افزایش وام ۲۰۰ هزار مسکن مهر
کد خبر: 961572
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00429E
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
بر اسـاس مصـوبه شـورای پـول و اعتبـار، وام واحـدهای مسکـن مهر با پیشـرفـت بالای ۷۰ درصـد از ۴۰ میلیـون به ۵۰ میلیـون تومان افـزایش مـی‌یابد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «تسنیم»، مطابق مصوبه شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات مسکن مهر برای حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت که پیشرفت فیزیکی حداقل ۷۰ درصدی دارند، اما هنوز کار ساخت و تکمیل آن‌ها به پایان نرسیده‌است، از ۴۰ میلیون تومان فعلی به حداکثر ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده‌است. بر اساس پیشنهاد ارائه شده به بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات مسکن مهر برای پروژه‌های شهر جدید پردیس از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده‌است. در پیشنهادی که مطابق آن، اعضای شورای پول و اعتبار با افزایش سقف موافقت کرده‌اند، افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر در سایر شهر‌ها به ۴۵ میلیون تومان مطرح بوده‌است.
آخرین آمار‌های در اختیار شبکه بانکی از کارنامه ساخت و تحویل مسکن مهر حکایت از آن دارد که از حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی مهر که تا کنون تسهیلات ساخت به آن‌ها داده شده‌است، کار ساخت حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد به پایان رسیده و این تعداد واحد، تحویل متقاضیان شده‌است. همچنین پرونده بانکی حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار واحد مسکونی مهر نیز مستقیم از طرف سازنده‌ها با بانک مسکن تعیین تکلیف شده است. با این حال کار ساخت و تکمیل حدود ۳۷۰ هزار واحد مسکونی مهر هنوز به سرانجام نرسیده است که بخشی از این واحدها، کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و به دلایل مختلف نیمه‌کاره مانده‌اند و بخشی دیگر نیز اگر چه تکمیل شده‌اند، اما به‌خاطر مسائلی از جمله نبود آب یا برق یا گاز، فعلاً قابل سکونت نیستند.
برآورد‌ها حاکی از آن است که حدود ۲۰۰ هزار واحد از ۳۷۰ هزار واحد مسکونی مهر، پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند و جزو پروژه‌های فعال و رو به جلو در ساخت و ساز محسوب می‌شوند، اما به دلیل تورم مصالح ساختمانی و افزایش هزینه ها، تکمیل آن‌ها با تسهیلات فعلی، امکان‌ناپذیر است. از این رو، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات برای این ۲۰۰ هزار واحد موافقت کرده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار