسوم به «آمریکا اولویت اول است» شود و نیز برخی تحرکات دیگری را با هدف جلب نظر رأی دهندگان آمریکایی دنبال می‌کند.

اینکه دونالد ترامپ نمایندگان رنگین پوست را هدف قرار داده است؛ نشانه‌ای است از بیگانه‌ستیزی و برتری‌جویی نژادی رئیس جمهوری آمریکا.

اما موضع گیری جنجالی وی علیه نمایندگان رنگین پوست احتمال رأی برای استیضاح وی را افزایش داده است. ال گرین، نماینده دموکرات از ایالت تگزاس پیشنهاد استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را به رأی می‌گذارد.

دامنه واکنش‌ها به حملات توییتری رئیس جمهوری آمریکا به چهار نماینده زن دموکرات در حالی رو به گسترش است که مجلس نمایندگان این کشور نیز روز سه شنبه با صدور قطعنامه‌ای اظهارات دونالد ترامپ در این خصوص را به شدت محکوم کرد.
منبع: مهـــر
برچسب ها: ترامپ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار