اسبقیان : اعتراض بازنده‌ها وارد نیست
کد خبر: 962264
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042KO
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
تا ۲۴ ساعت مانده به انتخابات، فرصت اعلام صلاحیت وجود دارد
مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها گفت: اعتراض کاندیدا‌های بازنده انتخابات وزنه برداری واهی است و وجاهت قانونی ندارد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین : طی چند روز اخیر حرف و حدیث‌ها درباره انتخابات وزنه برداری و کشتی به اوج رسیده و درباره انتخابات این دو فدراسیون کلیدی مباحث ضد و نقیضی شنیده می‌شود. در وزنه برداری به رغم پیروزی علی مرادی، بازنده‌ها نامه اعتراضی به وزارت ورزش نوشته اند و با تمسک به تعداد ۲۲ رای مرادی با توجه به ۴۳ رای دهنده مجمع، خواستار ابطال انتخابات شده اند.
 
اسبقیان : اعتراض بازنده‌ها وارد نیست
محمدشروین اسبقیان رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها به عنوان فردی که در مجمع حاضر بوده، پاسخ محکمی به این اعتراض و حرف و حدیث‌ها دارد. اسبقیان در گفتگو با فارس در این باره گفت: آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رئیس توسط وزیر در تاریخ ۱۴/۶/۹۶ ابلاغ شده و در این باره به صراحت توضیح داده است. در بند ۵ ماده ۱۰ این آیین نامه که به رسمیت یافتن مجمع و رای گیری اشاره دارد، می‌خوانیم رئیس از میان داوطلبین حاضر و با رای اکثریت حاضر در مجمع انتخاب می‌شود.

وی افزود: برای کسب شروط اکثریت کافیست به قانونگذار مراجعه کنیم که در آیین نامه داخلی مجلس مصوب سال ۱۳۷۹ به صراحت اشاره شده که اکثریت مطلق آرا به معنای کسب آرای بیش از نصف است. در انتخابات فدراسیون وزنه برداری ۴۳ نفر در مجمع حاضر بودند و که نصف آن ۲۱.۵ می‌شود و علی مرادی ۲۲ رای کسب کرده که با عطف به این قانون نصف بیشتر آرا را کسب کرده است.
مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها در ادامه اظهار داشت: این قانون اکثریت بدان معناست که در شورای فرد، نصف آرا که اعداد اعشاری می‌شود به سمت اکثریت و عدد بیشتر گرد نمی‌شوند و از همین رو بر طبق این ماده، علی مرادی با توجه به گذر از نصف آرا حائز اکثریت آرا شده و برنده انتخابات وزنه برداری است.

اسبقیان افزود: معترضین پیش از اعتراض باید به آیین نامه انتخابات رجوع می‌کردند که در این زمینه توضیحات کامل و شفاف ارائه شده است.

مدیر دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها به یک نکته مهم دیگر نیز درباره انتخابات وزنه برداری اشاره کرد: در روز مجمع قبل از برگزاری انتخابات و رای گیری دو بار به صراحت اعلام کردیم با توجه به ترکیب و تعداد حاضرین هر کاندیدایی که ۲۲ رای بیاورد، رئیس است. فیلم این اظهارات موجود است و دوستان کاندیدا در آن مقطع کاملا در جریان قرار داشتند و حالا بعد از شکست اعتراض کرده اند در حالیکه اعتراضشان واهی است و وجاهت قانونی ندارد.

اسبقیان در انتها درباره انتخابات کشتی و وضعیت کاندیدا‌های سرشانسی که احراز صلاحیت نشده اند نیز گفت: تائید صلاحیت‌ها باید از مرجع قانونی به شکل مکتوب به ما اعلام شود و تا ۲۴ ساعت مانده به برگزاری انتخابات این فرصت وجود دارد تا صلاحیت کاندیدا‌ها احراز شود.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار