حداقل دخل و تصرف در بافت پیرامون میدان نقش جهان
کد خبر: 962234
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Ju
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۹
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان:
معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: با توجه به حساسیت موقعیت مکانی گذر آقا نوراله در مجاورت میدان نقش جهان، طرح کیفی این گذر به لحاظ طراحی شهری، جداره ها و زمین در دست تهیه است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،سید احمد حسینی نیا در خصوص آخرین تصمیمات در مورد گذر آقا نوراله نجفی اظهار کرد: طرح گذر آقا نوراله نجفی با مصوبه کمیسیون ماده 5 در سال 94 به شهرداری اصفهان ابلاغ شد اما با توجه به ابهاماتی که در آذرماه سال گذشته در مورد این خصوص مطرح شد، شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان طی جلسات متعددی موارد این پروژه را پیگیری و احصا کردند و در نهایت به این جمع بندی رسیدند که طرح را به کمیسیون ماده 5 ارسال کنند.   

وی ادامه داد: در کمیسیون ماده 5 مقرر شد به دلیل اینکه طرح این خیابان قبلا توسط استاندار وقت در سال 94 ابلاغ شده و قابل اقدام است و همچنین با توجه به حساسیت موقعیت مکانی گذر آقا نوراله در مجاورت میدان نقش جهان، طرح کیفی این گذر به لحاظ طراحی شهری، جداره ها و زمین تهیه شود.  

تشکیل کمیته مشترک برای انطباق طرح با طرح های فرادست پیرامونی میدان نقش جهان 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان افزود: در نهایت کمیسیون ماده 5 به این جمع بندی رسید که شهرداری ظرف یک ماه این طرح کیفی را تهیه و جهت تعیین تکلیف به شورای معماری ایران ارسال کند. البته این طرح کیفی پیش از تصویب کمیسیون ماده 5 در حال تهیه بود اما مقرر شد تهیه این طرح تسریع شود. 

وی بیان کرد: شهرداری این طرح را آماده و به دبیرخانه کمیسیون ماده 5 ارسال کرد اما چون مکاتبه ای از دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی ایران با استان اصفهان در خصوص تعیین تکلیف این گذر شده بود باید طرح کیفی گذر، فرآیند قانونی خود را در استان طی می کرد، چراکه هر طرحی پیش از ارسال به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران باید فرآیند تصویب کمیسیون ماده 5، کارگروه امور زیربنایی استان و شورای برنامه ریزی را طی کند و سپس طرح به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال شود. 

حسینی نیا افزود: مرحله تصویب کمیسیون ماده 5 سپری شده و تاکنون دو جلسه در کارگروه تخصصی برگزار و ایراداتی به طرح کیفی وارد شد. مقرر شد جلسه ای مشترک بین شهرداری و میراث فرهنگی برگزار شود تا با حداقل دخل و تصرف در بافت پیرامون میدان نقش جهان که آزادسازی نشده است، طرح کیفی را مجددا تهیه کنیم.

وی تصریح کرد: قسمت هایی از گذر آقا نوراله نجفی که آزادسازی شده حقوق مکتسبه ایجاد کرده و با طرح هم منطبق بود اما در قسمت هایی که آزادسازی نشده بود تغییرات را به حداقل رساندیم و این طرح در کارگروه تخصصی مطرح و برای تایید در مرحله بعد که شورای برنامه ریزی استان است، ارسال شد. 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: دو هفته پیش این طرح در شورای برنامه ریزی استان اصفهان مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد یک کمیته، طرح گذر آقا نوراله نجفی را با طرح های فرادست پیرامونی میدان نقش جهان انطباق دهد که اولین جلسه این کمیته هم برگزار و موضوع بررسی شد، خروجی این کمیته جمع بندی مطالبی است که بر اساس آن طرح برای تایید به شورای برنامه ریزی استان و سایر مراحل تایید طرح ارسال می شود.

وی تصریح کرد: ما سعی داریم با مورد دقت قراردادن سیمای شهری، جداره ها و زمین طرح گذر آقا نوراله نجفی، ابهامات را برطرف کنیم.

حسینی نیا در مورد ضرورت احداث گذر آقا نوراله نجفی اضافه کرد: به دلیل اینکه میدان نقش جهان در سال های اخیر پیاده راه شد، نیاز به یک راه فرعی برای تسهیل در تردد وجود داشت تا مشکل رفت و آمد شهروندان حل شود که با این سیاست گذاری، طرح گذر آقا نوراله نجفی به تصویب رسید.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار